Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy egy 4 hónapos...

Létezik hogy egy 4 hónapos kölyökkutyának 560ml víz elég lenne?

Figyelt kérdés

Persze ez elosztva!

Mert azt olvadtam testsúly /per fél kg ra 20-25 ml

Staffink van 14 kg!

Nos azért lenne jó mert lakásban tartjuk és összehu ..za az egész lakàst és szinte 20 percenként pisil egy tócsát!!

Óránként meg nem tudjuk levinni ,főleg ilyen szar időben ,nem is akar lejönni huzza vissza a pórázt!!

És ki tud adni Staffi szobatisztaságra nevelésről tanácsot??

Köszönöm szépen


2017. okt. 28. 16:59
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Nekünk vizslánk van az is hasonló súlyú sztem ő is kb ennyi vizet iszik
2017. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

De miért?!

Télen akkor sose fogod levinni?

Kár hogy nem plüsst választottál.

2017. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Szervi baja nincs? Mert nem normális, hogy 20 percenként pisil!


2-3 óránként (illetve igény szerint) le kell vinni, és egyre növelni két levitel közt az időtartamot. Ha kinn pisil, nagy dicséret, ha benn, és épp rajtakapjátok, akkor rászólni, ha csak az eredménnyel szembesültök, akkor csendben takarítani:S

2017. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Kulfoldon lehet kapni leteritheto pisiloszonyeget, ami olyan, mint az eldobhato pelenka. Vagyis egyszer hasznalatos. Kutyaknak van kitalalva persze. De biztos van Magyarorszagon is. Ilyet szerezzetek be, aztan a levitelen kivul oda is lehetne szoktatni. Igy ha rossz ido eseten vagy ha nincs idotok levinni, a lakasban is elvegezhetne a dolgat a megfelelo helyre.
2017. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó mondott, azt NE csináld! Az ilyen kutyapelus és hasonlók csak azt tanítják meg, hogy lehet a lakásban pisilni.
2017. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Víznek mindig kell lennie a kutya előtt.

Szobatisztaság: 2-3 óránként le kell vinni, rendszeresen. Kint dicsérni, bent takarítani. Ennek más módja sajnos nincs.

2017. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A kutyapelenka eléggé megosztó dolog. Meg lehet tanítani rá a kutyust, hogy kizárólag arra pisiljen. Magától nem tudja, hogy oda kell. Mikor látod a jelzéseket, hogy kell neki, rá kell rakni. Ha ott nem akar ki kell vinni és mikor kint pisil alátenni. Aztán ezt az "illatos" papirt visszavinni a lakásba. Az elején ugyanúgy lesznek balesetek, hogy máshova fog. A gond a leszoktatással szokott lenni. Ha a kutya hónapok alatt megszokja, hogy ott végzi a dolgát, a pelenka felszedése után is oda akar majd pisilni.

Az mindenképpen fontos, hogy vennetek kell enzimes szagtalanítót és azzal lefújni minden felületet, ahova odacsinált, mivel az ott maradó szagnyomok további pisilésre ingerlik. Sima tisztítószer ezeket a szagnyomokat nem tünteti el.

Egy ekkora kutyus sokat pisil. Ebben a korban napi 6-7 alkalommal, akkor is ha egészséges. Különösen étkezések után fontos max 1 órával levinni.

Az ivóvizét az adott mennyiségen túl érdemes elvenni előle, mert sok kutya csak úgy brahiból szeret lefetyelni. Azonban étkezések után, ha száraztáppal etetitek mindig adjatok neki! Ehhez kapcsolódik, hogy ha nedves tápot is kap, akkor kevesebb folyadék kell neki, mivel a konzerv eledel kb 80%- a víz.

Maga a szobastisztaságra szoktatás egy természeter folyamat. Ha megszokja, hogy lent pisil nem fog a lakásban. Rá lehet segíteni pl. ha lent pisi, akkor nagyon megdícséritek és kap jutifalit. Ha a lakásba meglátjátok, hogy pozícióba áll rá kell szólni és utána azonnal levinni. A fejét ne nyomjátok bele a pisibe. Ha nem az adott pillanatban kapjátok rajta nem fogja tudni, hogy miért szidjátok meg.

Ha ezek után is 20 percenként odapisil valahova, akkor érdemes állatorvossal konzultálni, hogy ne e valami szervi probléma áll a háttérben.

2017. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Mint irtam nem tudok meg szerintem senki azt megtenni pláne most télen hogy hopp leugrok vele hiszen fel kell öltöznöm pórázra kell kötnöm stb....

Aztán kutyapelusról már lekéstünk már 4 hónapos !!Konkrétan a hócipőm tele van vele,én nem akartam kutyát ,3 gyerek mellé sajnos a gyerekek apja hozta haza !!

Csak vmi mi megoldást muszály ezközölni mert beleörülök ,a gyerekek alig mernek kimenni az előszobába mert félő hogy hugyba lépnek!😈😈😈

2017. okt. 28. 19:59
 9/21 A kérdező kommentje:
A kérdésemre a választ még nem kaptam tehát ennyi elég!!???
2017. okt. 28. 20:01
 10/21 anonim ***** válasza:
95%

Kaptál választ, de akkor leírom még egyszer:

- vízivást nem korlátozzuk, hogy mennyi az elég, azt a kutya érzi és dönti, ezért víz mindig legyen előtte (több dologtól is függ, hogy épp mennyi az elég)

- szobatisztaság: 2-3 óránként kivinni, kint dicsérni, bent takarítani. Ha nem pisil kint, addig kint maradni, amíg nem pisil. Más megoldás erre nincs.

2017. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!