Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek oda egy kölyök...

Mire figyeljek oda egy kölyök tacskónál? 2 hét múlva hozzuk el, mik a legalapvetőbb dolgok, amire szüksége lesz akár most vagy később?

Figyelt kérdés

Kérlek adjatok tanácsokat, a legjobbat szeretném neki. Hogyan neveljem, mire figyeljek oda?


Nyáron valószínűleg a kis óljában lesz, a kertben.


2010. máj. 27. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos ne feledkezz meg az állatorvosról:

itt egy oltási naptár:

[link]


Későbbi a "kutyám semmibe vesz" éllapot elkerülése végett ajánlom ezt a nagyon nagyon hasznos 4 részes cikksorozatot(a lap alján tudsz továbblépni a cikkekre):

[link]


Aztán kéretik nem elfelejteni hogy egy kutyának mozgásra van szüksége. Fáradt kutya=boldog kutya. ha a kutyádat nem mozgatod eleget és unatkozik egész nap ne várd el tőle hogy ne szedje darabokra a lakást/kertet. !!


Neveld időben szobatisztaságra még kiskorában ha azt akarod hogy télen ne kelljen az ürülékét a lakásban szagolnotok:

[link]


És ne feledd az alapvető parancsokat megtanítani neki mert egy sikeres behívás egyes esetekben a kutya életét mentheti meg illetve egy neveletlen kutyával kínszenvedés lesz sétálni így egyre kevesebbet viszed ki ő egyre rendetlenebb lesz és így tovább. Ne ess a 22-es csapdájába:

[link]

[link]


Figyelj a kutyádra ne legyél lusta mozdulni érte. Ha valami mérgezőt eszik és a vizet is kihányja ne itt a fórumon kérdezgesd mi baja hanem vidd orvoshoz!


Az ivartalanítás is fontos dolog. Van elég kutya a menhelyeken és az ivartalanítás számos betegséget és viselkedésproblémát megelőzhet!

[link]

[link]


Etetés témájában a fórumon visszaolvasva kb minden megtalálhatsz

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=kutyat%E1p&s..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=h%E1zikoszt&..


És hát persze szeresd nagyon!! :))

2010. máj. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is tacskó kutyám van rettentő okos! És makacs! Nagyon jó jelző kutya! Nálunk mindenre jelez. Vigyázz vele már kicsinek tudatosítsd benne hogy te vagy a főnök, mert a fejedre nő! Én jutalmazással tanítottam ha valamit jól csinált jutalom falatot adtam neki. Amíg nincs meg az összes oltása nem mehetett utcára sétálni. Utána már bátran vidd kutyák és más emberek közé fontos a szocializáció. főleg a tacskónál én úgy vettem észre hogy a kutyám a családját elfogadja imád minket, de ahogy egy idegen simogatná vele nem a legbarátságosabb az én kutyám nem is nagyon engedi hogy őt sétaközben az emberek csak úgy megsimogassák elhúzza a fejét és nem igazán törődik velük, de nekem egy szóra jön és mindig keres a tekintetével merre vagyok. Én még egy könyvet ajánlok neked egy délután kiolvastam, nagyon jó *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. máj. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok azt elfelejtettem írni az én tacsimnak kedvenc játéka egy majdnem akkorka plüss mackó mint ő. mikor haza hoztuk első nap nagyon kereste a testvéreit és az anyját utána kerestem itthon egy nagy plüss mackót és az adtam oda neki azzal aludt, játszott imádta. És szereti ha eldobsz neki valami játékot akkor vissza hozza hogy dobjam neki megint. Én már kicsinek tanítottam erre először közel dobtam utána szájába vette kedvesen vissza hívtam és jutalom falat és össze kötötte ha amit eldobok és ő vissza hozza akkor jutalom ma már nem kap jutalom falatott máz az a jutalom hogy újra eldobom neki.
2010. máj. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rengeteget segítettetek!
2010. máj. 28. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embernek van, vagy lesz kutyája.

Sokan családtagnak és legjobb barátnak tekintjük őket.

Szeretjük a kutyánkat, de nem biztos, hogy tudjuk, hogy mire is gondolnak ezek a hűséges állatok.

Itt leírom, hogy mit is kérnek gondolatban tőlünk ezek a négylábúak.


A kutya tíz kérése! 1. Minden elválásunk – még ha rövid időre is hagysz magamra – fájdalmas nekem.

Kérlek, vedd ezt fontolóra mielőtt magadhoz veszel.


2. Ne szidj, és ne büntess szigorúan.

Neked van munkád, szórakozásod, vannak barátaid és céljaid – de nekem csak Te vagy!


3. Kérlek, adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem.


4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet

– mégsem tennék ilyet soha.


5. Kérlek, néha beszélj hozzám.

Ha szavaidat nem is értem, a hangodat és a hangsúlyaidat jól ismerem.


6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem.

Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak, futkározhassak – ez jót tesz Neked is.


7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat.

Legjobban akkor ízlenek, ha Tőled kapom – s igyekszem megszolgálni érte.


8. Te vagy az én gazdám – és nem mások.

Ezért kérlek, ne kényszeríts arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak, vagy bohóckodjak

nekik, s ne alázz meg előttük.


9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak az egyéni tulajdonságaim, szokásaim és

érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint neked a sajátjaid.


10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg, vagy öreg leszek – hiszen Te is öreg leszel egyszer!

2010. máj. 31. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!