Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is feltűnt hogy mostaná...

Nektek is feltűnt hogy mostanában a túlzott "szaporítózás" pont az ellenkezőjét váltja ki az emberekből mint ami az "állatvédők" célja lenne?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon feltűnt. Van egy egészséges hozzáállás, mert igen, elítélem a borzasztó szaporítótelepeket és nem, nem értek egyet az agyonszaporított divatkutyák akármilyen helyről való vásárlásával. De ez már túlzás hogy valaki feltesz egy kérdést arról hogy szerintük milyen fajták keveredtek a kiskutyájában akit ingyen elhozott valakitől, és akkora háborút robbantanak ki a bocsánat sötétzöldek, hogy a szaporítást támogatta és mekkora szemét a kérdező, tele vannak a menhelyek, holott ha nem hozza el a kicsit valószínűleg a felelőtlen gazda (akihez bocs már a kiskutya gazdájának semmi köze nincs hogy ivartalanítsa az anyakutyát) vagy agyonvágja a kölyköt vagy utcára kerül vagy menhelyre.


Összegezve az egészet komolyan azt érzem, hogy ez már olyan méreteket ölt hogy sok ember már csak ezért is kezdi egyre lejjebb nézni a tenyésztőket minél inkább istenítik őket, és egyre kevésbé foglalkozik a tenyésztő-szaporító témával. Nekem is a tököm tele van bocsánat a kifejezésért már hogy csak erről szól a világ amikor valaki keverék kiskutyát hoz el nem menhelyről hanem egy besikerült alomból ahol a kiskutya gazdája nem tehet a másik állattartó felelőtlenségéből született kicsikről ő pedig csak meg szeretne egyet menteni onnan és teljes életet biztosítani neki. Dühítő hogy a sok kanapéállatvédő ezen éli ki az életét hogy az ilyen embereket támadják le.


2017. okt. 28. 13:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként a megoldás tényleg egy kutyaadó lenne ami alól az ivartalan kutyák mentesülnének, csak sajnos a magyar mentalitás azt hozná hogy az ország fele kirakná a kutyát az utcára."


Sajnos, igen. :( Már a chip bevezetése is ezt eredményezte. Aztán látták a népek, hogy nem veszik ezt olyan komolyan (nem jár utána senki, nem büntetnek), így ma is rengeteg chip nélküli kutya van. Amivel az a legfőbb probléma, hogy ezek a kutyák a kötelező veszettség elleni oltással sincsenek beoltva, mert 2012 óta úgy oltanak, ha van chip is, vagy ha nincs, beteszik azt is az oltás mellé. Belegondolni is félelmetes, hogy mi lenne, ha ne adj Isten kitörne egy veszettség járvány az országban... :(

Az a baj, hogy nagyon sok ember buta, mint a tök. Legalábbis én ezt tapasztalom. Az ilyenekkel nagyon nehéz beszélni úgy, hogy annak esetleg foganatja is legyen. Rengeteg türelem és kötélidegrendszer kell hozzá. Na ez az, ami sok állatvédőnek nincs (már, vagy nem is volt). Ezért megy a parttalan vita itt a gyakorin is, meg az "életben" is.


De örülök, hogy azért a lényegben egyetértünk. :) Én úgy vagyok vele, hogy ha már 100-ból egy embert sikerül meggyőzni pl. az oltásról, vagy hogy miért ne vegyen szapis kutyát, vagy akár a normális etetésről, tehát akármiről, amivel az állatokon tudok segíteni, már megéri a számat tépni. De ehhez valóban kell egy külön e célra fenntartott idegrendszer. :)

2017. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Idegesítő dolog. Főleg úgy,hogy egy papíros kutyám volt,és míg el nem kellett altatni 8 évesen,sokszor volt beteg. Érdekes,a háztól elhozott kutyák mind végelgyengülésben pusztultak el...


Most mudim van. Gyönyörű. Mutattam képet kiállításon muditenyésztőnek róla. Dicsérte,hogy milyen szép kutya,honnan van,melyik kennelből...mikor mondtam,hogy állattartó embertől van,konkrétan hátat fordított...előtte 2 perccel meg nagyon is érdekelte a kutyám...ennyit erről. Álszent egy ember volt,hogy csúnyát ne írjak...

