Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagál a kutyátok az...

Hogyan reagál a kutyátok az Advantixra?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nagyon viszket neki?Ha igen, meddig? Ilyen dolgok érdekelnének.

Csak azok írjanak, akik ezt a spot-ont használják. köszi


2010. máj. 26. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nyakörv mellé használom több éve és semmit nem lehet észre venni a kutyán. De a reakciók igen egyéniek, ezt tudnod kell.
2010. máj. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azért kérdezem, mert ezzel kezdtük el kenni kutyust. Utoljára eléggé viszketett neki több órán át, mintha csípte volna, de inkább csak viszketett.

Váltottunk Ex spotra, ettől is viszket, de nem annyira. Észre sem veszi h rárakom, csak az elkövetkező órák a húzósabbak, vagy napok, de enyhén vakarózik.

Az Advantixot jobbnak tartom, de nem akarok rá visszatérni sem, ha ennyire érzékeny rá a bőre.

De ha más kutya is így reagálna, akkor adnám neki azt ismét, mert most ment bele egy kullancs. :( nagyon megijedtem. Kiszedték, kicsit miontha maradt volna benne a fejéből, de az nem baj azt olvastam. A potrohát nem nyomták össze (remélem tényleg nem)..

A mostani ex-spot 28.-áig jó neki, de 26.-a van már:S remélem még használ, mert anno mondta a doki, h a kullancs nem tud fertőzni, ha bármi van rajta, mert nem tudja visszaköpni a nyálát, mivel a spot-on tól addigra megdöglik.

Ma ment bele, a potroha még icipici volt, nagyon aggódok:S

ezért is gondoltam arra, h ne vegyek-e neki ismét Advantixot, csak tartok attól hogyan reagálna rá ismét.

na ez hosszú lett és lehet kicsit bonyi:S

2010. máj. 26. 21:07
 3/10 Akiteki ***** válasza:

Nálunk senkinek nem volt reakciója rá.

12 kutyára használom, rövid, közép és hosszú szőrű is van köztük.

Persze lehet egyéni érzékenység.

Nagyon vakarja? Sokáig?

2010. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen nagyon vakarja, napokig is. de az exspotot is napokig, csak azt nem olyan hevesen.
2010. máj. 27. 08:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is Advantixot használtunk, semmi allergiás reakciója nem volt a kutyának, de heti 3 kullancsot szedtem ki belőle. (Olyan helyen sétálunk, ahol ezrével vannak a kullancsok a fűben.) Most 3 hete Prac-tic van rajta, egyelőre még nem volt kullancs. Szerintem próbáld ki a Prac-tic-ot, más a hatóanyaga, hátha attól nem viszketne!
2010. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy kinti vagy benti kutyád van? Csak azért, mert az Exspot nem bírja a vizet...
2010. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az adventix tökéletesen bevált. Egy éve használom, nem vakarózik a kutya és kullancs sem volt. A prac tic ot egyszer próbáltam, attól nagyon durván kikorpásodott az eb szőre, allergia.

Menj el állatorvoshoz és kérdezd meg, hogyha az adventixre és más spot on-ra allergiás a kutya, mit javasol.

2010. máj. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg más spot-on létezik. Doki tud ajánlani érzékeny kutyának valót is. Mi nem régen váltottunk Advantixra, előtte Frontline-t használtunk. Egyik sem okozott viszketést, korpásodást, vagy bármilyen allergiás reakciót.
2010. máj. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny a kutyád ezekre a szerekre, ne térj vissza rá. Biztosan akad olyan, amit elvisel. Talán nem abba a kevés kivételbe tartozik, akiknek minden ilyesmi gondot okoz. Az orvosodat kérdezd meg, mit ajánl.
2010. máj. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

vettem rá megint ex spotot, ha nem válna be, váltunk vmi másra.

benti kutyus. köszi a válaszokat

2010. máj. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!