Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier king charles spániel...

Cavalier king charles spániel tartása? BŌVEBBEN LENT

Figyelt kérdés

Egy kisebb lakásban élünk van egy húgom aki tudna segíteni. Gimnazista leszek tehát 7-4-ig egyedül lenne. A fajta jellemzōit és árát ismerem, de felmerült bennem több kérdés.

*Mennyi idō a séta?*

Elég neki reggel és este 1-1 óra+ amikor hazajövök a suliból 10p séta+otthon

egy kicsi játék?

*Otthonhagyás?*

Mint elōbb írtam suliból 4 körül érek haza.Hogyan szoktassam rá az egyedüllétre?

*Milyen idōs legyen és nyár vagy karácsony lenne alkalmasabb a megérkezésére?*

Az egyedüllét miatt fōleg.

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!😊

És tudom hogy nem szabadna egy kérdésben több kérdést feltenni.



#kutya #séta #kutyatartás #kezdōtulajdonos #kutyakora
2017. nov. 18. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökkorban eleinte kb. 2 óránként ki kell vinni, és fokozatosan hozzászoktatni az egyedülléthez, először pár percre, és innen emelni az időt. Tehát mindenképpen nyár eleje lenne a jó az érkezésére, őszre hellyel-közzel talán szobatiszta lenne. Érdemes lenne 10-12 hetesen elhozni a tenyésztőtől - ahhoz, hogy nyárra legyen ilyen kutya, már most meg kell keresni a tenyésztőket, és aki szimpatikus és tervez almot, annál előjegyeztetni a kiskutyát. Így sem biztos már, hogy pont nyárra találtok.

Sétára picit többet számolj, de nagyjából elég - felnőttkorában. A suli utáni legyen inkább 20-30 perc, és késő este lefekvés előtt még talán beleférne egy gyors pisilés, úgy már oké.

2017. nov. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem baj ha nem tulajdonosként válaszolok

1. a kis jték mit jelent? én napi 1 órát játszom a kutyámmal, meg 1 órát tanítom 10 percekre bontva.

2. Fokozatosan. Hazviszed ugye leghamarabb 8 hetesen, először csak 5 percre mész el, majd egy kicsit többre, majd még többre. Én a kutyámat (kölyökként) 2 hét alatt szokattam rá. Addig előfordulhat hogy nyüszít, de 2 hetet a szomszédok kibírnak.

3. Hát ezt te tudd bekalkulálni. Nyárn ugye több időd lenne foglalkozni vele, én ezt ajánlom. De ha úgy érzed, szerintem télen is elhozhatod a tenyésztőtől.


Remélem tudtam válaszolni :)

2017. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-2 egészségügyi sétát még be kéne iktatni. Kölyökkorában pedig pár óránként le kell vinni.

Egyedüllétre fokozatosan kell szoktatni, először rövid időre hagyod magára, aztán egyre hosszabban. Mielőtt elmész, használj valami vezényszót, amiből tudja, hogy őt most nem viszed magaddal. Amikor hazaérsz, ne üdvözöld rögtön, és ha izgatottan örül neked, ne törődj vele. Ha nyugodt, akkor megsimogathatod.

Nyáron kényelmesebb lenne beszoktatni, hiszen nem hóban-fagyban kell leszaladgálni vele az utcára, és te is hosszabb ideig lehetsz vele otthon a szünetben. Az egyedüllétre persze mindenképp szoktatni kell, csak így könnyebben megoldható a fokozatosság. De mindenképp érdemes már most érdeklődni tenyésztőknél, hiszen lehet, hogy eleve csak később lesz alom.

2017. nov. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 19. 08:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy nyáron és télen hogyan "mozgassam" sokan írtàk hogy nem bírja se a meleget se a hideget?
2017. nov. 19. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A hideget az enyém remekül bírja, csak arra kell vigyázni, hogy ne ragadjon a hó a tappancsába. Én ki szoktam vágni a szőrt a lábujjai közül, ezt standard szerint nem kéne, viszont így sokkal praktikusabb. A nyári meleg már problémásabb, ilyenkor a hosszabb sétákat a reggeli/esti órákba kell időzíteni, és nem szabad hosszan a napon tartózkodni vele. A lakásban nálunk légkondi van, így ott jól érzi magát. Ha melege van, be lehet vizezni a hasát, fülét, vagy esetleg lehet neki hűtőmatracot venni.
2017. nov. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szintén gazdiként szeretnék tisztába tenni pár dolgot.

A cavalier társasági kutya, iszonyatosan gazdi függők, az én kicsim most is az ölemben alszik. Ha Te egyetemre mèsz és otthon hagyod, tönkre vágod a kutyát, ezen gondolkozzatok.

A cavalier hosszú szőrű kutyus, ergo a bundája ápolást igényel. Napi szinten át kell nézni, mert némelyikük szőre csomósodhat, különösen a fülènèl. Nyírni tilos, fésülni kell, a szemét-fülét rendben tartani.

Szóval nagyon szép, hogy így percre beosztottad, mennyi időt tudnál rászánni, de a kutya ápolását nyugodtan hozzáadhatod még.

A szőre hullik, nem kicsit, némi extra takarítást be kell majd vállalnod.

Ja, a legfontosabb: a cavival töltött időt nem percekre beosztva mérjük, onnantól, hogy belèpsz a házba, ő igènyelni fogja a teljes figyelmedet, törődést tőled, akkor is ha neked tanulnod kell még vagy fáradt vagy-nyűgös vagy, ők nem szép plüsskutyàk, nagyon érzékeny a lelkük és igènylik, hogy a család életében részt vegyenek.

Ha mindezek mellett készen állsz rá, a legtökéletesebb társ tud lenni, könnyen és szívesen tanul, rengeteg örömet ad, nekünk életében semmit a lakásban tönkre nem tett még fogzàs idején sem.

Egyedül meg a mienk csak aludni szokott, tudja , hogy ha nem vagyunk otthon, nincs értelme balhézni, mert úgysem figyel senki rá :D

2017. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm természetesen egy kis fésülésre lenne idōm az nem gond.:)
2017. nov. 30. 19:56
 9/12 anonim ***** válasza:
Én jövőre leszek gimis és át mondták a szüleim hogy ha meglesz a 4,7 osztályzat akkor kaphatok egy cavit
2018. jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


Kedves kérdező és többiek. Ti honnan vettetek, hol találtatok Cavit és mennyiért ?

Én is keresem, és alig találok...

2018. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!