Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik hogy egy 4 hónapos...

Létezik hogy egy 4 hónapos kölyökkutyának 560ml víz elég lenne?

Figyelt kérdés

Persze ez elosztva!

Mert azt olvadtam testsúly /per fél kg ra 20-25 ml

Staffink van 14 kg!

Nos azért lenne jó mert lakásban tartjuk és összehu ..za az egész lakàst és szinte 20 percenként pisil egy tócsát!!

Óránként meg nem tudjuk levinni ,főleg ilyen szar időben ,nem is akar lejönni huzza vissza a pórázt!!

És ki tud adni Staffi szobatisztaságra nevelésről tanácsot??

Köszönöm szépen


2017. okt. 28. 16:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, hogy melyik kutyának mennyi elég. Annyit igyon amennyi jól esik neki.


Nálad a gond ott van, hogy fingod sincs a kutya tartásról. A kutyádnak már négy hónaposan tudnia kéne, hogy az a jó, ha kint végzi el a dolgát, de nyilván négy hónapos, még vannak balesetek. De az, hogy húsz percenként bepisil, az azt feltételezi, hogy az eddigi szobatisztaságra tanítás egyenlő volt a nullával. Az én kutyám is négy hónapos, majdnem megiszik egy nap egy liter vizet, és még se pisil be, és csak 4-5 alkalommal van lent. Nyilván itt is vannak még balesetek, mert nem viszem le pont akkor amikor kéne, vagy túlpörög játék közben és bakizik.


Amit tudsz tenni: Rendszert felállítani. Legyenek fix időpontok, amikor leviszed. pl.: reggel 7, délután négy, délután 7, este 10. Mindig ugyanakkor vidd le mindennap. Alakuljon ki rendszer a kutyában, hogy tudja, hogy meddig kell tartogatnia. Ha lent pisil, akkor óriási dicséret, akár jutalomfalat is, simogatás. Mindenegyes alkalommal amikor lent pisil dicsérni kell. Olyan nincs, hogy nem akar lemenni. Te vagy a gazdája, te döntöd el, hogy hova megy. Ki nevel kit, téged nevel a kutyád, vagy te neveled a kutyádat? Mert ha ő dönti el, hogy lementek-e, vagy nem, akkor ő nevel téged.

2017. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ok

Nem igenis korlátozba lesz nyilván nem vagyok hülye hogy kiszáradjon!

A pisilés meg szinte tök mindegy hogy hányszor visszük le mivel miután feljöttünk fordulunk egyet és megint behugyozott ,bocs hogy így írom de már undorodom az egész kutya történettől!

2017. okt. 28. 20:27
 13/21 A kérdező kommentje:

Na most a kutyát nem én akartam nem is az enyém ,és azért lett véve mert ő így akartam,és jelszóval mert gyesen vagyok és nevelhetem őt is!!

Én nem fogom a kicsivel, a hidegbe hóba leszaladgálni a kutyuskával!

Nagxon köszönöm a válaszokat

2017. okt. 28. 20:34
 14/21 anonim ***** válasza:
19%
A kölyöknek amég nem szobatiszta korlátozni kell a víz ivást. Nem kell egész nap kint hagyni neki a tálat, mert a kiskutyák hajlamosak lefetyelni, csak mert kint van a víz. Reggel vidd le , aztán reggeli ami után után kapjon vizet, majd fél órára rá vidd is le megint. A reggeli és az ebéd között megint kapjon vizet és fél órára rá megint vidd le. Ebédkor ugyan ez és az ebéd és a vacsi között is kapjon meg persze vacsi után. A mennyiséget ne korlátozd. Napi 5szöri ivás bőven kielégíti a szükségeit, de erről bővebben az intetneten van egy csomó cikk. Ezzel a módszerrel az én vizslám 3 nap alatt lett szobatiszta. Persze 6-7 hónapos koráig becsúszhatnak balesetek. Mikor lent pisil nagyon dícsérd meg. És javaslom olvass sokag a staffi tartásáról, következetes nevelés kell hozzá.
2017. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
15%

Itt egy táblázat, de én beiktattam egy 5. ivási időpontot, mert a 4-et keveseltem


[link]

2017. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozzátok el a kutyát.
2017. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Na most a kutyát nem én akartam nem is az enyém ,és azért lett véve mert ő így akartam,és jelszóval mert gyesen vagyok és nevelhetem őt is!!

Én nem fogom a kicsivel, a hidegbe hóba leszaladgálni a kutyuskával!

Nagxon köszönöm a válaszokat"


Ajándékozzátok el a kutyát. Később ennél sokkal komolyabb problémák lesznek, mint most a behugyozás.

