Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál...

Milyen kutyát választanál kiskamaszodnak?

Figyelt kérdés
13 éves lányka 14. születésnapjára szeretnénk egy kutyát. Régóta mondogatja, hogy kutyát szeretne, kedvenc fajtája nincs. Kinti kutyus lesz, fűtött helye lesz.Az első pár hétben bejöhet a nappaliba, utána a garázsban lesz főleg (fűtött csak egy ajtó választja el a nappalitól (tehetünk oda rácsot is és akkor nyitva lehet az ajtó).

2017. okt. 12. 18:42
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

14 éves gyereknek miért vesztek egy 35 kilós kutyát??


Már előre látom, hogy sétáltatni sem fogja, mert "nagyon húz", egy ilyen kutyában azért van erő, akármilyen jámbor egy labi! És ha a kutya összeverekszik egy másikkal? Hogy szedi őket szét? Vagy ha a neveletlenségből adódóan megharapja?


Ha már mindenáron kutyát akartok, akkor már inkább egy 10-15 kilós kutyát válassz a lányodnak és BEJÁRÁSSAL!


A csapból is az folyik, hogy szegény iskolások milyen sokáig vannak iskolában, milyen kemény óráik vannak, mennyi házit adnak nekik és majd' megszakadnak. Így szerinted mikor lesz ideje a kutyára? Főleg ha a kutya max a garázsban lehet, ahova nem fog beülni a lányod tanulni vagy számítógépezni!


És még mindig nem válaszoltál, hogy a már meglévő kutyával mi a baj, hogy az nem jó a lányodnak azzal foglalkozni?

2017. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:

Azzal is foglalkozik. Be van osztva mikor ki setáltatja stb. Nagytestű kutya és simán sétáltatják a gyerekek.

Szeretne egy sajátot, ennyi :)

2017. okt. 13. 20:28
 33/46 anonim ***** válasza:

12 éves koromban kaptam saját kutyát,családi kutya már volt. Angol cocker spániel volt,egy fekete kan. Imádtam,rengeteget foglalkoztam vele. De ehhez kellett az,hogy ne legyek egy bulizós fajta. 15 évet élt,végelgyengülésben halt meg itthon,a kedvenc helyén. Gondolj bele,27 éves voltam! Vállalja ennyi időre a kutyát? 15 évre? Az nagyon sok...


Amúgy csodálkozom,hogy nincs kedvenc fajtája. Aki kutyát akar,az beleássa magát a témába azért...nekem a szüleim 8 éves koromtól már vették a Kutyarevüt,meg az Állatbarátot. Mire odakerültem,hogy 12 évesen választhattam kutyát,már biztos voltam a fajtában. Minden kutyafajta más egyéniséggel rendelkezik. Hogy lehet mindegy,hogy milyet kap? Nem értem,komolyan...!

2017. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Neki mindegy. Minden fajtát imádja.
2017. okt. 13. 22:14
 35/46 anonim ***** válasza:
48%

"Menhely semmiféleképpen. Csak rossz tapasztalatunk van, a családban, baráti körben. " - nem rábeszélni akarlak a menhelyre, csak komolyan érdekelne, milyen rossz tapasztalataitok vannak?

(Nekem menhelyi staffim van, és jártam önkénteskedni is menhelyre, ezért érintett vagyok).

2017. okt. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
0%
Nézzetek körbe az illatos úti menhelyen és a vigyél haza alapítványnál. Vagy ajánlom a fajtamentést
2017. okt. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

2 alakalommal is kisgyerekes családnak adtak ki olyan kutyát ami nagyon nem volt családbarát, az egyik kislány örökre az arcán viseli a nyomát (később koderült honnan származott a kutya, én laikusként sem adtam volna tapasztalatlan, gyerekes kutyások kezébe).

Anyukámék is akartak kutyát befogadni, de amiket kiválasztottak azokat ezért vagy azért nem kapták meg. És az a stílus ahogy beszéltek velük mikor megkérdezték miért is nem? Azóta elhoztak egy háztól egy kutyát, arany élete van

És a modorra nem csak anyuék panaszkodtak, sok ismerős mesélte, hogy hiába próbált örökbe fogadni egyszerűen mindenbe belekötöttek, olyan érzésük volt mintha nem is akarnák örökbeadni. De ezt már több kutyás fórumon is olvastam. Sírnak, hogy nincs hely, pénz, étel tartani őket, de örökbe nem adják. :/

2017. okt. 14. 11:15
 38/46 anonim ***** válasza:

Értem.

Menhelye válogatja, több helyen jártam már én is. Itt nálunk (Szentendre - nem tudom, merre laktok) mindig vannak kölyökkutyák, most is legalább 8. Nekik nincs semmilyen rossz előéletük, még babák. Különösebb feltételei sincsenek a menhelynek az örökbeadásnál, az ivartalanítás szuka kutyáknál igen, de ez gondolom amúgy is alap (kellene, hogy legyen).

A felnőtt kutyák esetében persze nagyon meg kell gondolni, hogy melyik vihető el gyerek mellé, másik kutya mellé stb. Normális helyen a gondozók ebben segítenek, nyilván nem mindenhol van így sajnos.

A kölykök esetében viszont semmi különbség nincs egy menhelyes kölyök és egy másik között. Külön, télen fűtött helyen nőnek fel az itteni menhelyen, van kifutójuk, kb. 6 hónapos korig a felnőtt kutyákkal nem is találkoznak. Ha netán a közelben laktok, egy misét megér megnézni őket. (Árvácska, Szentendre - fb.-n is fönt vannak)

De ha nem, az sem gond persze, nem erőszakoskodni akarok.

Ha labit vesztek, körültekintően válasszátok ki a tenyésztőt, ahol nem csak a küllem számít, hanem az egészség és jó idegrendszer is.

2017. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

Hát én meg az olyan kérdéseket bírom hogy rövidszőrű tacskó mehet-e a kertbe, stb... Meg egy emailt nem képesek írni, csak kommentelnek hogy "kell".... Szóval meg lehet érteni a menhelyeket. Kutya kell, kutya kell de minimális feltételeknek képtelenek megfelelni.

Illatos útról is lehet ám kutyát vinni, tele vannak kölykökkel.

2017. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Akkor menj és fogadj be egyet :)

Szerencsére megtehetem, hogy törzskönyves kutyit vegyek.

2017. okt. 14. 15:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!