Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tartja fontosnak, hogy...

Ki tartja fontosnak, hogy kutyája törzskönyvezett legyen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 21:26
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
49%
Kedves Kérdező.Azt,amit a kommentedben irtál,MESE.Még esetleg odatehetted volna,hogy felszedték az emberek a vasúti sineket,vagy szinte megerőszakoltak,csak azért mert törzskönyves kutyád van.És,csak kiváncsiságból,honnan tudják,hogy tk-es a kutyád?
2010. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mondjuk lopták egy időben a törzskönyves kutyákat. Több kutya is eltűnt a városban, de csak az egészséges, törzskönyves kutyák. Egy időben az emberek nem is merték kint hagyni a kutyát egyedül az udvaron :( Ez azért szar dolog.
2010. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból tartom fontosnak, hogy HA már pénzért veszek kutyát akkor egészséges legyen és jó kennelből! Erre persze nem garancia a törzskönyv, de kisebb az esélye egy jó kennelből való kutyánál, mint egy szaporítósnál. Ha valaki kutyát vesz, ne a szaporítókat támogassa a tudatlanságával! :/ Viszont én inkább a fajtamentés, menhely híve vagyok!
2010. máj. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is fúrcsa a történet egy kicsikét !

Milyen kutyád van kérdező??

Nekem 4 kutyám van , mind a 4 kiváló kennelből való , kiállításra járok velük én is !

Én is "faluban" lakom (amolyan nagyobb falu , vagy kisebb város forma) Soha senki nem szólt nekem hogy miért van 4 törzskönyves kutyám .... ezen a fórumon kívűl soha senki nem sznobozott le azért mert pénzt mertem áldozni a kutyáim megvételért , de nem is keveset !!!!

Aki nem tud a környezetemben pénzt áldozni hogy tenyésztőtől vegyen kutyát abba ha kell "belebeszélem" a menhelyi kutyust, mert szaporítótól ne vegyen .

Főleg barát , rokon , ismerős !

Eddig mindig sikerrel jártam , ha kell magam megyek el a menhelyre és hozok , de szinte mindig eljönnek hogy ők tudjanak választani , hiszen ez úgy jó , ők tudják melyik kell :) Egy szó mint 100 igen a törzskönyv nagyon fontos nekem !!!!

2010. máj. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 Akiteki ***** válasza:
74%

Én is egy kis faluban lakom. És rendelem a kaját. Meg látják, mikor hétfőnként pakolom ki a kocsiból a vasárnap nyert serlegeket.

Általában akad valaki, aki odajön és kérdezi, hogy hol voltunk kiállításon és mit nyertünk. A boltban megkérdezik, hogy vannak a kutyáim, néha tanácsot is kérnek. Ha kölykök születnek, megállnak a kerítésnél és nézik, ahogy játszanak a kicsik.

Pedig én az ország keleti oldalán lakom.

Kicsit nehéz elhinni ezt a történetet.

Szerintem inkább arról van szó, hogy leszólod a többiek kutyáját és ezért nem szeretik a Tiédet.

2010. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. A 09:47-esnek. Képzelje nem MESE a történet, és egyátalán nincs fölfújva a dolog. Azt, hogy honnan tudják, hogy TK-s a kutyám arra meg azt tudom mondani, hogy faluban megya pletyka. A szomszédunk viszonylag kedves, neki mundták a szüleim biztos,mert én senkinek sem. Gondolom innen tudják. Amiket meg írtam az mind egytől egyig igaz. Sajnos előfordulnak országunkban ilyen dolgok. Igaz aki nem hiszi ele az akkor ne higyje el. Ennyi.

Most jelenleg ott tart a helyzett, hogy csak úgy tudom a kutyát "sétálni" vinni, ha még az udvarban a kocsiba rakom, és elmegyünk máshová ki a faluból. El szoktam vinnni mindig egy kutyaiskolába, s ott nagy füves terület is van.

Nemrég tettem a folyamatos fenyegetések miatt a település illetékes jegyzőjénél feljelentést, mivel ezt még ott kell intézni. Sajnálatát fejezte ki, de ha a falusiak úgy döntenek, ha aláírást,gyűjtenek a kutya eltávolítására, meg ha a falugyűlés is elfogadja, akkor nincs mit tenni. El kell vinnem onnan a kutyát.

2010. máj. 28. 06:41
 17/43 A kérdező kommentje:
Kérdezték milyen kutyám van: egy nagyon szép afgán agár. Addig az itteni lakosok nem is láttak ilyen kutyát.
2010. máj. 28. 06:44
 18/43 A kérdező kommentje:
Írta az utolsó hozzászóló, hogy tőle még tanácsot is kérnek a boltban, meg megkérdezik, hogy van a kutya. Én sajnos néhány hónapja a falusi boltba se merek menni. Amikor leguutoljára néhány hónapja ott voltam, akkor is vitatkoztak velem, és nem tudtam megállni, hogy ne szóljak vissza. Ez egy kicsi nem önkiszolgáló bolt. Mondanom sem kell vásárlás nélkül jöttem el a boltból, vagyis úgy dobatott ki a boltos a fiával, mert én vissza mertem szólni azért mert mocskondériáznak engem és a kutyámat. Természetesen tisztelettudóan szóltam vissza. Csakhát a boltos úgy vélte, hogy miattam robbant ki a vita. Ez van sajnos.
2010. máj. 28. 06:54
 19/43 anonim ***** válasza:
100%
Afgán agár nem terem minden bokorban, írigyek, hogy neked ilyen kutyád van, plusz arra is, hogy anyagilag megengedheted magadnak a tartását. Ha pulid lenne, akkor valószínűlg senkit sem zavarna törzskönyv (szerintem azt sem tudják, hogy miaz). A butaság és rosszindulat határtalan... Sajnállak benneteket! Ugyanakkor a falusiak nem gyűjthetnek aláírást a kutyád ellen, nincs rá jogszabályi lehetőség, hogy ok nélkül eltávolíttassák. Ha az állatvédelmi törvénynek és az állategészségügyi előírásoknak megfelelően tartod, akkor a fejük tetejére is állhatnak, nem tehetnek semmit. 1-3 kutya / ház mindenütt alap, nem kell hozzá engedély. Ha mások tarthatnak kutyát, akkor te is tarthatsz.
2010. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Hát igen ritka fajta. Az az igazság, hogy még gazdag sem vagyok, szüleim minimálbért keresnek, én meg az egyetem mellett dolgozok. Csak éppen nem cigarettázok, meg nem iszok.Mégis be tudom úgy adagolni a pénzt, hogy jusson mindenre amik kell.
2010. máj. 28. 11:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!