Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet kompromisszu...

Szerintetek lehet kompromisszum kötéssel kutyát nevelni?

Figyelt kérdés
Arra gobdoltam hogy mivel régen alkalmaztam ilyesmit és eredményes lett talán a mostani problémán is segítene. A lényeg hogy a kutyám élvezi ilyesztgetni a többi kutyát de közben meg szeretne oda menni megszaglászni őket. Azt csinálja hogy lehajol és mikor közel érünk a másik kutyára próbál ugranilefeküdni. Mielőtt jönnétek hogy agresszív, tisztáznám hogy nem az, domináns de nem agresszív. Ez a viselkedés csak akkor jön elő ha a kutya előttünk van, kerítés mögötti kutyához szép nyugodtan oda tud menni. A sima tiltás-jutalmazás kombó bem működik mert egyszerűen bem hajlandó abba hagyni, bármi másról tiltható. Arra gondoltam hogy ha szembe jön egy kutya és elkezdi felvenni a megszokott állását akkor hirtelen megfordulunk és amíg le nem nyugszik hátra sem nézhet. A kompromisszum arról szólna hogy csak akkor nézheti a másikkutyám kutyát ha normálisan viselkedik. Szerintetek működne?
2017. szept. 23. 09:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Ajjajj, pár mondatot nagyon elcseszett a telóm, de remélem érthető azért, bocsi.
2017. szept. 23. 10:02
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Sztem nem pár mondatot, hanem az egészet...

Kompromisszumot kötni csak azzal lehet, aki ilyesmire hajlandó.

Kutyád mondta, hogy ha te megteszel ezt-azt neki, akkor teljesíti kivánságod?

2017. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "hasznos" válaszod. A kutyámmal igen jól alkalmazható ez de nem tudom mennyire lenne eredményes. Ez annyit tesz hogy ha szépen viselkedik akkor oda engedem a másik kutyához. Valamit valamiért. Semmi sem nagyobb büntetés neki ha nem kaphat meg valamit, és bármit megtenne hogy megkaphasson/csinálhasson valamit (nézhesse a másik kutyát) csak eddig nem jutott eszembe ez a módszer
2017. szept. 23. 10:26
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez konkrétan a premack-elv. Valamit valamiért. Így nagyon sok mindent meg lehet tanítani (ne húzzon a kutya, ne ugráljon, stb.) Szerintem itt is mūködne. Annyival egészíteném ki, hogy egy stabil szemkontaktust megtanítanék neki. Így ha már elindulunk vissza az inger felé (jutalom), és egy kicsit kezd izgága lenni, azt is lehet kérni, hogy figyeljen (nem feltétlenül kell forgolódni). Kvázi kicserélõdik a 2 viselkedés, magától fel fogja ajánlani a figyelmet, ha elég jó jutit használsz és a megfelelõ tempóban haladtok. Persze ez távolabbról mūködik az elején, de minél többször csináljátok, annál közelebbrõl is sikerülni fog. A végén pedig a legnagyobb jutalom az engedély lehet, hogy odamehet (ha láthatóan a másik kutya is partner ebben).
2017. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy IDOMÍTOD, hogy baármit is megcsináljon a jutalomért, az nem kompromisszum!
2017. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hagyd már a hülyeségeid.
2017. szept. 23. 14:40
 7/8 A kérdező kommentje:
A másik hogy nem valami vadállatról beszélünk hogy idomítani kelljen. A háziállatokat NEVELJÜK. Az meg tisztán látszik hogy nem sokat értesz a kutya neveléshez.
2017. szept. 23. 14:41
 8/8 A kérdező kommentje:
húha, ez nehezebb mint gondoltam.
2017. szept. 23. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!