Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát választanál...

Milyen kutyát választanál kiskamaszodnak?

Figyelt kérdés
13 éves lányka 14. születésnapjára szeretnénk egy kutyát. Régóta mondogatja, hogy kutyát szeretne, kedvenc fajtája nincs. Kinti kutyus lesz, fűtött helye lesz.Az első pár hétben bejöhet a nappaliba, utána a garázsban lesz főleg (fűtött csak egy ajtó választja el a nappalitól (tehetünk oda rácsot is és akkor nyitva lehet az ajtó).

2017. okt. 12. 18:42
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
62%
Bárki megteheti, aki normálisan gyűjt rá. Felesleges olyannak fajtatiszta kutya, akinek tök mindegy, mivel semmi konkrét célja nincs az állattal. Látszik, hogy nem vagytok igazi kutyás család, és ezt csak az új kutya fogja megszívni.
2017. okt. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

#34 "Neki mindegy. Minden fajtát imádja."

Ez mutatja a legjobban, hogy túl fiatal még egy saját kutyához. Lehet, hogy minden fajtát imád, de az fizikai képtelenség, hogy mindegyikkel együtt tudna élni, pláne olyan alaptermészettel és életvitellel, mint amilyet leírtál. Valahol nagyon alap dolog lenne, hogy fel tudja mérni a saját korlátait és aszerint választ.


"Ha nem tud róla gondoskodni tudja mi lesz a sorsa."

Mindemellett rémesen szar a hozzáállásotok. Ismerek nagyon komolyan kutyázó 12-14 éveseket, de mellettük teljes vállszéllességgel ott áll a családjuk: amellett, hogy a gyerek rengeteget foglalkozik a kutyával egyedül is, aktívan részt vesznek a kutya életében, besegítenek a nevelésben, közösen (is) sétálnak, gyakorolnak, közös programokat szerveznek, ha kell tanácsod adnak stb. Továbbá, az egy dolog, hogy ti megoldottátok a kutyátok felnevelését külső segítség nélkül, de butaság ezt feltételezni egy 13 éves gyerekről is. Az a minimum, hogy eljuttatjátok egy jó(!) kutyaoviba és kutyasuliba.

De ilyen hozzáállás mellett semmilyen kutyát nem ajánlok, mert ilyen hozzáállással szerencsétlen lányotokat a kudarcra készítitek fel. Illetve azt tanítjátok neki, hogy a kutya, nem felelősség, hanem nyugodtan eldobható, amikor nem kell vagy túl sok gondot okoz - legalább is számotokra az.

2017. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

"Akkor menj és fogadj be egyet :)

Szerencsére megtehetem, hogy törzskönyves kutyit vegyek."


Már megtettem, köszönöm :)

Én is megtehetem, nem a spórolás volt az oka az örökbefogadásnak.

Korábban tk.-s dobermannjaim voltak.

2017. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:
Tesók szerint a Golden retriver a nagy kedvenc egy ideje, nem a labi. Szóval ő lesz. Köszönöm a válaszokat, bocsánat, hogy nem válaszoltam mindenki levelére, akik pm-ben írtak azoknak is köszönöm!
2017. okt. 15. 14:45
 45/46 anonim ***** válasza:

Én azzal kezdenem, hogy szedje rá össze a fele összeget :D

Nekem is így lehetett anno kutyám és sokkal jobban megbecsültség mint azok akiknek megvették.

2017. okt. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Nekem nem kellett dolgoznom a kutyámért, mert ünnepekre kaptam aputól, mégis nagyon megbecsülöm. 14 évesen még minek dolgozzon az ember, lesz rá több mint 40 éve.
2017. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!