Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak (bolha)?

Most mit csináljak (bolha)?

Figyelt kérdés

Egy hete irtotta ki az ÁLLATORVOS a bolhákat, és ma láttam egyet az ágyamon! Az egyik kutyám nagyon vakarózik is még, igaz annyit nem mint amikor bolhás volt. Eddig nem láttam bennük bolhát, de ha az ágyon van akkor benne is van. :S

16! ezret költöttem a r*hadt bolhákra, többet nem tudok! Hogy lehetek ennyire szerencsétlen? Más vesz egy olcsó spot-ont, 100 Ft-os nyakörvet, vagy a legtöbben SEMMIT, és mégsincs baja az állatainak! :S


2010. máj. 30. 10:40
1 2 3 4
 21/32 Akiteki ***** válasza:

De, elkapták a bolhás macsektól. Rájuk tettem Advantixot és egy néhány óra múlva összesöpörtem a földről a hullákat. Mázlim volt, mert a fehér kutyában hamar észrevettem, azonnal nyomattam mind a 10-re.

El nem tudom képzelni, mit csinálnék, ha az egész ház tele lenne.

2010. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Na de mint rontott el? Tetőtöl talpig szépen befújta őket. Többet nem tett. A spot-ont én raktam rá. 10 éves a legidősebb kutya, nehogy már olyan béna legyek még hogy egy cseppet nem tudok rárakni normálisan. :S
2010. máj. 30. 13:09
 23/32 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ki se engedjem az állataim, mert a spot on nem tartja távol. Ez logikátlan.. :S Olyan nem nagyon van hogy egy állat nem érintkezik másikkal...
2010. máj. 30. 13:10
 24/32 A kérdező kommentje:
De nálunk sincs tele! Egyet láttam... Sosem volt olyan hogy hogy hemzsegnek mint a hanygák...
2010. máj. 30. 13:11
 25/32 anonim ***** válasza:

Akkor most mi a baj? Egyet láttál. Éppen menekült valamelyik állatról, mert az be van szórva. Talán a nadrágodon, cipőn, bevitted. Élt az az árva ,egyszem bolha?

A vakaródzós kutyád pedig lehet, nem is bolha miatt teszi.

2010. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Persze, akkorát ugrott, hogy csak na.... Tudod ha te is ennyit szenvedtél volna, költöttél volna, nézted volna ahogy szenvednek nem szólnál így be! :S

Nem hiszem hogy más baja lenne, mert mindegyik vakarózik még mindig csak ő volt a legbolhásabb, ő csinálja a legtöbbet. Mert mi baja is lenne, az orvos látta őket, semmi mást nem állapított meg, semmi változás nem történt, nem találkoztam más állattal most stb. Tök ciki de én is vakarózok pedig tuti nincs rajtam semmi, és bibi sincs rajtam vakarás után, lehet azért van mert érintkeztem a bolhairtókkal. Én nem tudom hogy egy hét nem lenne-e elég a kiirtáshoz...

2010. máj. 30. 13:56
 27/32 A kérdező kommentje:
Különben is mennyi az esélye hogy pont a bolhásság után lesz olyan baja amitől szintén vakarózni kell?
2010. máj. 30. 13:58
 28/32 Akiteki ***** válasza:

Sajnos 1 bolha nincs. Ha egyet látsz, van ott több is.

Szerintem csinált végig még egyszer a kezelést, borhairtós fürdetés, stb.

Én tuti nem engedtem volna fújogatni a kutyákat, régóta tapasztaltam már, hogy semmit nem ér a spray. Láttam kutyát, akit előttem fújt be a gazdája és egy hét múlva bolhásabb volt, mint előtte.

2010. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Sajnos a pénzemnek van határa. :S Új fürdető, új spot on (mert ugye ha megfürdetem csökken a hatás). Ez mind rengeteg... És ráadásul nem hiszem hogy a felnőtt macskám meg tudnám fürdetni... Mindenki mást mond, beszéltem más orvossal is, totál mást mondottt.... Áh...:S
2010. máj. 30. 18:29
 30/32 anonim ***** válasza:
Előttem is ajánlották a Neostomosant! Egy ampulla kb 300F, vízbe kell önteni, 1 literbe, meg kell fürdetni benne az állatot, meg befújni a helyét, így a lakást is! Szörnyű büdös, de hatásos. Nekünk az egyik kutyus bolha allergiás, így nagy gond a védekezés, főleg macska fronton. A macskákon nyakörv van, a kutyán kiltix, és melette a macskákat ebben fürdetjük, illetve fujjuk a helyüket. Így már lekopogom nincs kb. 3 éve egy bolha sem!
2010. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!