2017. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
A tenyésztők nagyon fennhordják az orrukat. Osztálytalálkozón egyik volt osztálytársam mesélte, hogy volt egy bordere, egy családtól vette a kölyköt, akiket ismert, de nem törzskönyves. Járt vele agilityzni és szeretett volna kiállításra járni, de ugye azt törzskönyv nélkül nem lehet, így elhatározta hogy szeretne egy törzskönyves bordert. Írt a tetsző kennelnek, aki ugye kikérdezte mindenről, megtudta hogy van már egy bordere, kérdezte hogy honnan, melyik kennelből. Mondta hogy nem törzskönyves. Mondanom se kell hogy nem adott el neki kutyát. :D Tehát basszus az a kutya lehetett volna fajtamentős is, nem törzskönyves kutyája van és lerázta magáról, pedig egy jó agilitys gyönyörű kutya. Őszintén nem bírom a tenyésztők nagy részét, tisztelet a kivételnek.
2017. okt. 28. 22:25
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, elmondanád, hogy te hogyan is oldanád meg a jelenlegi helyzetet? Azt, hogy millió számra vannak kutyák, hogy a "véletlen" almok az utcán, zsákban, föld alatt végzik, ha nem jelentkeznek elég hamar rájuk gazdák? Te mit tennél ellene? Már sok helyen le lett írva, hogy a jelenlegi rendszerben csak az tudna működni, ha sokkal szigorúbban büntetnének az állatkínzás minden formáját és ha senki nem hozna el kutyát szaporítótól. De ezek szerint ez neked nem tetszik. Mi az alternatívád?
2017. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem támogatja a szaporítást hiszen nem egy szaporítótelepről vett kutyát."

Pedig de. Szaporító = mindenki, aki törzskönyv nélküli almot hoz le. Nyilván van különbség egy kutyagyár meg egy felelőtlen idióta között, de az utóbbi is káros:

- ma Magyarországon annyi a kutya, hogy nem lehet az összesnek gazdit találni

- ezek az emberek bárkinek lepasszolják a kutyát csak vigyék: így készülnek a kerti dísz kutyák, az életük nagy részét láncon vagy kennelben töltő kutyák, a szökős kutyák stb.

Szóval messze nem olyan rózsás a helyzet, mint ahogy látod.


Abban viszont egyetértünk, hogy nem a tenyésztők seggéből jön a napfény, mert:

- attól, hogy törzskönyvet ad, még messze nem biztos, hogy normálisan tartja a kutyáit

- divatkanok, akiktől boldog-boldogtalan almot akar lehozni, aztán meglepődnek, hogy mitől ilyen beltenyésztett egy-egy fajta

- alapvetően sem a zárt törzskönyvet sem a küllemre tenyésztést nem tartom jó ötletnek.


Hidd el, akik itt kizárólag fekete-fehéren látják a helyzetet és mindenkit támadnak, azok nem állatvédők, hanem pályát tévesztett focihuligánok. A gond csak az, hogy elég egy-két ilyen alak ahhoz, hogy az ember fiát eltántorítsa attól, hogy igazi állatvédőktől kérjen segítséget.


Az ebadóban nem hiszek (úgysem oda kerülne a pénz, ahol szükség van rá, de szerintem megoldás lehetne:

- ingyenes / nagyon kedvezményes ivartalanítási programok, úgy meghirdetve, hogy Jóska bácsi a világ végén is tudjon róla

- gyerekek játékos, számukra is érthető nevelése a felelős állattartásra már ovis kortól (egy átlagember hamarabb fog találkozni egy vinnyogó kölyökkel vagy 30 literben döglődő "gülüszemű" aranyhallal, mint egy tangens függvénnyel)

2017. okt. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

Az a megoldás ,hogy nem kell ezen pörögni,mert semmi befolyása azoknak az embereknek akik ezt teszik csak idegesítik az embereket vele! Aki szaporítótól vesz az akkor is attól fog ha feje tetejére állnak a tenyésztők, meg az 'állatvédők'. Mivel sokan eleve nem is akarnak fajkutyát ,hanem direkt keveréket szeretnének ,vagy/és nincs pénzük ,ennyire prózai az ok. Akinek meg fajta kutya kell pedigrével sok pénzért az megtalálja a megfelelő helyet. Ez teljesen rendben van így.


