Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történhet ha a kutyám...

Mi történhet ha a kutyám megharap valakit?

Figyelt kérdés

Panel lakásban lakunk, és van egy nagyjából 30 kg-os keverék, menhelyi kutyánk aki elég házőrző és minket is próbál megvédeni. Ma este levittük a kutyát sétálni, és mivel a nagyobb testű kutyákkal agresszív ezért mindig pórázon tartjuk, kivéve ha egyedül vagyunk a kutyafuttatóban. A liftet mentünk le a földszintre ahol kinyitottam az ajtót és egy szintén ott lakó lány a golden retrieverével várt a liftre. Annyira közel állt a liftajtóhoz hogy nem is maradt szinte időm reagálni, ezért mikor összemarakodtak volna lerántottam a kutyámat az övéről és visszaléptünk a liftbe amíg arrébb mennek, ezek után azt hittem hogy különösebb dolog nem történt, ezért leszidtam a kutyát, és mentünk ki sétálni. Mikor feljöttünk kb egy óra múlva jön le a lány anyja, hogy a kutyám a lány lábát marta meg mert az a kutyája előtt volt. Elkérte az oltási papírt, hogy be van-e oltva veszettség ellen, természetesen érvényes oltása volt. Megkérdeztük hogy nagyon rossz-e a seb illetve hogy a lány nadrágját nem tépte-e el, mert akkor kifizettük volna. Hát nem lett anyagi kár, és a lábát is inkább csak felkarcolta a kutya foga. Ezek után bocsánatot kértem és elment. Az volna a kérdésem hogy ha mégis úgy dönt hogy a lányát elviszi orvoshoz vagy ilyesmi, akkor mi lehet ennek a következménye a kutyámra nézve? Egyébként van egy pár lakó aki nem igazán szívleli a kutyát mert szerintük "sunyi" a járása és a kinézete.


Válaszotokat előre is köszönöm!



2017. aug. 30. 23:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Mázlid van hogy nem lett komoly baj. menhelyi kutya ide vagy oda, ha agressziv (eztugye nevelitek ki belöle?!), akkor MINDEN ESETBEN szájkosár, ha elmentek otthonrol.


A lány amugy simán feljelenthet ezért, hisz lényegében a te kutyád támadott.


És ilyenkor nem kötekedni meg nagyszájuskodni kell, hanem kssban megfogadni, amiket irunk, mert te vagy a hibás, amiért egyáltalán meg tudta kapni a másikat a kutyád.


:)

2017. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!