Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom nem tudja elviselni a...

Párom nem tudja elviselni a kutyám mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve lakunk együtt, 1 éve befogadtunk egy csivavát. Az elején még jól kijött a kutyussal, igaz távolságtartóan. De a kutyus elkezdett kamaszodni kajlább, cserélődtek a fogai stb stb.

Valamit csinál ordìtozik vele, elhordja mindennek. Volt hogy úgy megszorìtotta a grabancát, hogy nyüszìtett és meghatapta páromat, erre ő elkezdte ráncigálni. Milliószor mondtam neki hogy ez nem nevelés ez kìnzás és ezzel engem is bánt. Én mindig igyekszem a legnyugodtabb módon nevelni, mivel a csivaváknak gyenge az idegrendszerűk, meg picik és imádom őt. Amikor megvédem, összeveszik velem párom. Amikor ez az eset történt hogy megharapta, mondtam neki hogy ez nem nevelés és elmondtam neki, hogy én hogy szoktam, erre azt válaszolta hogy én neki ne parancsolgassak. A kutya az enyém, én járok el vele sétálni, én etetem, itatom.

Őt még az is zavarja ha követi (csivava...olyan mint egy kis árnyék), ha felrakja rá a két lábát, hogy figyeljen rá. Mindenhonnan elzavarja. Iszonyatosan bánt. És nagyon sajnálom a kutyusom akkora szeretet van benne, hogy eszméletlen. Párom még tanìttatni sem akar eljönni velem.

Kérlek adjatok tanácsot

Most fogunk máshova költözni és meg akarom oldani előtte ezt a dolgot.


2017. okt. 11. 13:10
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Renben, nem azt mondom hogy az én nevelésem tökéletes, nyilván nekem is kell változtatnom...de a fizikai bántalmazást nem fogom hagyni. Ha nem fog vátoztatni ez ügyben én a kutyát választom
2017. okt. 11. 14:30
 22/41 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

"Rossz gazda vagyok azért mert páromat az is zavarja ha megszaglássza? Vagy ha nyámnyog? Vagy ha elkiséri mindenhova?"


Azt nem teszed helyesen, hogy "megvéded" a kutyát, amikor olyat csinál, amit nem kellene neki. Mit jelent egyáltalán az, hogy te megvéded?

Egy kutyát szépen meg lehet arra tanítani, hogy ne menjen oda a párodhoz, ne járkáljon utána, ne szaglássza. És megoldódna a problémátok. Az nem jó, ha a párod goromba a kutyával, de az, hogy megfogja a grabancát, nem bántalmazás. Ha a kutya ilyenkor visszaharap, akkor igen, határozottan kell a tudtára adni, hogy ez tilos. Ha te ilyenkor a kutyát tutujgatod, akkor azt erősíted meg benne, hogy te helyesled, amit csinált. A nem szaporítótól vásárolt csivava nem gyenge idegrendszerű, viszont makacs, magabiztos. Ezt pedig határozott és következetes neveléssel kell kordában tartani.

2017. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, hogyan, mire neveled a kutyust? Például: tiltható? Helyén marad, ha rászólsz? Stb.

Attól, mert pici és cuki, ő egy kutya és kutyaként kell nevelni. Az, hogy megharapja a gazdáját, nem elfogadható, mert a gazda megszorítja a grabancát!

A csivaváknak normális esetben nem gyenge az idegrendszerük. A szaporítós csivava jellegűeknek lehet az.

Próbáljátok megbeszélni és egyeztetni a nevelési elveiteket, ill. hogy mit szabad a kutyának és mit nem.

2017. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"Elöbb állok neki nevelni"


Összekevered a tanítást a neveléssel. A nevelésnek nem áll neki az ember, az folyamatos dolog.

