Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan adjak örökbe?

Hogyan adjak örökbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3 napja találtunk egy rossz állapotban lévő staffordshire keveréket. A menhely nem fogadja, környékbeli állatvédők is tele vannak. Ismerősöm mondta, hirdessem meg, lesz rá jelentkező. Viszont mivel bull típus, eléggé szigorú gazdikeresés kell neki.

Tegyük fel, vannak jelentkezők. Akkor először menjek el megnézni a leendő lakhelyét? Kerítést, stb? És kérdezzem ki, milyen helyzetekben hogy reagálna?

Nem tudom, hogy kell, ezért szeretnék segítséget.

Tesztelem mindenre addig, de kan, és a kan kaukázusimmal és szuka tacskómmal is barátkozik. Egy kis morgás volt, de leordítottam, és elég volt ez.


2017. szept. 5. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Kan esélytelen.

Van már elég kan kutya!

2017. szept. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tény hogy egy ilyen fajtájú keverékhez nagy körültekintéssel kell gazdit keresni, de sajnos ezt most csúnyán mondva "nem engedheted meg magadnak". Sajnos szerintem a jelentkezők 90%-a rád tenné a telefont ha ezzel jönnél hogy kimész házhoz és megnézed a körülményeket ahova kerülne, hiába a kutya érdekeit nézed. Illetve nem ismernek és feltételezhetnek csalást is (sok ilyen netes csalás van hogy csak kijönnek ezt vagy azt megnézni hogy jó-e így vagy úgy).


Viszont ha van jelentkező mindenképpen el kell mondanod neki a kutya eddig feltárt jellemzőit, hogy ez a fajta típus milyen temperamentummal jár és felhívni a figyelmet a nevelés fontosságáról is.

2017. szept. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez a fajtához bizony nem megfelelő gazdi akárki így megértem az aggályaidat, én sem adnám oda bárkinek.

Esetleg azt tudom javasolni, hogy keress fel egy menhelyet vagy fajtamentőket és kérd a segítségüket abban, hogy segítsenek esetleg egy FB poszttal gazdit találni amíg te ideiglenesen befogadod és próbálod megismerni a kutyát. Esetleg posztolj te magad ezzel a fajtával foglalkozó csoportba hátha valaki pont rá vágyik és még ért is hozzá.

2017. szept. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes eleve ivartalanítva, vagy ivartalanítási kötelezettséggel adni.

Papírt (ajándékozási szerződést) mindenképpen írjatok, melybe a tartási feltételeket bele lehet írni.

Elvileg csak chippel együtt szabad gazdát cserélnie a kutyákat, tehát ezt be kellene adatnod.

Az amstaff fajtamentőkkel is érdemes lenne beszélned, hátha át tudják venni, vagy tudnak segíteni akár költségekben, akár gazdakeresésben, vagy akár tanácsokkal.

[link]

2017. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!