Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak (bolha)?

Most mit csináljak (bolha)?

Figyelt kérdés

Egy hete irtotta ki az ÁLLATORVOS a bolhákat, és ma láttam egyet az ágyamon! Az egyik kutyám nagyon vakarózik is még, igaz annyit nem mint amikor bolhás volt. Eddig nem láttam bennük bolhát, de ha az ágyon van akkor benne is van. :S

16! ezret költöttem a r*hadt bolhákra, többet nem tudok! Hogy lehetek ennyire szerencsétlen? Más vesz egy olcsó spot-ont, 100 Ft-os nyakörvet, vagy a legtöbben SEMMIT, és mégsincs baja az állatainak! :S


2010. máj. 30. 10:40
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Egyik kutyabetegséges könyvemben volt citromos lemosó, azt is csináltam már, de nem lett jobb.
2010. máj. 30. 11:28
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egyszer bolha invázió ,van 2 macskám 2 kutyám! A nagymamámnak éppen panaszkodtam hogy hiába porszívózom meg irtom őket, mégis szaporodnak! Adott egy jó tanácsot ami a legolcsóbb módszer! Meny ki egy dió fához szegy egy szatyor falevelet ezt dobáld szét a lakásba még a kutyák macskák fekhelyén is, és várj vele majd jó alaposan porszívóz fel! 100 % nem lesz több bolhátok!
2010. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Az egész kertet befedi a 2 diófánk. Ennek nem kéne hatással lennie a bolhákra? Mert a kennel a fák alatt van. Bent is vannak a kutyák a házban meg a kennelben is. És hát ugye oda bemegy a diófalevél. Amúgy halottam már ezt meg az ecetet is de kicsit félek az ilyen "bio" módszerektől mert már annyira el vagyok keseredve.... De kipróbálom.
2010. máj. 30. 11:43
 14/32 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok azt elfelejtettem írni hogy a diófa levélnek van valami olyan szaga amibe bele pusztulnak a bolhák! én egy délután hagytam hatni!
2010. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom. Be kéne mennem a mindig zárt szobákba is?
2010. máj. 30. 11:45
 16/32 anonim ***** válasza:
Én a leveleket a száról le tépdestem, amúgy ha megdörzsölöd az ujjaddal is akkor is lehet érezni a szagát.
2010. máj. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Tudom, mondom diófákkal élek xD
2010. máj. 30. 11:46
 18/32 Akiteki ***** válasza:

Borzasztó lehet, nagyon sajnállak!

Nálunk 2x volt bolha, elkaptak kóbor macsekot és másnapra bolhásak lettek tőle. Egy advantix csepegtetés és totál megszüntettem mindent. El sem tudom képzelni, mit csinálnék, ha az egész lakás tele lenne.

Esetleg kipróbálnám, hogy neostomosannal végigmosok mindent, a kutyákat is.

2010. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Régebben azt is próbáltam. Még a macskát is megfürdettem mert akkor még kicsi volt. De most is van bolha szóval nem hatott, amúgy nem nyüzsögnek a lakásban. Ezt az egyet láttam, de akkor tuti van még. És az egyik kutya is vakarózik.

Amúgy akkor nem értem minek a bolhairtó az állatok ki sem tehetik a lakásból a lábukat mert akkor bolhásak lesznek? A macska egész nap kint bóklászik, a kutyák bármikor találkozhatnak séta közben bolhás állattal. Akkor minek van rajtuk a spot-on? Vagy akkor a tieiden nem volt?

2010. máj. 30. 11:51
 20/32 anonim ***** válasza:
Vidd vissza őket a dokihoz, és mondd meg, hogy most akkor fejezze be rendesen az elkezdett munkát, csinálja meg normálisan, persze plusz költség nélkül. Ez a minimum!
2010. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!