Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a szüleim tisztaságmániások...

Ha a szüleim tisztaságmániások, de nincs bajuk a kutyákkal akkor rá tudom venni őket egy kiskutyára?

Figyelt kérdés
14/L vagyok. Emeletes házban lakunk de a lakás nem azért nem kicsi és van egy kert.

2017. aug. 29. 12:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

"Ha már kötekedni akarsz, attól hogy nem vedlik, még tiszta szőr lesz utána minden, meg büdös is."


Amilyen a mosdó, olyan a törülköző!


Érdekes, hogy a jobb módú embereknek eszükbe se jut kirakni a kutyát, többek között hogy ne lopják el, meg egyébként is. És azok sípolnak a leghangosabban a "kutya nem való bentre" miatt, akiknél a házból kifele jövet kell lábat törölni!


"A mozgásigényt meg azért nem hoztam fel, mert aki lakásban tart kutyát azt úgysem igazán érdekli, hogy az állatnak mi a jó."


És ezt miből szűrted le? Abból hogy egész nap a gazdájával van a kutya, vagy abból hogy a kertben tartott kutya talán addig látja a gazdáját, amíg elé löki a napi betevőt?

2017. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8%

"Abból hogy egész nap a gazdájával van a kutya"

Hát a legtöbb "öntudatos" kutyatartó napi 8 órát dolgozik, + munkábajárás. Úgyhogy kutyuska 10 órát unatkozik a lakásban.

Te a kertbe amúgy sosem mész ki, vagy miért nem látna a kutya eleget? Félsz a napfénytől vagy a kinti levegőtől? :D

2017. aug. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A kerti kutyák gazdái szerinted nem dolgoznak napi 8 órát? Vagy hogy van ez?
2017. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Némely lakásban tartott kutya sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a kertbe száműzött társaik. Speciel a mi városunkban 10-ből 9 paneles kutya tele van szeretettel és nagyon barátságos, mert foglalkozva van vele. Ez a kertvárosban úgy néz ki, hogy 10-ből 9 kutya le akarja szedni a fejed, ha elsétálsz a ház mellett, mert soha nem jut ki a külvilágba, a maradék 1 pedig normális és csak érdeklődő. Miért? Mert azzal az 1-el foglalkoznak nem csak kibsszák a kertbe hogy van kutyám dejó, ott a kert neki tiszta boldog lesz. Szerintem a kinti benti kutyatartás a legjobb nekik, amikor szabadon járhatnak be és ki is, emellett foglalkozva van velük és sétálhatnak a város különböző pontjain, ismerkedhetnek.
2017. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha felelős állattartó leszel és tényleg bevállalod az igényeit, akkor beszélj velük róla. A yorki amúgysem hullajtja a szőrét annyira, ez nálunk is szempont volt, meg az allergiám is, ezért bichonom lett mert tényleg jó, ha évente egyszer felfedezek egy kósza szőrszálat. Én 15 évesen kaptam meg a kutyusom, de előtte már sokat tanítgatott a szomszéd háztömbben lakó tacskó gazdája a kutyatartásról. A kert itt a legkisebb gond. Attól még sétálni kell vele. Fagyban, kánikulában, szakadó esőben és havazásban. Suli előtt is hajnalban és délután a fárasztó iskolai nap után egy tanítgató foglalkozás sem árt egy hosszú séta után. Valamint este is séta. A kutya nem csak babusgatásra vágyik, egy yorki pedig terrier, szóval könnyedén azt hiheti, hogy most ott ő a falkavezér. Bármilyen pici is, ilyen a vére. Szerintem 14 évesen is lehet valaki jó gazdája egy kutyának, ha tudja, hogy nem unna rá és nem érezné tehernek egy idő után.
2017. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen helyre nem való kutya.

Nézd meg és olvasd el ezt a kérdést és vond le a tanulságot (beteges, tisztaságmániás embert nem érdekli a kutya élete vagy a családtagja érzései, csak a saját mániája): https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8833680-ti-e..

2017. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!