Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 kutya öröklése? Altatás?

10 kutya öröklése? Altatás?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy meghalt a férjem apukája és ránk maradt 10 korcs kutya.A legtöbb nagytestű és agresszív is mivel tanyát őríztek. A menhely nem tudja őket fogadni. Mi sem tudjuk befogadni meg nem is akarjuk a számuk és az agresszivitásuk miatt (3 gyerekem van).Altassuk el őket?

Van 1 évestől 10 évesig minden. A hétvégéig kellene valami mert akkor megyünk haza és egyedül itt nem maradhatnak nincs aki etesse, itassa őket.



2017. szept. 19. 18:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
50%

De kérdező, egyáltalán minek fogadtad el az örökséget? Lemondhattál volna róla, mert csak adósságot örököltél.


Válaszolók, ti ezt hogy oldanátok meg? Mikor 2-3 nap és vissza kell mennie dolgozni egy másik országba? Nincs idő szarakodni, és őszintén, mit csináljon 10 vad kutyával?

2017. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
30%

Értelek, most olvastam a válaszod.


Akkor egyszerűen utasítsa vissza a férjed. Le van a gond :)

2017. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
én utasítottam vissza örökséget, egy évbe kerül, amire végigjátszod, addig meg csinálj, amit akarsz. Mondjuk tényleg érdemes visszautasítani, de az a kutyák gondját nem oldja meg. én is a gyepmesterre szavazok, esetleg szomszéd tanyákon körbekérdezni, kell-e valakinek kutya.
2017. szept. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez tényleg szívás, hogy addig is lennie kell valaminek. A gyepmesternek egyébként fizetni kell, hogy elvigye a kutyákat, Debrecenben például 8000 per kutya kb, ha el is kell szállítani, szóval már ez se lenne kis összeg. Mondjuk az egy érdekes dolog, hogy egyelőre tulajdonképpen semmi közötök nincs jogilag se az ingatlanokhoz, se a kutyákhoz. Olyan, hogy "várható örökös" státusz szerintem nincs. Elméletileg nem is ti vagytok a tulajdonosok, ha nagyon szőrözünk, nem is mondhatnátok le a tulajdonjogról a gyepmester felé, amìg a hagyatéki tárgyaláson ki nem jelölnek örökösnek. Ha a kutyák gazdája meghal, akkor ezek tulajdonképpen gazdátlan kutyák, akiket ingyen be kellene fognia a gyepmesternek vagy nem tudom, mi van ilyenkor.
2017. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%
Ezt a sok bölcs ítélkezőt... Gondolom mindegyikőtöknek van tapasztalat arról, milyen az, amikor egy falka kezelhetetlen véreb az öletekbe hullik. Nektek lehet, hogy az a hobbitok, hogy a cukimuki pincsitek után szedegessétek a bogyókat a parkban, de a kérdezőnek nem az, hogy rettegve etessevagy szállítsa őket. És ha már felelősségről beszélünk. Ha kiszabadulnak a tanyáról, és megtámadnak egy gyereket, akkor is jó döntés volt várni, hogy egy antiszociális kutyáért jöjjön egy szerető gazdi? Nyilván a kérdező megkeresi a gyepit, de nem várható el, hogy erőn felül teljesítsen egy ilyen sokadrangú probléma megoldásában egy közeli hozzátartozó halála után. Mert bármennyire is szeretem az állatokat, az ő életük nem fontosabb az emberénél. És amikor olyanokat olvasok, hogy "bezzeg örökölni azt akartál", akkor felfordul a gyomrom. Ép lelkű ember nem várja, hogy az apósa/apja meghaljon. Aki ilyeneket vág a másik fejéhez, az a társadalmi együttélésre korlátozottan alkalmas, de ha tévedek, akkor jelentkezhetnének a kérdezőnél egy-egy vérebet befogadni, a segítőkészség és együttérzés jeléül.
2017. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy így jobban belegondolok (jogi végzettség nélkül, btw), én két utat látok:

-Ha később le akarnék mondani az egész örökségről, mert úgyis nettó veszteség vagy majdnem, akkor egyszerűen értesíteném a helyi gyepmestert, hogy van itt tíz gazdátlan kutya, akik éhen fognak pusztulni ellátás hiányában. Illetve elképzelhető, hogy ilyenkor (mivel magánterületen vannak a kutyák) a helyi jegyzőt kell értesíteni és ő szállíttatja el a gyepmesterrel a kutyákat. Azért mondom, hogy ezt akkor, ha le akarsz mondani az örökségről, mert látok rá esélyt, hogy ez ilyenkor úgy néz ki, hogy a gyepmester a hagyatéki tárgyalásig gondoskodik a kutyákról és aztán az örökösök megöröklik őket, a több hónapos ellátási költségükkel együtt, amit a gyepmesteri telep felszámít (napi 800Ft/kutya meg ilyenek), ez így elég durva, akár milliós nagyságrend is lehet ennyi kutyára, de persze ha lemondasz az örökségről, akkor ez is az államé.

-Ha nem akarnék lemondani az örökségről, csak a kutyáktól akarnék megszabadulni, akkor tulajdonosként fellépve hívnám a gyepmestert és lemondanék a kutyák tulajdonjogáról, ez persze fizetős, kérdés, hogy a gyepmester ilyenkor mit csinál, elfogadja-e egy szó nélkül, hogy te vagy a tulajdonos (mert ugye nem vagy, de erről neki nem kell tudni) vagy variál valamit, hát passz, fogalmam nincs. Gondolok itt például arra, ha a kutyák chipelve vannak, azt ő nyilván leolvassa és mondhatja, hogy beszélni akar a nyilvántartásban szereplő tulajdonossal, ami ugye nem lehetséges.

2017. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nálunk ingyen el lehet vitetni a kutyákat háztól gyepmesterrel. De valamelyik városban fizetni kell érte.
2017. szept. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!