Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyával futhatok?

5 hónapos kutyával futhatok?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos németjuhaszom minden nap setelni megyunk de kétnaponta futunk a folduton. Birja de nem lesz semmiféle baja attol hogy ilyen fiatal

#Kutya futás
2017. okt. 12. 07:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tilos 1-1,5 éves kor alatt futtatni mert elcseszed az ízületeit. Ez egy nj-re különösen igaz.
2017. okt. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tudom, másfél éves koráig tilos futtatni. Nekem is németjuhászom van.
2017. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 hónapos nagytestűnek számító kölyöknek még bőven elég az a mozgás, amit játékosan maga végez.
2017. okt. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad futtatni még, amíg ki nem fejlődött teljesen, azaz kb. másfél éves koráig. Akkor is fokozatosan.
2017. okt. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fejlődésben lévő szervezetet tilos intenzíven terhelni. Minimum 1 év, de ajánlatos inkább 1,5 éves kortól.

Persze ha szeretnéd, hogy 2-3 éves korára izületi és/vagy csipő problémája legyen akkor jó futást, de tegyél el alsóhangon 200000Ft-ot a kezelésre.

2017. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!