Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól érdemes tanítgatni a...

Mikortól érdemes tanítgatni a kutyámat? És hogyan lehet szófogadóbb?

Figyelt kérdés

Van egy kis tacskóm aki eléggé,engedetlen.3hónapos

És nem túl fogékony a tanításomra.



2017. szept. 9. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:

8 hetes kortól érdemes tanítgatni, persze korához mérten.

Meg kell tanulni felkelteni a kutya érdeklődését, a megfelelő motivációt. Ilyen kicsi korban csak 1-2 percig kell vele egyszerre "tanulni", de az élete amúgy is folyamatos tanulás: pórázon séta, anélkül séta, "gyere ide", "helyedre" stb.

2017. szept. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kutya tanítása nem egy alkalom. Kölyöknél főleg nem.

Ismétlés a tudás anyja.

2017. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már 8 hetes korától érdemes lett volna tanítgatni. Persze még nem halál komolyan és sokáig, csak pár perceket. Aztán ahogy nő többet, nagyobb fegyelmet lehet elvárni tőle. Ezt úgy értem, hogy minél fiatalabb a kutya, annál kevesebb ideig tud egy dologra (jelen esetben a gazda) öszpontosítani. Nem lehet elvárni tőle, hogy órákon keresztül rád figyeljen. Viszont pár alap dolgot simán képes már 3 hónaposan megtanulni.

Én (és most nem fényezni akarom magam) 8 hetes korától próbáltam tanítgatni, aminek az eredménye az lett, hogy 3,5 hónaposan már ült, feküdt, maradt, pacsizott, forgott, láb mellett sétált és "apportozott" .

Most voltunk először kutyasuliban, az oktató pedig el volt ájulva, hogy ennyi mindent tud már, pedig milyen fiatal.


Ha nem fogékony a tanításodra, akkor a módszereddel van baj. Vagy a technikáddal.

A motiváció a legfontosabb. Pozitív megerősítéses tanítással lehet a legtöbbet elérni. Nem tudom mivel motiválod a kutyát, vagy, hogy tanítod, amire nem volt fogékony, de lehet érdemes lenne alapokban megváltoztatnod a kutyád képzési formáját.


Ha pedig engedetlen, lehet érdemes lenne nektek is felkeresni egy kutyasulit. Már csak a szocializáció tekintetében is fontos. És nagyon hasznos.

2017. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!