Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 kutya öröklése? Altatás?

10 kutya öröklése? Altatás?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy meghalt a férjem apukája és ránk maradt 10 korcs kutya.A legtöbb nagytestű és agresszív is mivel tanyát őríztek. A menhely nem tudja őket fogadni. Mi sem tudjuk befogadni meg nem is akarjuk a számuk és az agresszivitásuk miatt (3 gyerekem van).Altassuk el őket?

Van 1 évestől 10 évesig minden. A hétvégéig kellene valami mert akkor megyünk haza és egyedül itt nem maradhatnak nincs aki etesse, itassa őket.



2017. szept. 19. 18:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%
Én azért megnézném, hogy az előttem válaszoló sok kutyaimádó mit kezdene 10 agresszív kutyával. Lehet szidni a kérdezőt, hogy milyen gonosz, hogy el akarja vitetni/altatni őket, de hogy találnátok gazdát 10 ilyen kutyának, amikor a menhelyeken levő barátságos, aranyos kutyáknak is nehéz gazdát találni?
2017. szept. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
74%

Komolyan mondom olyan undorítóak az emberek amikor ítélkeznek.

Imádom a kutyákat, minden tőlem telhetőt megteszek értük, mentett kutyám is van. De hogy eshettetek ennyire neki egy embernek akit nem ismertek, nem ismeritek a körülményeit?

Gondolom mindannyiótok örökölt már tíz nagytestű vadított kutyát úgy hogy közben külföldön él és haza kell mennie oda mert munka, család várja. Gondolom mind már meg is oldottátok ezt a helyzetet egyszer az életetekben. És mint a mellékelt ábra mutatja nem csak vagyont lehet örökölni, lehet ti a családotoktól azt örökölnétek, de vannak ám kevésbé szerencsés emberek, és itt is adósságot örökölni meg két leroggyant ingatlant nem is biztos már hogy olyan jól hangzik, ugye? Le lehet pontozni de ez van. De ajánljátok akkor fel a segítségeteket, a kérdező szerintem akármelyikőtöknek odaadná a 10 nagytestű agresszív kutyát, miért nem álltok sorba értük?


A kérdéshez annyit tudok még segíteni hogy ennyi idő alatt is érdemes lenne meghirdetni facebookon, bár nagyon rövid ez a pár nap hétvégéig. A menhelytől azt a segítséget kérhetnéd hogy legalább ők is hirdessék őket, ha már bevenni nem tudják, esetleges ideiglenes befogadót is kereshetsz nekik, de ha nem marad más akkor sajnos marad a gyepmesteri telep, mert az üres háznál mégsem hagyhatod és jól mondod, ha bárkit megharapnak sajnos a gazda, azaz most már ti lesztek elővéve. Utána meg kezdődik elölről a pocskondiázás, hogy ti voltatok a felelőtlenek.

2017. szept. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%

Nekem meg az nem szimpatikus, hogy manapság teljesen kiveszett az emberekből a kötelességtudat: pl. az, hogy egy halott után bizony egy sor teendő marad, és ezeknek a legnagyobb részét ráadásul többnyire igen rossz lelkiállapotban (és gyorsan) kell elintézni.

És felesleges irreális célokat kitűzni: az állatok töredékét sem tudja ennyi idő alatt még menhelyre sem elpasszolni.

Az meg, hogy messze élnek, nyilván megnehezíti a dolgokat, de biztos nem a kutyák jelentik az egyetlen problémát - és gondolom, nem is tegnap történt a haláleset, a többiek által javasolt dolgok meg mind alapdolgok, nem hiszem, hogy ezekre a kérdező nem jött volna rá magától is az első 5 percben, amikor szembesült a problémával.

2017. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
78%
Miért fogadtátok el az örökséget? ha lemondtok róla, nincs az adósság sem és az állam megoldja a kutyákat is.
2017. szept. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

Várható volt, hogy megjelenik itt is a sok álszent ostoba ember.

El kell altattatni őket és le van a gond.

2017. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

Mást úgysem tudtok velük csinálni.

Azért egy próbát megér, ha mentek oda még mostanában, de teljesen érthető,hogy nem tutujgatod őket. Nem te gyűjtötted, nem a te dolgod. Nem is értem itt a sok hülye ítélkezőt.

2017. szept. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%
Gyepmesteri telepnek kötelező befogadnia. Erre vannak.
2017. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%
A férjed utasítsa vissza az örökséget. Az egészet. Nincs adósság, eladhatatlan ház és 10 agresszív kutya.
2017. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Így van, örökségről le lehet mondani, persze csak egyben az egészről, kimazsolázni dolgokat nem lehet. De ha eladhatatlan ingatlant, pár értéktelen kacatot, adósságot és még egyéb szívást örökölnék, simán lemondanék róla.
2017. szept. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Hagyatéki tárgyalás vagy mi ennek a neve csak hetek múlva lesz (én apumnál vagy 3 honap múlva volt) addig szerintem lemondani sem lehet róla.

Tudjuk, hogy ő fogja örökölni. De apósnál még ez sem 100%

2017. szept. 20. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!