Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer vagy doberman?

Boxer vagy doberman?

Figyelt kérdés

Vidéki, kertes házba, ahol 21 hónapos kislány él fiatal szüleivel, melyiket választanátok?

Lehet ilyen "előny-hátrány" kombóban is fogalmazni.

Kutya házba nem mehet be.



2017. nov. 21. 12:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%
egyik sem való kerti disznek. Meg semmilyen kutya nem kell. a gyerek mellett ugysem fog velük annyit foglalkozni.
2017. nov. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20-as és még akit érint: ha egy kutya nem mehet be a házba, akkor az kizárólagosan hozza magával az általad felsoroltakat? Szerinted így van?

Tehát keveset és egyoldalúan van táplálva, sosem viszik dokihoz, sőt, méteres láncon van egész életében egy kiszuperált, rozsdás hordóban. Ennyi lenne? Ilyen sablon a világ? Vagy az asztalnál ül a kutya és eszik a tányéromból vagy egy hordóban éhezik? Van némi gond egyesek fejében, de megnyugtatok mindenkit: amint megtalálom a megfelelő kutyust, viszem haza a bő 1.000 m2-es udvarba és ott fog élni, nem kétmillióért felújított lakásban.

Várja egy szigetelt ól kint (egy melléképületben)és egy normál a fűtőhelyiségben. Persze, miután járt a dokijánál.

Nah, csókollak..

2017. nov. 24. 15:01
 23/30 anonim ***** válasza:
70%

20-as vagyok.

Hát ha ezt most szó szerint értelmezted, hát legyen. Én csak felsoroltam egyben, miket szoktak írni a felelőtlen állattartók, és közben bizonygatják, hogy az ő kutyájuk bezzeg rossz körülmények között sokáig éltek, emiatt tartják magukat ehhez a nem megfelelő tartáshoz. :)

2017. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Hogyan értelmezzem? Leírtad és a szövegkörnyezetből ítélve rám (is) húztad ezt a skatulyát.

Sosem volt láncon nálunk kutya, szülőknél sem, de a házunkban sem, igaz.

Viszont teszkós tápot sem látott, a dokit, ha más nem, évente egyszer, féreghajtót félévente, ez volt a szokás.

Sokat játszottunk, olyan szerencsém volt, h mindegyik kutyám, kutyánk szeretett labdázni.

Szüleim nem, én párban tartottam és fogom tartani a kutyákat, ha nem is fajta szerint, de nem egyedül.

Tehát úgy gondolom, nálunk, nálam nincs rossz sora az ebadtáknak. Nem vagyok egy primó, aki csak ételosztás erejéig tart kapcsolatot a kutyijával.

De házba nem jöhet be, igaz..

2017. nov. 24. 15:25
 25/30 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi. Rövid szőrű kutya nem tartható kint. Nem tesz jót az egészségének, és kínzás is neki, mivel a hidegben fázik nagyon.
2017. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
64%
Akkor se tartsál kint se boxert se dobermannt. Ezen mit nem lehet érteni?
2017. nov. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező!


Dettó ez a véleményem a kutyatartásról, abszolút igazad van. :)

Mondjuk az én szavam nem számít, én nagyon vidéki vagyok, mint fentebb kiderült. :D

2017. nov. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
53%
Amikor kivágjátok ezeket az ugynevezett kontakt kutyákat a hidegbe télen, nincs lelkiismeret furdalásotok, hogy bent ültök a jó melegben, a kutya meg szerencsétlen gubbaszt a szalmás kutyaházában egyedül? Miért kell olyan fajta, akinek lételeme a gazda közelsége? vegyetek egy komondort, kuvaszt, vagy bármilyen nomád pásztorkutyát, aki nem igényli ennyire az emberrel való kapcsolatot. mellesleg én nem 2 millióért ujitottam lakást, hanem 29 millióért vettem egy birtokot, hogy velem lehessenek bent a kutyáim.
2017. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 PRINCE Gabor válasza:
100%
Szia nekünk 1 éves boxerünk van. 3hónapos kora óta kint van tartva, semmi baja nincs, egy kutya kintre való. Egyébként van neki fűtött kutyaháza.
2020. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ugye tudjátok, hogy ez a rövid szőrű érvelés is elavult kamu? Egy tacskó hogy fázna meg? Ha fázik, ki sem megy a szigetelt házból / fűtőhelyiségből, ahol melegebb van olykor, mint a házban. Persze, bent tartott rövid szőrű fázik, de konzisztensen kint tartott, karban tartott, kefélt szőrű bundája megvastagodik télre. Jobb dolga van, mint 40nm-es lakásba zárva, ahol szimplán nem tud három méternél többet futni egyhuzamban. Babusgassátok a társasági kutyákat, de ne mondjátok nekem, hogy pszichésen boldog élete lenne egy mini vizslának vagy tacskónak csak mert természete ellenére ölebként kezelik, mert "olyan pici és cuki és gyerekpótlék akit még annyira sem nevelünk meg mint egy hisztis gyereket".
2020. dec. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!