Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet torzskonyvet...

Hogy lehet torzskonyvet csinaltatni a staffordshire terrieremnek ha az elozo gazdijai nem tettek ezt meg?

Figyelt kérdés

7 hetes a kutyus engem annyira nem zavar hogy nincs torzskonyveztetve de az hogy mindenki megkerdezi van a neki en meg mondom hogy nincs ok meg “jaj akkor nem is fajtatiszta” hat ez mar inkabb. Szuleit is lattam mikor elmentem erte, gyonyoruek voltak.

Viszont annyira csak a kutyaval voltam elfoglalva hogy elfelejtettem megkerdezni ezt a torzskonyv dolgot. Es most nem tudom mit kene. Az addig oke hogy felhivom a szulok torzskonyve miatt de aztan hova tovabb es ennek az egesznek mennyi a koltsege? Koszonom az ertelmes valaszokat.


2017. okt. 31. 08:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

De igen, mindenki szaporítónak számít, akinek a kutyája párzik és fial a szukája. Akár direkt, akár véletlenül. Miért nem vigyázott? Miért nem ivartalanított? Vemhesen is lehet ivartalanítani.

2 verzió van, tenyésztő vagy szaporító. Nincs harmadik, annak mi lenne a neve, véletlen?

2017. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
De ha meg csak besikerült alom, akkor mégis hogy lenne törzskönyv? Nem jár automatikusan minden kutyához.
2017. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Elso ellese volt a szukanak. De mindegy en csak megkerdeztem igy is ugyanugy szeretem, es egyeltalan nem latszik rajta hogy nem fajtatiszta. Gyonyoru, nekem tokeletes
2017. okt. 31. 14:10
 14/21 anonim ***** válasza:
83%
Nincs véletlen alom. A vemhesség 60 nap ami alatt lehet ivartalanítani. Aki pedig azzal hiteget, hogy nem látta a kutyáján, hogy vemhes vagy mert kiszökött a kutya és azért vemhes, az egy felelőtlen állattartó.
2017. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%

Szaporító mindenki, aki nem egy fajta jobbátételén dolgozik. Vagyis a tk-es "tenyésztők" 90%-a is ebbe a kategóriába tartozik, mikor rossz idegrendszerű, beteg, rossz anatómiájú kutyákat raknak össze vagy nem vállalnak felelősséget, nem szűrik meg eléggé a gazdákat.


De a tk az első választó vonal, ha nincs tk, biztos, hogy szaporítóról van szó. Mindegy, hogy "véletlen" alom (ami nem létezik, mert lehet előtte ivartalanítani, lehetett volna figyelni és lehet utólag is ivartalanítani. Tehát mi is itt a véletlen faktor?), kutyagyáros vagy megélhetési szaporító. Mari néni is szaporító, ha a kert végében a puli keverék lefial évente kétszer, de akár csak egyszer is!


Te pedig azzal, hogy szaporítót támogattál, azt támogattad, hogy a fajta, ami persze neked csak egy státuszszimbólum, még jobban tönkre menjen, hogy még több staff jellegű kutya kerüljön menhelyekre. És igenis figyelj a kritikákra, inkább tanulj belőlük némi felelősség tudatot ahelyett, hogy megsértődnél.

2017. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#12. Ha nekem írtad akkor, úgy besikerült alom, hogy a tenyésztőnek kan és szuka kutyái is voltak/vannak. Valami házuk vagy nemtudom milyük épp felújítás alatt volt és kutyák ideiglenesen máshol voltak tartva. A szuka pont tüzelt és a kant nem tudták rendesen elzárni, (a kan kijátszotta a rendszert:D) mert nem volt rendesen kialakítva nekik a hely. Eredetileg csak egy évvel később akartak almot szóval nem volt tervezett a dolog. És egy tenyész szukát nyilván nem ivartalanítanak vemhesen.
2017. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
85%

"Nem mindig szaporitorol van szo jezusom amikor torzskonyv nelkul adnak kutyust vagy tudatlansaguk miatt 8 hetes koruk elott mar eladjak.(mert gondolom neki kene tudni nem nekem mikor lehet elhozni). Egyszeruen csak kiszabadult a boxbol a szuka es megtortent. Nem szaporitoktol vettem"


Pontosan ezt jelenti a szaporító, amit leírtál.

2017. okt. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egy valamire való tenyésztő még 10 hetes kora előtt se adja oda a kutyákat, hogy el tudják kezdeni a szocializációt. És nincs ilyen, hogy véletlen. Egy tenyésztőnél általában csak szukák vannak. Vagy ha mégis nagyon jól el lehet őket különíteni. Na szóval szaporítótól vettél idő előtt egy sok eséllyel betegségre hajlamos kutyát.
2017. okt. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

" tudatlansaguk miatt 8 hetes koruk elott mar eladjak."


És ha ennyire tudatlanok, hogy azt se tudják mikor lehet eladni a kiskutyát, akkor a "kiskutya csinálás" az hogy hogy megy? Hogy nevelték fel a kicsiket? Ja azt majd megoldja a szuka, ahogy akarja meg hozza a természet...


"(mert gondolom neki kene tudni nem nekem mikor lehet elhozni)"


Amikor TV-t veszel, utána olvasol, hogy milyen akciók vannak, milyen a felbontása, a képe, a paraméterei? Amikor telefont veszel, megnézed mekkora a tárhelye, miket tud? Akkor ha egy kutyát veszel magadhoz 10-15 évre, miért nem vagy képes alap dolgoknak utána olvasni?? Mert a kutyát 20 ezerért vetted, a TV-t meg 90-ért?!


"Egyszeruen csak kiszabadult a boxbol a szuka es megtortent."


Persze, megtörtént és már ott is termettek a kiskutyák, nem volt 60 napig vemhes a szuka. És "véletlenül" pont a "gyönyörű" ugyan olyan fajtájú kan csinálta fel. És ő igazából semmit se csinált, egy betűt nem olvasott el arról se, hogy mikor lehet odaadni a kölyköket, de azért a pénzért tartja a markát?? És te komolyan elhiszed, hogy "véletlen" volt?? Jaj, kis naív, minden szaporító ezt a mesét adja be, közben már készülnek a következő kiskutyát...


Nem csak az a szaporító, aki nagy iparban űzi, de az első lépcsőfoka ennek a "véletlen" almok...


Na de a kérdésre is válaszolva, ha akkor nem volt fontos a törzskönyv, akkor most hirtelen miért kell? Hogy olyan valamivel villogj, amid nincs is? Mert rájöttél, hogy ezt elszúrtad? Inkább tanulj az esetből, ne a kutyát büntesd ezzel, aki semmiről se tehet...

2017. okt. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha már úgyis szapis a kutyád és nem érted az egészet amit írunk neked, szóljál szívesen rajzolok neked egy törzskönyvet. Biztos menne nekem is, ha a szaporítónak megy a kiskutya csinálás, akkor nekem semmiség lesz egyet rajzolni. Na és akkor a darab papír pont passzolni fog a kutyádhoz. Mindkettő törvénybe ütközik valamiért. Na így jó?
2017. nov. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!