Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is feltűnt hogy mostaná...

Nektek is feltűnt hogy mostanában a túlzott "szaporítózás" pont az ellenkezőjét váltja ki az emberekből mint ami az "állatvédők" célja lenne?

Figyelt kérdés

Mert nekem nagyon feltűnt. Van egy egészséges hozzáállás, mert igen, elítélem a borzasztó szaporítótelepeket és nem, nem értek egyet az agyonszaporított divatkutyák akármilyen helyről való vásárlásával. De ez már túlzás hogy valaki feltesz egy kérdést arról hogy szerintük milyen fajták keveredtek a kiskutyájában akit ingyen elhozott valakitől, és akkora háborút robbantanak ki a bocsánat sötétzöldek, hogy a szaporítást támogatta és mekkora szemét a kérdező, tele vannak a menhelyek, holott ha nem hozza el a kicsit valószínűleg a felelőtlen gazda (akihez bocs már a kiskutya gazdájának semmi köze nincs hogy ivartalanítsa az anyakutyát) vagy agyonvágja a kölyköt vagy utcára kerül vagy menhelyre.


Összegezve az egészet komolyan azt érzem, hogy ez már olyan méreteket ölt hogy sok ember már csak ezért is kezdi egyre lejjebb nézni a tenyésztőket minél inkább istenítik őket, és egyre kevésbé foglalkozik a tenyésztő-szaporító témával. Nekem is a tököm tele van bocsánat a kifejezésért már hogy csak erről szól a világ amikor valaki keverék kiskutyát hoz el nem menhelyről hanem egy besikerült alomból ahol a kiskutya gazdája nem tehet a másik állattartó felelőtlenségéből született kicsikről ő pedig csak meg szeretne egyet menteni onnan és teljes életet biztosítani neki. Dühítő hogy a sok kanapéállatvédő ezen éli ki az életét hogy az ilyen embereket támadják le.


2017. okt. 28. 13:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

ma 14:01

Ha az orvostól kapsz pontos leírást dátumokkal a kölyök betegségéről, a fajtaklubnak írhatsz. Mellékelve a kölyök állapotát, ahogy megkaptátok.

Azt azért nem értem, miért hoztaok el egy sérült, láthatóan nem egészséges kiskutyát?

2017. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én is közbeszólok. Nagyon szeretnék jó ideje apricot középuszkárt, és Magyarországon összesen kb. 2-3 tenyésztő van, és ha jól tudom, kb 2 év múlvára terveznek almot. Ja, és az ára 400.000 forint ezeknek az állatoknak tenyésztőnél. én meg kettőben gondolkodnék, hogy ne legyen egyedül, amíg dolgozunk. adjak ki 800.000 forintot kutyáért ? Most szaporítót keresek, ott ilyen 50.000 - 80.000 forint az ár, de mielőtt ebbe az irányba lépnék, még a fajtamentőket nézegetem, hátha leadnak viszonylag fiatal max 2 éves középuszkárokat, mert agilitizni, futni szeretnék járni velük. értem én, hogy drága a tenyésztés, de nekem a majdnem egy millió forint két kutyáért nagyon drága. GYerekkoromban volt egy cocker spánielem, törzskönyves, majdnem ingyen kaptuk egy falusi bácsitól. Semmi versenyen nem vett részt felmenője. A kutya melegszívű, stabil idegrendszerű, végelenül nyugodt és kedves volt, és annyira gyönyörű - black and tan , azt hiszem így hívták a színét - hogy állandóan mindenki kiállításra akart vele küldeni. nem lehete a tenyésztők és szaporítők közé berakni a kevésbé drága tenyésztőt, vagy tisztességes szaporítot, és engedélyezni, az orvosilag kontrollált tenyésztést, de drága versenyekre való járás szerintem nem alapfeltétele egy egészséges megfizethető kutyának. persze lehet, hogy tévedek, nem vagyok szakember. Ha tisztességes középuszkár "szaporítóról" tudtok, aki törzskönyvet is ad, kérlek jelezzétek ! :)
2018. febr. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!