Ami nincs rendben hogy a kutya ivartalanítás aránytalanul drága. Ingyenesnek kellene lennie (esetleg jelképes 1-2 ezer ft)vagy érezhető mértékű kutyaadó kivetése kivéve az ivartalanított ebek ,nekik nem kellene fizetni. Ennyi kéne csak, semmi több .A legbutább sültparaszt is meg fogja érteni azt ,hogy figyelj ide itt van a Buksi évente fizetned kell ezentúl érte 30 ezret kutyaadóra.4db Buksira már ha lefiall és nem tudod eladni, akkor 120 ezret. Avagy elviszed az orvoshoz és INGYEN ivartalanítják és nem kell fizetned semmit érte többet . Rábólintana . Oké biztos lenne aki ezután is agyonütné a hátsókertben a kölyköket erre megoldás nincs, nem lehet minden portára rendőrt rakni..


Az ebtelepekbe állatvédő szervezeteknek beleölt milliókból megoldható lenne az egész akció. Évente lennének oltással egybekötve időszakok amikor futószalagon leivartalanítják az állományt és kész.


Természetesen normális ellenőrzés kellene ,nem az mint most hogy igaz hogy van chip kötelezően minden kutyában,de vidéken jó ha minden 2. kutyában van, a többit oltatni se viszik,nyilvántartásban sincs. Szankciók ellenőrzések nélkül nem ér az egész semmit.


Na most a döntéshozók azok tudjuk milyenek, szóval amíg konkrét anyagi érdekük nincs ebben és nem dolgoznak rá ki okosságot maguknak (Nemzeti ivartalanító szolgálat Mészáros al-kft) addig magasról tojnak az egészre.

2017. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező!


menhely = EU-s pályázatból fenntartott, alapítványként, valójában haszonszerzés céljából üzemeltetett állattartó telep.


Tenyésztők = Általában 200 000 Ft / törzskönyvezett kölyök áron (vagy drágábban), fajtánként országosan 40-50 telepen működő, siker és haszon orientált egyéni vállalkozások (Tisztelet a kivételnek!).


Sajnos ma Magyarországon nagyon nehéz megélni, én nem török pálcát senki felett (ezt főleg értem azokra, aki tenyésztésből tud vállalkozást indítani), egészen addig, amíg nem csap be másokat.


(Ne felejtsük, hogy a haszonállatok esetében a tenyésztés ősidők óta természetes, hogy profitorientált (pl. hús, tej, gyapjú minőség, mennyiség elérése).)


Gazdasági érdekek ütköznek, ezért ilyen heves a vita.

2017. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%
Az utolsó leírta pontosan a dolgokat :). A pénz a lényeg. Mindig.
2017. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem épp most pusztult el a tenyésztőtől vásárolt kiskutyám. Férgesen, egy oltással, sérülten kaptuk, a szerződésben hamis életkor állt, a kiskönyvben megint más, a valóságban pedig kb. 6 hetes lehetett, ha nem kevesebb. Pedig aztán a kezdőcsomagtól a garanciáig mindene megvolt. Férgek, vizes hasmenés, zselés nyákos véres hasmenés, ezen sorrendben követték egymást. 6 nap alatt többször látta orvos, mint engem egy évben, mégis elpusztult. Regisztrált kennelnév, szűrések, kiállítási győzelmek, minden papírt láttunk, amit ilyenkor kell és nem 50 ezer Ft volt. Az idősebb kutyám törzskönyv nélküli, eddigi élete során 3-szor volt beteg. Itt szunyókál mellettem, teljesen egészséges. A tenyésztők között is válogassatok, én azt tudom javasolni. Mind a két esetben belenyúltunk a szélső végletbe, nem is tudom ilyenkor lehet-e tenni valamit a kennel ellen. Ezzel nem a szaporítókat akartam jobb színben feltüntetni, mielőtt kapnám az ívet. Sőt! Azt akarom ezzel mondani, hogy felelőtoen tenyésztő is létezik, őket se támogassuk. Az idősebb kutyám kiskoromban kaptam, nem tudtam még a buta kis fejemmel, hogy a kettő között mi a különbség. Épp az alja kategóriába eső szaporítók miatt vettem tenyésztőtől.
2017. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: így igaz, tenyésztő és tenyésztő között is kell tudni különbséget tenni.

Eleve tenyésztő minimum 2 oltással ad el kutyát, és nem eggyel. Leírásod alapján az elpusztult kutyád is szaporítótól volt sajnos.

2017. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!