Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezzel a tervvel...

Szerintetek ezzel a tervvel rá tudom venni a szüleimet egy schnauzerre? És érdemes a kutyát a lakásban tartani a lakásban?

Figyelt kérdés
Igazából anyukám nem szereti a kutyákat apa pedig anya mellett van, de én már elég sok mindent elterveztem. jövő nyárra szeretném mert ugye egy kiskutyával sokat kell foglalkozni és mivel 14 vagyok még egy darabig suliba kell járnom, de nyáron tudnék foglalkozni a kutyussal. Utána olvastam és elvileg évente párszor kell trimmelni (és nem nyírni mert akkor a kutyus szőre megváltozik) igy nem is fog hullani és ezt nálunk fontos mert anya ha meglát egy szőrszálat akkor az egeész lakást kitakarítja. Szóval röviden az a tervem hogy ezalatt a két nyár között megpróbálom megpuhítani anyáékat és közben megtanulom hogy hogy kell gondozni és megtervezem hogy mikor vigyem sétálni( mert ugye energikus egy kutya). Jah és társasházban lakunk de azért nem olyan kicsi a lakásunk.

2017. aug. 29. 09:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha ők nem akarnak kutyát, akkor nincs mit tenni, sajnos. Annak nincs értelme, hogy kierőszakolod, rábeszéled őket, mert akkor ha még meg is engedik, akkor az is csak a te kedvedért lesz, és nem azért mert ők is akarják. És hidd el, az sajnos elég nagy gond, ha egy családban a kutyát csak a gyerek akarja. Mert a költségeket úgyis a szülőknek kell fizetni, ami nem kis pénz, és azt nyilván ők is sejtik, tehát egyfelől érthető, hogy nem engedik. Viszont ha pedig megengedik, de nem akarnak költeni rá, akkor csak a kutya jár rosszul, mert egy esetlegesen felmerülő drága életmentő műtét helyett inkább el lesz altatva, csak mert az olcsóbb.

Sajnálom, ha egyelőre nem lehet kutyád, de hidd el, hogy ha a szüleid nem szívesen akarják, akkor így lesz a legjobb. Nekem sem engedtek soha semmilyen állatot a lakásba, pedig állandóan könyörögtem. De utólag belegondolva örülök is, hogy nem engedték, mert most már értem, hogy se elég időnk, se pénzünk nem lett volna rá, hogy tényleg igazán jó gazdák legyünk. Senki nem tudott volna kielégítően foglalkozni egy kutyával suli mellett, és ezt csak ő sínylette volna meg, csak púp lett volna a hátunkon. Én 19 évesen elköltöztem végül otthonról, és akkor lett kutyám. Úgyhogy hidd el, megéri várni, nem érdemes ilyen iskolai elfoglaltság és szülőktől való függés mellett akkora felelősséget vállalni, mint egy lakásban tartott kutya.

2017. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a szituáció még anno 13-14 éves koromban. Én olyan 12 évesen jöttem rá, hogy nagyon kutyás vagyok, mindig vittem a szomszéd tacsiját sétálni és beszélgettem a gazdival a dolgokról, mindennapi teendőkről. Anyukám rémesen ellenezte a kutyát, mert ő mindigis a macskákat szerette (bár szerintem ebben közrejátszott nagyanyám "a kutya haszontalan és az udvarra való" nevelése) is. Apa csakúgy mint nálatok, követte anya szavait. Én végül kaptam egy kutyát és valamelyik válaszoló írta, hogy vitáknál ez lesz az ütőkártya, hidd el, igaza van! Állandóan a kutyával lettem zsarolva. Érezte a kutyus is, hogy itt anya marhára nem látja szívesen. Végezetül egyszer egy rosszabbik napján el is ajándékozta random egy kisgyerekes anyukának, holott ő nem az a kutya, akit lehet nyúzni, ő elbújik inkább, ha túlzottan őrjöngenek a kisgyerekek. Két hét múlva megjelent a kapuban, hazaszökött és mentem is el vele otthonról. Hidd el, ha ayudék nem akarják, akkor van rá esély, hogy hasonlóan jársz. Szerintem tégy úgy, ahogy a két snaci gazdija írta és majd meglátjátok :)
2017. aug. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!