Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik akkora, és olyan erős...

Létezik akkora, és olyan erős kutyafajta, amit egy ember meg tud ülni? ~elméleti kérdés!

Figyelt kérdés

Történethez kellene, eszem ágában sincs kutyákon lovagolni, de azért szeretnék a realitás talaján maradni.

Kb. 165-170 cm, 50-60 kg között mozgó egyént el-e bírna a hátán bármely kutyafajta? Rövid távon, lehetőleg futva.

Ha nem, akkor nem, de annyiban még segíthettek, hogy milyen nagytestű (50 kg+), nagy bundájú, lehetőleg orosz, északi kutyfajtákat ismertek?


2017. nov. 5. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy KAU-ra simán ráillene a leírás.
2017. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen kutyafajta :) egyik se bírna el egy felnőtt embert


A legnagyobb fajták a dán dog és az ír farkaskutya, ők akár 1 méter magasak is lehetnek. Súlyban a legnagyobbak a bernáthegyi és a masztiffok, de ők tartós futásra kb alkalmatlanok. Nagytestű, nagy bundás kutya pl a kaukázusi, tibeti masztiff, újfundlandi

2017. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi mindkettőtöknek :)

Én is kinéztem már a KÁU-t, aztán majd lesz ahogy lesz :)

2017. nov. 5. 11:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen fajta, max gyereket bírna el. Egy óriástestű fajta is max 60-70 kg, tehát majdnem a saját súlyát kéne elbírnia. Ráadásul ezek az óriási fajták általában nagyon betegesek pont a nagy súlyuk miatt, szóval ha emellett még terhelve is lennének, nem sokáig lennének rendben az ízületeik.
2017. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Rémfarkas.


"olyan erős kutyafajta, amit egy ember meg tud ülni" - "szeretnék a realitás talaján maradni" - ez kissé ellentétes, nem?

2017. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik ilyen. :)


Én lovas vagyok, úgyhogy ebből indulok ki: íratlan szabály, hogy a lovat csak olyan személy ülheti meg, akinek a testsúlya nem haladja meg a ló testsúlyának a 15%-át. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos, kb. 600 kg-os lóra max. 90 kg-os ember ülhet fel.


Ez azt jelenti, hogy a te kritériumaid alapján, egy kb. 60 kilós emberhez egy min. 400 kilós kutyára lenne szükség. Ilyenről pedig még nem hallottam. :D

2017. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Nincs olyan kutyafajta mely elbírna egy felnőtt embert a hátán, egy gyereket, talán nagyon rövid távon. Viszont szekéren, vagy valahogy húzva, vontatva? Már két felnőtt férfi embert is.....
2017. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!