Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzzem meg anyát hogy...

Hogy győzzem meg anyát hogy lehessen egy kis kutyám?

Figyelt kérdés

Lakó parkban élünk a 3 emeleten!

Nagyon régóta szeretnék kutyát!

4 hete vittük el apukámhoz a kertes házába a cicámat mert először itt volt nálunk.És gondoskodtam róla ,még sétálnimis vittem egyedül!és most semmilyen állatom nincs csak egy hörim.

Most mrg fogadtam jobb tanuló leszek már van is 5 .

Nem nagyon merek beszélni erről vele.

ÉN TÉLLEG gondoznám!

Tudom mi mennyibe kerül ugy minta cicánál is.

Vinném suli elott utan és este felé!

Anya csak azt mondta hogy asétáltatás miatt nem engedi meg.Örül hogy elvittük a cicámat.

12/L

Mit tegyek ?Hogy mondjam el neki???

Segitsetek!!!!😊😢😢😢


2017. szept. 6. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

elméletben én is éjjel nappal sétáltattam a kutyámat, gyakorlatban már nem olyan egyszerű:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8846504-arth..


amúgy meg ha a hörcsög nem állat akkor mi?

2017. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom mi mennyibe kerül ugy mint a cicánál is."

Akkor tudod, hogy tenyésztőtől vásárolva minden kutya minimum 100 ezer forint? Hozzá jönnek az oltások, állatorvosi kontrollok, etetés (legalább középkategóriás táp vagy nyers étrend, nem pedig maradék vagy Pedigree), kiegészítők árai (póráz, tálak, játékok) stb. Kutyasuli is érdemes, mert ennyi évesen tapasztalat nélkül nem igazán lennél sikeres a nevelésben. Ez így borzalmasan drága (akár fél millió). Persze lehet spórolni a tápon vagy a kutya árán, viszont akkor az állatorvosi költségek lesznek tízszer akkorák, tehát abszolút nem éri meg. Másik lehetőség a menhely, nyilván ezerszer olcsóbb, viszont ott is okosan kell választani, sajnos sok a félrenevelt állat, amiket utólag nehéz helyrehozni.


"Anya csak azt mondta hogy a sétáltatás miatt nem engedi meg."

Pedig a kutyát mindennap többször le kell majd vinned. Reggel korábban kell majd kelned, este később fekhetsz le. Ezek nem maradhatnak el, mert másképp a kutyád a feleslegesen energiáját úgy vezeti le, hogy szétrágja a kanapét. Télen pedig sokkal többet van sötét, tehát reggel is és este is sötétben sétáltatnál, nem valószínű, hogy anyukád örülne neki, néha elég veszélyes tud lenni a fiataloknál.


A kutyatartás nem egyszerű dolog, ha jól akarod csinálni. Plusz a tanulás is kevésbé menne egy kutya mellett, mivel fajtától függetlenül mindegyik igényli a gondoskodást. Ha mégis annyira kutyát szeretnél, vedd figyelembe, hogy NAGYON nem mindegy, hogy milyen fajtájú. Anyukádnak meg úgy mondd el, hogy eléállsz és közlöd, de ne csodálkozz, ha nem megy bele, mivel tényleg sokba kerül (amit ő fizetne, mert ennyi pénzed neked még 12 évesen nem lehet) és nagyon sok idő és energia is.

2017. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kezdd azzal, hogy rákeresel a többi 127492947285 ilyen kérdésre. Kicsit unalmas ugyanazt leírni 100x.
2017. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen még inkább ne legyen kutyád.
2017. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád ebben nem partner, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.

A kutyát napi háromszor, inkább négyszer (kölyökkorban ennél jóval gyakrabban) le kell vinni sétálni. Mindennap, akármilyen idő van, és akármennyi időd van vagy épp nincsen. Hétvégén, szünetben, mindig.

De nem csak sétáltatni kell, hanem nevelni is. 12 évesen ez egyedül nem biztos, hogy fog menni.

Fel kell készülni, és tudni kell kezelni az olyan helyzeteket is pl., ha rátok támad egy másik kutya.

Ha a kutyád beteg, súlyos pénzeket lehet otthagyni az állatorvosnál.

Miért nem maradhatott a cicád? Sokkal kevesebb "gond" van vele, mint egy kutyával. Sétáltatni sem muszáj.

Tehát sajnos, ha anyukád nem szeretné, akkor nem tudod meggyőzni, és nem érdemes, mert egyedül még nem fogsz boldogulni egy kutyával.

2017. szept. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért vitték el a cicát? Ha ő nem maradhatott, a kutya esélytelen.
2017. szept. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellett elvinni a cicát?

Egy kutyához képest a cicával semmit sem kell csinálnod. A kutyát pedig minden nap vinni kell sétálni, napi 3-4x, élete végéig (ez kb 15 év). Ha anyukád ebben nem partner, akkor sajnos nem tudsz mit tenni...

2017. szept. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem engedtek a szüleim kutyát tartani, sőt, semmilyen más állatot sem. Pedig nagyon szerettem volna, és sokat könyörögtem is érte.


De most így visszagondolva, örülök neki, hogy nem engedték, mert gyerek-fejjel túl nagy felelősség lett volna megfelelően gondoskodni róla, hiszen se időm, se pénzem, sem pedig elegendő tudásom/tapasztalatom nem lett volna hozzá. És emiatt legfőképp a kutya járt volna rosszul.


19 évesen költöztem el otthonról, és akkor lett egy saját kutyám. Megérte rá várni, mert már elértem azt a kort, amelynél "megérik" az ember a felelős gondolkodásra, és nyugodtan rá lehet bízni egy állatot.


Szóval ne bánkódj, ha nem lehet kutyád, sőt, örülj neki, mert így lényegesen könnyebb az életed, felhőtlenül élvezheted a gyermekkorodat, anélkül, hogy egy másik élőlény gondozásának a terhe a nyakadba zúdulna, ilyen fiatalon. Addig is, ha kutya-hiányod van, járj ki menhelyekre, sétáltasd az ottani kutyusokat, hidd el, hogy ők mindennél jobban örülnének egy kis szeretetnek, foglalkozásnak, elvégre minden egyes napjukat a rács mögött kell leélniük.

2017. szept. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12 (éves kislány vagy kereset nélkül és lehet, hogy hat év mulva az ország másik végébe kerülsz... Nem valo neked kutya, majd ha egyedül élsz, dolgozol és egyáltalán szabad az albérletbe állatot vinni.
2017. szept. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen, ilyen hozzáállással ne ugorj neki a kutyatartásnak. Ez tud lenni a válaszom.
2017. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!