Staffinak rengeteg mozgásra, korai szocializációra, határozott nevelésre van szüksége. 4 hónaposan már kutyaovizni kellene vele, vagy ha azt nem, akkor is mindennap jól nevelt kutyák közé vinni sétálni. Ez nagyon fontos, ennél a fajtánál meg különösen, és ez csak egy dolog a sok közül, amire időt, energiát kell fordítani.

Ha a gazdája (aki hozta, és ezzel a felelősséget is vállalnia kell a neveléséért, jólétéért) ezt nem tudja vállalni, te pedig nem akarod, annak jó vége nem lesz.

Ezért viszünk kutyát csak úgy a egy családba, hogy azzal a család minden tagja egyetért. Legalábbis, így kellene, hogy legyen.

A saját és a kutya érdekében is, keress neki új megfelelő gazdát. Most még nem nehéz, míg kölyök és nem kezelhetetlen a megfelelő nevelés hiánya miatt.

Üzenem ezt a kutya gazdájának.

2017. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha ennyire csak púp a hátatokon, és már most nem akartok/nem tudtok elegendő időt és energiát ráfordítani, akkor jobb lenne elajándékozni őt. Ilyen fiatal kutyának még nem olyan nehéz gazdát találni, kérd állatvédő szervezetek segítségét ebben. De ha nálatok marad, azzal senki nem jár jól, ha már a szobatisztasággal sem tudtok megbirkózni, akkor ott ennél még sokkal komolyabb bajok is lehetnek később, lévén, hogy staffiról van szó.


Amúgy meg egy orvosi kivizsgálás sem ártana, mert egészségügyi oka is lehet, ha ennyire nem tudja tartani. Szerintem egy nem-szobatiszta kutya sem szokott azért 20 percenként pisilni, ez azért túlzás. Húgyhólyaggyulladás okoz ilyen tüneteket, bár fiatal kutya, de nem kizárt, hogy az van neki. Elég egy kis tócsába beleülnie, és máris felfertőződhetett. Úgyhogy szerintem ezt a lehetőséget is érdemes megvizsgálnotok.

2017. okt. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ajándékozzátok el a kutyát.

Kérlekszépen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2017. okt. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba kutyától nem várhatod el,hogy szobatiszta legyen. Te egy 4 hónapos babától elvárnád,hogy bilibe pisiljen? Ugye nem? Akkor nem értem miért várod el egy baba kutyától.


Egy kölyök kutya kb 5-6 hónapos korára lesz 80% ra szobatiszta,tehát néha balesetek előfordulhatnak. 8-10 hónapos korukra válnak teljesen szobatisztává. Persze sok mindentől függ ez is.De minnél később kezditek el a szobatisztaságra szoktatást annál később lesz szobatiszta igazából.


Egy kölyök ugyan úgy működik mint egy gyerek,mivel vannak gyerekeid,gondolom nem kell magyarázni,hogy baba korban leginkább alvás,ivás,evés,pisilés,kakilás a főszerep ahogy kutyáknál is ez a dominál kölyök korban.


A kutyát meg 2-3 óránként le kell vinni, másképp SOSEM LESZ SZOBATISZTA!


Az,hogy a vizet lekorlátozod nem oldasz meg semmit. Ugyan is mivel ugyan úgy iszik és nem viszitek le,ugyan úgy bepisil.


Férjeddel veszekedj ne velünk, foglalkozzon ő a kutyával akkor. De én azt tanácsolom,hogy ajándékozzátok el,mert később nem a pisilés lesz a legnagyobb probléma a kutyánal,hanem feldönti a gyerekeket,durván játszik esetleg agresszíót mutat ugyan is ha most erre nem akartok időt szánni mi lesz a ha kamaszodik? Akkor legalább 2 órát lent kell vele lenni agyilag és fizikailag is fárasztani.


Mellesleg egy kutyát esőben hóban fagyban mindig le kell vinni. Felnőtt kutyával sem csinálhatod meg,hogy jajj esik nem viszem le. Akkor be fog pisilni felnőttként is ilyen gondolkodás móddal.


Pont ezért nem való mindenkinek kutya,ahogy nektek sem. Bár nem tudom a férjed hogy gondolta ez,hogy több kisgyerek mellé oda visz egy kölyök kutyát és konkrétan rád sózza.


Bizony addig lent kell maradni amíg nem pisilt vagy kakilt. ÉN egyszer 2,5 órát voltam lent,mire végre pisilt nagy dicséret. Én sem vagyok idő milliomos,viszont én tudtam mire vállalkozok.


Szerintem ülj le a férjeddel és beszéld meg,hogy keressetek új gazdát a kutyának.

2017. okt. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!