Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam ha ugyis...

Melyiket válasszam ha ugyis nekem kell foglalkoznom vele?

Figyelt kérdés

Kutyavásárlás előtt van a család, igazából a gyereknek vesszük de ugyis nekem kell ápolnom, gondoznom.

Kertes házban lakunk. Lányom születése előtt volt egy yorkink, sajna már nincs velünk.

Szóval a dilemma: párom kinti kutyát szeretne,és ha kint kutya akkor beagle. Itt most nem az a lényeg számomra, hogy milyen rossz avgy jó tulajdonságai vannak ennek vagy annak a tipusnak, ismerem ezt a fajtát is. Szóval párom kinti kutyát szeretne, tehát beagle. Nekem huz a szivem a yorki felé, a kutyám kölykének a kölyke éppen most 9 hetes, tehát az is elhozható már most. Szóval nem tudom , nagyon nagy a lelki dilemmám, mert valóban kevesebb"gond" van egy kinti kutyával, ad1 szobatisztaságkérdés megoldott mert ugye ugyis kint van, illetve ha elmegyünk valahova nem kell feltétlen vinni.A yorki viszont inkább a szivemet dobogtatja, viszont őt szobatisztaságra kell tanitani , illetve nem szivesen hagyom itthon ugyse.

Tudom furcsa ez az egész de biztos volt már més is ilyen helyzetben.Igazából mindig azt modta, ha lesz még valaha kutyám akkor yorki lesz,és lehet ezért huz jobban a szivem afelé, másrészről meg aranyos a beagle is,pénteken hozzuk elvileg haza, de nem tudom, hogy azt hogyan fogom pl birni mikor esik kint az eső ő meg a teraszról néz be.

Szivesebben vacakolnék itt bent egy kis szörmókkal minthogy könnyebb legyen a mozgásunk családostul, mert a beaglet itthon lehet hagyni ha pl elmegyün egy bicikliturára ami egy napos.

Nem tudom, sajna ilyen hülyeségeket tipródok, persze ha hazahozzuk a beaglet hétvégén tuti nagyon fogom szeretni, csak addig még van választás mig nem hozzuk el és nem tudom biztosan hogy mit akarok.

Valaki segitsen már, hogy nem e fogom megbánni hogy nem olyan kutya lett amit lelkemben eldöntötttem, hogy ha lesz akkor ez avgy az lesz.


2010. máj. 31. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam mint te. Csak én nem yorkival hanem havanesevel. Mi a beaglet választottuk 4 éves gyerek mellé. De sajnos nem tudtunk vele eleget foglalkozni és folyamatosan túrta a kertet és szökött. Volt olyan is hogy 2 utcával arrébb beszökött az egyik udvarba és amikor a tulaj kinyitotta az ajtót a kutyám befutott a házba és tönkretett egy csomó mindent. Ezután jött a kerítés nagyobbítás és az aljára a beton. De a kutya még így is kijutott. Még mindig rejtély hogy hogyan. Sajnos akkor elütötte az autó. 3 éves volt, megszakadt a szívünk miatta. Most megvettük a havaneset. Nagyon imádom. A lányommal (3 éves) is nagyon jól elvan. Nem bántják egymást. :) Ha érdekelnek más fajták akkor én a havaneset ajánlanám. De ha a 2 közül kell választani akkor inkább a yorki. Bár gyerek mellé ő tényleg nem való.
2010. máj. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka,képzeld énis ugyan így voltam pár hete ezzel.Teljesen mindenben egyeznek a dolgok,csak nekem 2 éves a kiscsajszim :)

A yorki a szívem vágya,imádom őket,de sajnos nem sajnos most nem ez számitott hanem,hogy a gyereknek,apának,túráknak stb melyik a megfelelőbb.

És hát beagle lett.

(Azért majd pár év múlva egy yorki sem kizárt :D).

Egy yorkit nem tudnék egy egész napos biciklitúrára vinni

hacsak nem a kosárban élvezi az utat és mi rengeteget kirándulunk így beagle lett a kocsiban is nagyon ügyesen elvan,nagyon okos fajta.Csak figyelni kell honnan veszed.

Én is a beaglet javaslom a családod miatt is.

Gondolj bele a gyereked még pici a kutyus nyúzni fogja

és olyan pici lesz a kutyus még az elején meg gyenge,hogy ebből balesetek is lehetnek.A bealge elég jó csontozatú bírja az ilyet..sok sikert a választáson.

2010. máj. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igazából kertesházba, kisgyerek mellé egyiket sem ajánlom. De ha mindenképpen ragaszkodsz valamelyikhez akkor inkább beagle. A kis yorkinak nem biztonságos egy kissebb gyerek, ahogy a gyereknek sem a yorki. Ugyanis ha "nem megfelelően cirógatják", az nem biztos hogy tetszik neki és akár balesetek is lehetnek ebből... Ha nincs túl sok időd foglalkozni vele, akkor gondold át mégis azt hogy nem benti kutyát választassz, szeresse, tűrje a gyerekeket, és talán egy rövidebb szőrű "igénytelenebb" fajta jobb választás lenne. Mi is éppen kutyavásár előtt állunk, kisgyerek és kertesház szintén és a boxer mellett döntöttünk, szeretetreméltó, bohókás, jól tanítható, de foglalkozni kell vele, nagy a mozgásigénye. Viszont például egy bullmasztiff minden nyúzást elvisel a gyerekektől, jó házőrző és babysitter! :)
2010. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy,a gyerköc szeretni fogja a kiskutyát mindegy melyik lesz.A yorki sem kényesebb mint a beagle.Ha a yorkit választod a gyerekre is jobban kell figyelni ha kutyázik,de ez is csak átmeneti állapot.A párod megbarátkozik a benti kutyával is.Ha ugyis neked kell foglalkozni vele akkor legyen a te választásod.
2010. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy melyik fajta, de a benti/kinti kérdéshez szólnék hozzá. Nekünk kinti kutyánk van (erdélyi kopó-németjuhász keverék). Tavasztól őszig oké, sokat vagyunk kint, de télen megszakadt a szívem, hogy sötétben jövök haza munkából, a rövid séta után már nincs kedvem kidugni az orromat, ergo a kutyával sem foglalkozom. Ezért bevezettük, hogy sötétedéskor bejöhetett az előszobába (de csak lefekvésig, mert akkor ki kellett menni a helyére). Így egyrészt jobban részese volt az életünknek, másrészt jobban foglalkoztam is vele.

Családtagjaim, ismerőseim azt mondták, hogy ezek után majd nem fogom tudni kirakni. De nincs gond. Most, hogy világos van és jó idő, esze ágában sincs bejönni. Persze ehhez az is kellett, hogy a küszöböt kizárólag csak engedélyre léphette át. Tehát nem tiltva van, hanem engedélyhez kötve. És mivel most már nem hangzik el az engedélyező szó, nem is jön be.

Ezzel azt akartam szemléltetni, hogy hogyan válhat kinti kutyusból ideiglenesen benti kutyus.

2010. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!