Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Odaadhatja a kutyámat másnak?

Odaadhatja a kutyámat másnak?

Figyelt kérdés
Exemnél maradt a kutyám. Miután elköltöztem töle, kb. 2 hónapja, azt beszéltük meg, mivel még nem volt kész a kerités, nála marad addig mig a ház nem lesz annyira rendben, hogy oda tudjam vinni. Most meg kitalálta, hogy már nem bir foglalkozni vele, és odaadja egy ismerösének, mert nekem akkor sem adná, ha én lennék az utolsó ember a földön. Nem túl békésen váltunk el, egy agressziv idióta volt. Most mindenhol keresztbe tesz nekem. A kutya az én nevemen van, de a chip nem bizonyít tulajdonjogot. Ha én szeretném elhozni, de ő nem engedi, akkor mit lehet csinálni?
2017. szept. 15. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

De mint látod ott volt szerződés. De a szomszédtól kölyökként kapott buksikának szerinted hol van szerződése? Ott pedig úgymond a legmagasabb igazoló okmány a chip. Ha a bíró fejre áll se lesz szerződés, és ennyi erővel az összes létező kutyát jogosan ellophatják mert a gazdának semmi joga nem lenne visszakapni. Pedig én is tudok olyan jogi esetről hogy simán chip alapján igazolta a tulaj a tulajdonjogát egy lopott kutya esetén.

Megértem egyébként hogy van ilyen törvény de ez meg a valóság hogy a kutyák túlnyomó többségének nincs szerződése. Ennyi erővel bárki lophat kutyát büntetlenül, hát azért durva lenne.

2017. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanezt kérdeztük mi is. Erre a válasz nagyjából annyi volt: "a polgárjog általános szabályai szerint történik ilyenkor a tulajdonjog tisztázása. Bizonyítékokat kell felvonultatni mindkét oldalon, és legfeljebb egy bizonyítéknak veheti figyelembe, de mivel nem közhiteles, ezért önmagában az nem elegendő" Olyan tánácsokat kaptunk (elsőre nem találtuk a szerződést), hogy esetleg tanúkat keressünk meg, és egy teljes bizonyítási eljárást kell lefolytatni.
2017. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

Chip az nem tulajdonjog-igazolo és pont, csak az adatbázis miatt kell valakinek a nevét megadni hozzá.


De mehetsz a birohoz, ott is uazt fogják elmondani.

2017. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13: Ezt magyarázom lassan 2 napja, de mindenki lepontozza a válaszomat.
2017. szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!