2017. okt. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
68%

Én nem tudom, lehet, hogy neveletlen az a kutya, de az én páromat pl rohadtul nem zavarja, ha követi a kutya, márpedig azt csinálja, mert szereti őt is. Együtt vállaltuk, együtt gondoskodunk róla, még ha én vagyok a főgazdi, akkor is. A harapás persze más tészta, ha a páromat megharapná a kutyám, én is megráncigálnám/helyre tenném a kutyát, de úgy, hogy soha többé eszébe se jusson ilyesmi. Kutyasuli kellene neki első körben, de ez is nyilván akkor működik, ha a párodat érdekli a kutya, ha szereti őt.


Persze, ettől függetlenül próbálj meg vele beszélni, de így, hogy együtt fogadtátok örökbe, nem egészen érthető, miért viselkedik így a kutyával, engem is nagyon bántana, és megingatna elég rendesen. Majd ha lesz kedved, írj a fejleményekről. Kíváncsi vagyok.

2017. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Jó igen és ha neveletlen fizikai bántalmat kell alkalmazni? A földhöz csapkodni?

Ìrok majd mindenképp

2017. okt. 11. 17:54
 27/41 Andizsuzsi ***** válasza:
Földhöz csapkodásról eddig nem beszéltél.
2017. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Példáztam
2017. okt. 11. 18:28
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet hogy azért mondta, hogy szereti és nem engedi elajándékozni, mert nem akart téged megbántani, mert tudja hogy mennyire imádod a kutyust.


Ha viszont tényleg szereti a kutyát a párod, akkor valószínűleg valami más gondja lehet, és azt vezeti le a kutyán. Ez esetben nem a kutyától kell megszabadulni vagy tőle, hanem megkeresni a probléma forrását. Akár párkapcsolati terápiára is járhattok. Mert én úgy érzem, hogy nem a kutya a valódi probléma nálatok, hanem ő inkább csak egyfajta "ütközőzóna".


Vannak ilyen személyiség típusok, többek között én is ilyen vagyok. Ha rossz napom van vagy valami felhúz, akkor a kutyával/macskával is sokkal türelmetlenebb, agresszívabb vagyok. Persze próbálok tenni ellene, és uralkodni magamon. Valakinek ez annyira nehéz hogy indulatkezelő terápiára is kell járnia.


A kutyátok most még szereti őt, és ahogy írtad, vele is próbál barátkozni, de ha továbbra is így fog vele bánni, akkor félni fog tőle a kutya előbb utóbb, és emiatt agresszív lesz majd vele szemben. Aztán meg okkal ok nélkül harapni fogja őt, ha a közelébe megy. Vagy másik lehetőség, hogy idegbeteg gyenge jellemű kutya lesz, aki visítva menekül el ha meglátja a párodat közeledni.


Mi a baj a kutyával amúgy? Mármint mi rosszat csinál, amiért egyáltalán meg kellene őt büntetni a párod szerint? Egyébként megmondhatod a párodnak, hogy azért harapta meg a kutya, mert csak védekezni próbált, úgy megrémült, és valószínűleg fájt is neki az általa produkált "fegyelmezés". Egy kis csivavát amúgy sem kell és nem is szabad ilyen durván fegyelmezni, egyszerűen nincs rá szükség ilyen mértékben, értelmetlen az egész. Az más, mikor egy kaukázusitól kell átvenni a falkavezér szerepet, de egy kis fél kilós kutyával így "elbánni", az már tényleg kegyetlenség. Komolyan megsérülhet, remélem tudjátok, hogy a fején kutacs van, mint a kisbabáknak. Nevelni kell állandóan, hogy tudja mit szabad és mit nem, és ki kell tapasztalni, hogy milyen mértékű tiltásra/fegyelmezésre van szükség ahhoz, hogy leszokjon a nem kívánt viselkedésről. Ez a határ minden kutyánál más, de az biztos hogy egy csivavának a grabancrángatás és a földhöz vágás már borzasztóan sok.

2017. okt. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Példáztam"


Mit csináltál?

2017. okt. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!