Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az ezen az oldalon,...

Miért van az ezen az oldalon, hogy ami nem törzskönyves kutya azt fajta jellegű keveréknek hívják, de amikor fajtamentőket ajánlgatnak, ott úgy ajánlják már mint fajtatisztát?

Figyelt kérdés
Előre le akarom szögezni hogy nem pártolom se a szaporítást, és nem vagyok a menhelyek és fajtamentők ellen. Szimplán csak feltűnt az utóbbi időben, hogy valaki ha érdeklődik egy fajta iránt vagy szóba jön a törzskönyvesség és keverékség témája, akkor tolják ezerrel a szöveget hogy például "ha nincs a német juhászodnak törzskönyve akkor az fajta jellegű keverék, ne vegyél szaporítótól ilyen kutyát de ha nem akarsz tenyésztőtől százezrekért fajtatisztát venni akkor fogadj örökbe egy német juhászt a fajtamentőktől". És Ez nekem ilyen ámításnak tűnik, hogy itt a fajtamentők német juhászánál már nem hangoztatják hogy az se német juhász hanem fajta jellegű keverék. Kicsit hamis kampány. Ennek ellenére tudom hogy azok a kutyák ugyanúgy megmentésre és jó gazdira vágynak és inkább fogadja őket örökbe valaki mint vegyen egy szapisat, de ők akkor is fajta jellegű keverékek, főleg mert zömmel a szapis kutyák kerülnek oda, szóval semmivel se másabbak egy olyan kutyusnál.
2017. szept. 9. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%
Mert sok itt a képmutató okostojás. Amit itt gyakorin írnak, azt mindig oszd el kettővel, majd vonj köbgyököt belőle. :)
2017. szept. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem a szapis kutyával van a baj, hanem a helyzettel. Hogy az ember tájékozatlanul pénzelt egy csalód "hamisítványért".


"7# szerintem meg mindkettő ugyanolyan kutya, egyik sem jobb a másiknál..."

Hát azért nagyon nem mindegy, hogy melyikkel akar tenyészteni az ember...


Mondjuk én személy szerint sehol nem tapasztaltam ezt a "lehúzást", ahol nem "Fifikének szülnie kell" vagy "hol hirdessem a fajtiszta kutyám fedeztetésre" jellegű volt a kérdés, de szívesen megnéznék egyet, ha linkeltek.

2017. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a bibi, amikor valaki azzal jön, vajon ez a kutya fajtatiszta? Holott elég lenne annyit írnia, van egy x.y. fajta kutyám.Vagy milyen fajta ez a kutya?

A fajtatisztaság igazolása egyedül a kiállításra, továbbtenyésztésre szükséges.

Ez a "fajta jellegű keverék" kifejezés is az eltűnt állami törzskönyvezés hozadéka. Ott az állatorvosoknak adták ki, hogy csak akkor írhat be fajtát az oltásiba, ha ÁLLAMILAG ELISMERT egyesület adta ki a törzskönyvet. Ergo, pl egy külföldről behozott kutyának sem írhatta rá az orvos az oltásijára a fajta megnevezést, mert más egyesület adta ki a törzskönyvét.

A legtöbb orvost nem foglalkozott az utasítás betartásával. Ha a gazda azt mondta a láthatóan a fajta jegyeit viselő kutyájára, hogy x.y. fajta, a doki beírta. És a mai napig beírja.

A szájhagyomány meg terjedt, mint az influenza. Sokszor látom beírva, hát én is ezentúl ezt fogom beírni. Főleg itt a gyakorin. Sokan copy-paste válaszokat írnak, mert az a trend.

2017. szept. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentésnél, menhelyen azt a kutyát mented meg amit kidobtak a szaporítók miatt. Ergó ha azt nézzük ugyan azt a kutyát kapod meg a fajtamentőktől mint amit 20 ezer ft-ért vásárolnál szaporítótól,csak így legalább nem támogatod a szapik munkásságát.


Azért szajkózza mindenki,hogy inkább fogadj örökbe,mert valóban sajnos amíg van kereslet van kínálat is.


Nem fogom megérteni azt sem,hogy emberek tárgyakra költenek több száz ezret meg garanciás legyen, amit jó esetben 1-3 évig használnak,mert utána kell az új.

Egy élőlénynél miért nem fontos a garancia, a törzskönyv, az hogy "eredeti" legyen?? MIkor jó eséllyel 10-15 évig velünk él.


Amíg az emberek egy tárgyra többet költenek mint egy élőlényre addig sajnos ez lesz.


Tipikus az is,hogy olcsón veszik a fajtatisztának mondott kutyákat utána passzolják le,mert megnőtt,kicsi maradt,nem olyan lett mint amilyen a fajta és stb, de hát 20 ezer ft-ért mit vár az ember??


20 ezer ft-ért sem veszünk Iphone 7 plusot nem? Meg plazma tv sem? Akkor élőlényt miért veszünk ennyiért?



Mindenki mondja jajj minek a törzskönyv meg a tenyésztők ebből élnek,hogy 150-200 ért adják a kölyköket.

Igen ám,de az a kölyök jellemben és küllemben is az adott fajta tulajdonságait fogja hordozni,egészséges lesz stb. Azt a fajtát kapja az ember amit akart.

Míg egy 20 ezres kutyánál teljesen lutri mi lesz a kutyából.

Kutyás szakmában dolgozok és elképedek a sok 5-8 kg-os "mini" yorkin. Meg schnauzer mix akit fekete ritka yorkinak adtak el,lett belőle egy 8 kg-os snaci mix.


Én nem mondom,hogy ezek a kutyák rosszabbak a törzskönyves fajtatiszta társaiknál.

Lehet őket szeretni stb.

Csak az esze veszett szaporításból rengeteg nyomorék és selejt kutya kerül ki. Sok német juhász akik diszpláziásak és 3 évesen nem tudnak járni,akkor örző védőre alkalmatlonok,mert félnek a segédtől, egy német juhász??? mert ideggyenge. Az ilyen kutyák sajnos sokszor kiszámíthatatlanok és veszélyesek is lehetnek.

De nem baj kell occsóóón.


Nagyszüleim pl sosem adtak pénzt kutyáért,mindig mentettek menhelyről ahol max 5 ezret kértek el tőlük. De az összes kutyájuk mentett. Mondták nem adnak ki pénzt kutyára, az is jó ami a menhelyen van. Német juhászt akartak nem volt,elhoztak egy német juhászra erősen hasonlító mixet.


Aki sajnálja a pénzt kutyára az fogadjon örökbe, aki pedig nem akar az gyűjtsön.


Ha a szapik nyakán maradnának a kiskutyák akkor már nem hoznának le almokat,mert nem éri meg. De amíg eltudják passzolni addig csinálják a munkásságukat.


Szapik teljesen tönkre teszik a fajtákat.


Yorkiból a környéken van vagy 20, de egyik sem yorki!! logófülű hosszú lábú, 5 szál szőrű mixek amiket yorkiknak adtak el, és ők büszkék milyen szép a yorkijuk van.

Bichonoknál is elég gyakori a shih-tzu kinézetű havanese,bolognese...


felálló fülű bolognese-nél nem tudtam szó nélkül hagyni,hogy bocs,de a te kutyád egy westie keverék,mert egyenes szőrű volt és állt a füle. Bolo göndör és logófülű.


Az a baj az emberek azt sem tudják az általuk kinézett fajta hogy néz ki.

2017. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!