Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez rettenetes! A ti kutyátok...

Ez rettenetes! A ti kutyátok is húzza a pórázt?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos amstaffom. nagyon szeret sétálni, de a pórázt borzasztóan húzza.

Fojtónyakörve van.


2010. máj. 30. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem kell oda ilyen nyakörv. nem attól tanulja majd meg a szabályokat...

ha húz, álljatok meg azonnal, vagy váltsatok irányt.

hamar megtanulja majd, h ha húz, nem az lesz amit ő akar.

2010. máj. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
A kutyáknak ilyen a természete, az enyém is húzza, annyira, hogy sípol is hozzá, de csak megáll a végén mindig.
2010. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem az én kutyáim nem húzzák. Meg vannak tanítva, hogy normálisan közlekedjenek.
2010. máj. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ők milyen fajták??
2010. máj. 30. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Vedd pórázra normális nyakörvel a bal lábadhoz,ha a kutya elkezd húzni,akkkor elindúlsz a másik írányba és a kutyát magad útán húzod és mondod az ide parancsot,ezt sokszor megteszed.A végén a kutya megérti a parancs szót és ,akkor júti falatott adsz neki.Elötti ajánlatos lemozgatnod.
2010. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
Többféle. Pl. husky, aki alapból húz. De jártunk iskolába.
2010. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, sosem hagytam hogy húzzanak. Mondjuk nem is ennyi idősen kezdtem el velük szenvedni hanem amikor hazahoztam őket... Szépen megneveltem őket és ennyi.
2010. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem húz, 30 kg tömény izom, és egyetlen egyszer sem volt rajta folytó. Szépen megy mellettem/mögöttem, esetleg kicsit beelőz, de nem annyira, hogy megfeszüljön a póráz. Én sétáltatom őt, nem pedig ő engem, és ezzel mindketten tisztában vagyunk.
2010. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne folytonyakorvet hasznalj! En mindig is kinzasnak tekintettem. Persze masok azt mondjak, hogy egyes kutyakat gaz lenne bornyakorvben felvezetni a ringben, de az mas teszta, ha azok a kutyak mar nem kapaszkodnak bele a folytoba.

Viszont tanitasnak csakis a legutolso lehetosegnek ajanlom. Helyette vegyel inkabb Haltit. Ez egy olyan poraz, amit ket helyre kell felcsatolni: a testere es a pofajara. Amikor elkezd huzni, akkor automatikusan befordul a pofaja, amit az egesz teste kenytelen kovetni, tehat keptelen lesz huzni. Igy a kisujjaddal tudod iranyitani. Ez a leghumanusabb modszere a notorius modon huzo ebek megnevelesenek. Nekem nem volt ra szuksegem, igy nem tudom, de szeritnem van hozza hasznalati utasitas is.

2010. máj. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 RastaMama ***** válasza:

Folytót csak kellően hozzáértő és kellő gyakorlattal rendelkező gazdi használjon. Eleve nem mindegy, hogy IGAZI folytód van, vagy csak ahhoz hasonló. az igazi folytó egy darab lánc, két karikával a végén. A kamu folytó ilyesmi, csak annyi különbséggel, hogy a lánc végén a két karikát egy plusz lánc tartja össze. Na ez az a fajta, ami szart sem ér.

És attól, hogy ilyened van, még ugyanúgy húzni fog. De nem mindegy, hogyan használod. Ha fixre állítód a folytót, és közvetlenül az állkapcsa, a füle illetve a koponyája mögötti vonalra igazítod, akkor sokkal hatásosabb. Ilyenkor érdemes közvetlenül a nyak és a koponya találkozása fölött tartani a pórázt, rövidre fogva. Remélem értelmesen magyaráztam. Ha nem, nézz meg pár Ceasar Millan videót, ő is így csinálja. De ebben a helyzetben vezetve okosan, odafigyelve, érzéssel korrigálj vezetés közben, mert baj lehet belőle könnyen. Írd meg, mire jutottál!

(én két hete csinálom, mert nem bírok a vizsimmel. Azóta egy angyal.)

2010. máj. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!