Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutya energiá...

Hogyan lehet egy kutya energiáit levezetni?

Figyelt kérdés

Ok, tudom hogy hosszú sétàk, más kutyákkal való jàtèk stb...

De milyen módszerek vannak mèg?


A kutyàmnak sajnos van egy örökletes betegsége (panostitis) kb havonta jön elő, olyankor kap gyógyszeres kezelést, de kb 1 hétig mindig sàntít. És persze olyankor nem nagyon jàtszhat más kutyikkal, meg a kímélés miatt csak póràzon lehetne sétáltatni max fél órát. Csak ő pont az a tipusú kutya, aki akkor se fárad le ha 2 óràt sétàl póràzon. Csak akkor dől ki ha "szabad làbon" sétàl (erdőben pl vagy futiban).


Panelban lakunk, de szerencsére olyan helyen hogy esti sétakor simàn jöhet póràz nélkül a kutya.


Na de a lényeg, hogy olyankor mikor fáj a làba, vagy mint most, hogy esik az eső, nem lehet lefárasztani. Csak kolbàszol össze-vissza a lakàsban és nyüsszög. Még ha foglalkozom vele, tanítom, utána is.

És ha màr ezt leírtam, akkor leírom azt is, hogy mindem nap azt csinàlja hogy esti séta utàn (9 -fél 10) feljövünk, vacsoràzik, majd utána csak néz ès nyüsszög. Ezt miért csinàlhatja?


Bocsi hogy ilyen hosszú lett.


2017. okt. 23. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én az intenzívebb agyi fárasztást ajánlanám. Ez nem feltétlen kell csak trükkökből álljon, sőt! Inkább olyan dolgok kellenének, amiken tényleg el kell gondolkodjon. Pl: fogsz egy üres, kimosott műanyag flakont, vágsz rá 2 lyukat és raksz bele jutalomfalatokat. Majd oda adod a kutyának, neki meg ki kell szednie. Vagy lefordítod a kutyatálját, alá raksz egy szem tápot, és szedje ki magától. Vagy egy rongy alá raksz falatot és azt szedje ki. Vagy játszhattok keresőset. Nekünk van az a kis hörcsög, amit ha megnyomsz a hátán akkor magától megy, ha meg a fejét nyomod meg, akkor bizonyos időközönként hangot ad ki, amíg ki nem kapcsolod. Na az én kutyámnak az a kedvenc játéka, imádja elkapni, mert azt hiszi, hogy tényleg él, mivel magától megy :D . Múltkor azt csináltam, hogy kivittem a kutyát a szobából, kiválasztottam a játéknak egy jó helyet, megnyomtam a fejét és behoztam a kutyát. A játék által kiadott hangok alapján kellett megkeresnie, nagyon élvezte :) . De dughatsz el jutalomfalatot is, és azt szag alapján kell keresnie.

Esetleg valami nehezebb, több gondolkodást igénylő trükköket taníts neki.


Azt, hogy este miért nyüszít sajnos nem tudom, esetleg nem megoldható, hogy előbb kaja aztán séta? Lehet dolgát kell végeznie, de mivel előtte vittétek sétálni, muszáj tartania reggelig. De mondom, ez nem biztos, csak jobb ötletem nincs, ha hülyeséget mondok, akkor bocsi.

2017. okt. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutya? A nyüszögés nem tudom, miért lehet. Nem elég kaja? Vagy elég, csak felfújódik tőle? Gondolom van ott neki víz, ha szárazat eszik az enyém, utánna igencsak szomjas. Vagy valami olyan program következik kaja után amit nem szeret esetleg...
2017. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló írása a játékokról nagyon jó. :) viszont nehogy kaja után sétáltasd, mert felfújódhat és nem lesz szép vége.
2017. okt. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatadagoló, kötélhúzás, keresős játékok, egyéb ügyességi játékok (mi pl törölközőbe csavarunk/csomózunk egy kutyakekszet, teljesen lefárad mire hozzájut) :D
2017. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es!

Tudod,èn alapjáraton okosnak tartom a kutyámat, de a sütnivalója az nulla :D komolyan, olyan a logikàja mint az anyjànak, vagyis semmi :D (most ezzel jól ledegradáltam magamat is meg őt is).

Többször próbàlkoztam olyan jàtékokkal amiket írtàl, de csak bambàn néz. Nem érti hogy mit kellene csinàlni.


Ami az íràsod màsik felét illeti, bocdi de szerintem h.ülyeség. először is alapszabály a kutyàknál hogy elöbb séta, utàna evés (gyomorcsavarodàs miatt), azt meg nem hiszem hogy azért nyüsszög mert màr rögtön evés után 5 perccel ki kellene mennie. Akkor nem bírná ki az èjszakàt.

2017. okt. 23. 09:55
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es, nagy testű keverék, nèmetjuhász tuti van benne, a többi kérdéses. Àltalàban a kutyákhoz értő emberek malinois-nak nézik a testalkata miatt, de tuti nem az. Volt aki vizslàt is làtott bele, volt aki agarat is. Kissé vékony testalkat, témyleg inkàbb malis, mint németjuhàszos.

Szàraztápot eszik egy kanàl konzervvel. Egy kis törpevízerőmű, elég sokat iszik, pl éjjel is.

2017. okt. 23. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:

A flakonos nagyon jó pedig szerintem, én otthagynám neki, hátha rájön :)

Nem lehet, hogy túl száraz a levegő? Szoktatok szellőztetni? Esetleg penész? Vagy valami vegyszer? Ezek ugyanúgy irritálhatják őt is. Szoktál etetés után foglalkozni vele? Valahogy próbáld meg kideríteni mi nem tetszik neki.

2017. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Azért néz bambán, mert fokozatosan kell bevezetni ezeket a játékokat. Először úgy, hogy tök egyértelmű legyen. Nem a kutya hülye, hanem te nem tanítottad meg neki, hogyan kell ezeket játszani.
2017. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanítsd feladatokra, trükkökre, klikkerezz vele, stb. Fárasz le agyban.
2017. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!