Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tartja fontosnak, hogy...

Ki tartja fontosnak, hogy kutyája törzskönyvezett legyen?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 21:26
1 2 3 4 5
 21/43 Akiteki ***** válasza:
74%

Akkor is nehéz elképzelni, hogy pusztán azért haragszik az egész falu teljes egyetértésben Rád, mert van egy afgánod.

Ilyenkor szokták mondani, hogy halgattassék meg a másik fél is. Lehet, hogy azt hiszik, hogy oroszlánt tartasz a kertben, nem ismerik fel benne a kutyát. Vagy hátulról látták és azt hiszik, valami szőke bombázó lobogtatja a haját a kertben. :)))

2010. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
A kuytával semmi gond nincs kedves utolsó válaszoló. Nem ugat, nem harap, semmi. Egyáltalán nics semmi hangja, békés állat. Csak sajnos irígykednek. Neked biztos nincs kutyád. Lehet, hogy te is olyan ember vagy mint azok ott a faluban ahol lakom. Nálunk kevés embernek van kutyája. Csak nekem van ott tk-s. Illetve volt még egy embernek ott a faluban tk-s kutyája, csak ellopták. Már volt nekem tk-s kutyám. Csak sajnos valamelyik falusi megmérgezte - utóbb a boncolás kiderítette. Úgyhogy nem új ez a dolog. Akkori kutyám az udvarunkba elől is mászkálhatott. Ugyanis nekünk az udvarunk három osztatú. Mindhárom udvarrész nagy, szépen füvesített. A mostani kutyám a 3. udvarban van, úgyhogy a kapun keresztül sem tudják piszkálni. Theát már felkészültünk a dolgokra. De ugylátszik , hogy el kell költöznünk.
2010. máj. 28. 18:02
 23/43 Akiteki ***** válasza:

Igen, pont olyan vagyok.

Egyébként én írtam azt is, hogy velünk semmi gondja a falubelieknek. 12 kutyám van éppen.

Ráadásul nem is itt születtem, 6 kutyával költöztünk.

Nagyon furcsa hely lehet az, ahol a falu lakóinak hatalmas gondot okoz, hogy van egy pedigrés kutya az egyik kertben.

2010. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Pedig így van csak egyszerűen ezért utálnak minket mert van egy tk-s kiállítási kutyánk, mások az országban meg éheznek, én meg tk-s kutyákat veszek.

Az a falu ahol én élek egy két utcás kicsi falu. Szóval mindenki tud mindenről egy ilyen kis faluban.

2010. máj. 29. 07:51
 25/43 A kérdező kommentje:

Eddig nem írtam meg de éppen tegnap hozta a bunkó polgámesterünk a képviselőtestületi gyűlés határozatát, mivel korábban már írtam, hogy gyűlést tartanak a falubéliek sorozatos panaszai miatt kutyám sorsa felől.

Sajnos 3 hetet kaptunk, hogy a kutyát eltávolítsam. A Képviselőtestületi határozatnak a jegyző is helyt adott, elfogadta, és az ő aláírása is rajta van. Elég hamar megvolt a képviselőtestületi gyűlés, én azt hittem hogy 3-4 hét múlva tartják majd meg, de nem hanem most tartották csütörtökön.

Jelenleg azt a megoldást tudtam kitalálni-mivel nem akaromk a kutyától megválni-, hogy ideiglenesen elhelyezem a kutyust a tenyésztőjénél, már tegnap este meg is beszéltem vele, amíg nem tudok elköltözni albérletbe, vagy olyan helyre hogy meg legyen a feltétele annak, hogy magamhoz vehessem mihamarabb. Erre az időre szerződést kötöttem a tenyésztővel, akkor látogathatom amikor én akarom, meg nekem is kell természetesen táplálnom, s ha kell orvost hívnom. Egyenlőre ez így jó lesz. De hát addig is nagyon fog nekünk hiányozni. Hozzáteszem a képviselőtestület jegyző által is aláírt határozata ellen fellebbezési lehetőségem nincs, a határozatban megírták külön, hogy nem élhetek fellebbezéssel. Sajnos ez van. Győzött a többség.

2010. máj. 29. 08:03
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
na de miért? ha a kutya semmit se csinál, nem hozhatnak ilyen határozatot. mégis, melyik falu az? nyugodtan elmondhatod, legalább nem megyünk majd oda soha lakni.
2010. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 Akiteki ***** válasza:
100%
A helyedben fognám határozatot és felkeresném vele a MEOE-ban Dr. Pozsonyi Anikót.
2010. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Akiteki ***** válasza:
100%

És milyen panasszal éltek a falubéliek? Valamit csak leírtak?

Egyébként kitől van a kutyusod?

2010. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

Egyszerű koholt vádak. Ennyi. Sajnos egyedül vagyok kb 170 ember ellen. Ilyenkor nyilván a többségnek hisznek.

Annyi volt mindenkinek a baja, hogy nekem tks, kiállítási luxuskutyám van. Ők így neveznek, hogy a luxuskutyás senkiházi. Nekem egyátalán nem luxus ez a kutyus. Kinek mit jelent a luxus. Nekem relatív ez a kifejezés. Azt, hogy a kutyámat hogy hívják, meg honnan van nem árulom el. Nem megoldást jöttem keresni erre az oldlra, csak anny érdekelt, hogy máshol is vannak e ilyen emberek. Szeretném a diszkréciót megtartani. Remélem megértik.

2010. máj. 29. 16:34
 30/43 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem, nem értjük.

De mindegy.

Ha koholt, akkor is írtak valamit. Pl. megtámadta az erőd vaddisznóit és most makktúltermelés lesz, ami válságba sodorja a környéket.

Vagy éjjelente hangos vigalmat tart és törzskönyvét lobogtatva reppel a kertben.

Engem azért jelentett fel az egyik szomszéd, mert sokáig dolgozom, és ha későn érek haza, akkor az ő kutyája ugatni kezd és neki fel kell kelnie megnézni, hogy betörő jött-e. Körberöhögték az önkormányzatnál.

2010. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!