Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom nem tudja elviselni a...

Párom nem tudja elviselni a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve lakunk együtt, 1 éve befogadtunk egy csivavát. Az elején még jól kijött a kutyussal, igaz távolságtartóan. De a kutyus elkezdett kamaszodni kajlább, cserélődtek a fogai stb stb.

Valamit csinál ordìtozik vele, elhordja mindennek. Volt hogy úgy megszorìtotta a grabancát, hogy nyüszìtett és meghatapta páromat, erre ő elkezdte ráncigálni. Milliószor mondtam neki hogy ez nem nevelés ez kìnzás és ezzel engem is bánt. Én mindig igyekszem a legnyugodtabb módon nevelni, mivel a csivaváknak gyenge az idegrendszerűk, meg picik és imádom őt. Amikor megvédem, összeveszik velem párom. Amikor ez az eset történt hogy megharapta, mondtam neki hogy ez nem nevelés és elmondtam neki, hogy én hogy szoktam, erre azt válaszolta hogy én neki ne parancsolgassak. A kutya az enyém, én járok el vele sétálni, én etetem, itatom.

Őt még az is zavarja ha követi (csivava...olyan mint egy kis árnyék), ha felrakja rá a két lábát, hogy figyeljen rá. Mindenhonnan elzavarja. Iszonyatosan bánt. És nagyon sajnálom a kutyusom akkora szeretet van benne, hogy eszméletlen. Párom még tanìttatni sem akar eljönni velem.

Kérlek adjatok tanácsot

Most fogunk máshova költözni és meg akarom oldani előtte ezt a dolgot.


2017. okt. 11. 13:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Szakíts vele. Meg lesz oldva.
2017. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%

Még szerencse, hogy ez kutyával kiderült, nem a gyereketekkel viselkedtek így.

Hosszútávon nem tudtok párként, családként működni. Ne erőltessétek.


Az elején azt írod, "befogadtunk". A végén, meg hogy a TE kutyád, és minden velejáróját neked kell csinálnod, ő teljesen elzárkózik. Vajon a gyerekvállalás is így lenne???

2017. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Igen a gyereket is felhoztam neki példának..

Azt mondta ez más mert ez kutya.

2017. okt. 11. 13:18
 4/41 anonim ***** válasza:
29%

Egyes férfiaknak egyszerűen nem tetszik ha a környezetében egy "zsebpiszok" kutya van (bocs de így jobban érted a szó súlyát, jelentését!), azért mert ez a típus a keménységet díjazza.

Ez a jobbik eset mert lehet van neki egy kutya ideálja!

A rosszabbik eset ha még az sincs hanem tényleg idegbeteg!

Az a helyzet nem tudsz mit csinálni..

Én múlthéten vittem házhoz egy olajradiátort mert megvették tőlünk, és ott volt egy pincsi kan, de legszívesebben elhoztam volna!

2017. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%
Egyértelmű, b*szd ki a pi*csába...a párod.
2017. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Én nem tekintem magam rossz gazdának. Sosem emeltem kezet egy állatra sem, igyekszem minél szebb életet biztosìtani neki. De ehhez egyedül kevés vagyok
2017. okt. 11. 13:20
 7/41 anonim ***** válasza:
90%
Meg kell beszélni. Nyilván szereted a párodat, vele akarsz lenni, de a kutyát is nagyon szereted. Őszintén le kell ülni, és átbeszélni, hogy mi a probléma. Lehet, hogy te változtál meg, többet törődsz a kutyával, mint vele, és ez zavarja, és a kutyán vezeti le. Ha nem beszélitek meg, ez előbb utóbb valaki tovább állásához fog vezetni.
2017. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem véletlenül mondják, hogy a kutyanevelés előkapuja a gyereknevelésnek. Ha már ebben nem segít, türelmetlen sőt durva vele, sok jóra a későbbiekben se számíthatsz. Avagy nem kellett volna kutyát vállalni, ha már eleve nem szereti a kutyákat (ez is igaz a gyerekre is).

Leírásod alapján a párod megváltozni nem fog, kikényszeríteni nem lehet belőle a szeretetet, tehát két megoldás marad: keresel a kutyának olyan új gazdát, ahol mindenki szereti, vagy megtartod és szakítasz a pároddal.

2017. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
62%

A 3. mondatig olvastam, mert már ott eldurrant az agyam.

Dobd ki a p.csába! (a "párodat" ne a kutyát) Idegbeteg idióta barom. Aki egy állattal így bánik, az az emberekkel, ne adj' Isten a gyerekével is így fog.

Állítsd választás elé. Tudod, aki engem szeret, az a kutyámat is. Vagy fel is út, le is út.

2017. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

Kérdező!


Te neveled is a kutyát?

Az, hogy egy kutya megharapja a gazdáját, nagyon nincs rendben. A kutya ne rakja fel a lábát (egyiket se) a gazdára, ha az nem akarja. Attól tartok, hogy nincs a kutya nevelve, csak babázol vele. Így más tanácsot nem lehet adni, mint hogy neveld. Kérj segítséget szakembertől. Abból, hogy a problémák a kutya kamaszodásával kezdődtek egyértelmű, hogy átvette az uralmat nálatok.

2017. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!