Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy doberman?

Boxer vagy doberman?

Figyelt kérdés

Vidéki, kertes házba, ahol 21 hónapos kislány él fiatal szüleivel, melyiket választanátok?

Lehet ilyen "előny-hátrány" kombóban is fogalmazni.

Kutya házba nem mehet be.



2017. nov. 21. 12:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
78%
Ha a hosszú szőrű kutyák nem tetszenek, akkor labrador. Ugyan rövid a szőre, de vastag, tömör aljszőrzete van (növeszt télre) így lehet kint tartani. Persze szigetelt kutyaház kell neki. Sokkal jobb lenne, ha bemehetne, mert gazdicentrikus, de rövid szőre ellenére jól bírja a hideget.
2017. nov. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
Dobermann jól szigetelt kutyaházbn sem tartható kint, mint pl a rottweiler?
2017. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy nem igazán írtad, hogy pl milyen terperamantumú, méretű kutyust szeretnél...
2017. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, a kutya nem lesz egész nap a kutyaházban. Nem lehet kint tartani. Kérdező, hasonló temperamentumú, nem kifejezetten hosszú szőrű, de sok foglalkozás mellett kint is tartható a német juhász. De mivel kezdők vagytok (meg mert munkakutya) ezért a suli nagyon fontos lenne. És persze napi minimum 2-3 óra intenzív mozgás.
2017. nov. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
11%
németjuhász, labrador ami talán tipikus családkutya, ami kint is tartható, de én pl a rottweilert is ajánlanám, mert él- hal a gyerekekért, családért, de kezdő kutyásoknak nem való.
2017. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Lehet én vagyok vidéki, de milyen az a kutya, amit csak az otthon melegében lehet dédelgetni?
2017. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
Bármelyik, amelyik kistestű vagy rövidszőrű. Nem dédelgetni kell, hanem normális fűtött helyen tartani. És igen, nagyon vidéki vagy. Szerencsére már pusztul ki ez a mentalitás.
2017. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Tacskónk 16 évet élt anno, a házban sosem járt, beteg sem volt. Kistestű és rövid szőrű.
2017. nov. 22. 16:54
 19/30 anonim ***** válasza:
82%

És fantasztikusan jó volt neki kint fagyoskodni ugye? Napi 3 szelet kenyéren is lehet élni, csak nem feltétlen jó dolog. Szerinted s fajtamentés csak poénból nem ad kintre kutyát? Vagy mert annyira nem értenek hozzá...?

Ja, és egyébként mi történik ha bemegy a kutya? Ledől a ház?

2017. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

Annyira fel tud bosszantani ez a fajta felfogás...


"Nem megfelelő körülmények között élt 20 évet a kutyám, láncon, moslékon etetve, orvos sosem látta, nem volt beteg, oltást sem kapott, mégis irigylésre méltó élete volt, aki ennél többet ad a kutyájának, az egy beteg ember, nekem van igazam akkor is, hát ott van a bizonyíték, az én kutyám 20 évet élt."


Nem, nem te vagy az egyetlen, több ilyen kérdésnél is lelepleződött a gazdi, most perpill ez volt az utolsó csepp... :)

2017. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!