Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Adjam el?

Mit tegyek? Adjam el?

Figyelt kérdés

Nos, mindig is nagykutyás voltam. Mikor 5 éve vettem egy csivavát az elég nagy vátás volt. Mindenki azt mondta hogy patkánykutya meg idegbeteg meg táskakutya. Egyébként fajtatiszta, törzskönyves tenyésztőtől vettem. Rajta kívül még egy argentín dogom van.


6 hónapos koráig minden jó volt. Ügyes, okos, tanulékony, barátságos... volt... Aztán 1 hónap alatt agresszívvá és kezelhetetlenné vált. Semmi nem változott, nem értettük. Kiképzőket hívtunk (eddig 9-et) de azóta sincs semmi hatás. Mindent kegpróbáltunk. Mindent és mindenkit támad, semmit se tudok vele csinálni. Kinti-benti kutya.. Ráadásul a másik kutyámtól el kellett zárni, mert mindig megtámadta a kis törpe...


Mindenki azt mondja, hogy esélytelen.. Én már megutáltam, szerintem teljes mértékben gazuk vlt a barátaimnak... nem tudok vele semmit kezdeni. Már fél méterről is támad.. Úton van a pici baba, és a feleségem kiadta, hogy vagy a csivava, vagy ő.


Van még ötletetek? Vagy adjam el? Na de hogyan? Ki akar egy totál közveszélyes kutyát?



2017. nov. 23. 15:40
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Így látatlanban nem tudok sokat mondani, ha már ennyi kutyaiskola és kiképző nem tudta megoldani a problémát. Amit javasolnék, ha már tényleg ennyire rossz a helyzet, hogy a kutyus továbbadásán gondolkodtok, hogy vedd fel a kapcsolatot a csivava fajtamentő csoportal. Ők már elég sok mindent láttak, lehet tudnak olyat mondani ,ami segít vagy ha nem, talán tudnak segíteni új gazdi keresésében. Azon ne is gondolkodj, hogy eladod, nem is tudom, hogy jut eszedbe pénzt kérni érte?! Ilyen problémákkal az is csoda lesz, ha valaki ingyen átveszi tőletek.
2017. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
56%

#10:


Na megjött az 1 dimenziós agyú turbóállatvédő.

2017. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%

#12


Azért úgy néz ki egynél sokkal több dimenzióban képes látni a problémát, de eggyel biztosan többen mint te :D

2017. nov. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Eladni nyilván nem tudsz egy problémás kutyát, sőt elajándékozni is felelőtlenség lenne.

Ilyenkor amúgy is a tenyésztőt kell első körben felkeresni, ő - ha valóban tenyésztő - magához veszi (természetesen ingyen).

Ha ez nem opció, akkor a fajtamentéshez forduljatok:

[link]

2017. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a kérdező gonosz és felelőtlen, mert öt év küzdelem és 9 kiképző után nem akar többet szenvedni az állattal, annak mondom, hogy igenis vannak rossz idegrendszerű kutyák még tenyésztőktől is. Ritka, de van ilyen. Azért meg már nehogy ő legyen a hibás, hogy nem akar kisbaba mellé egy veszélyes kutyát.
2017. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy argentin dogot meg tudott nevelni, a csivi meg teljesen kezelhetetlen, valószínűleg nem a gazdiban van a hiba.
2017. nov. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
31%
És ugyebár az is teljesen normális, hogy ha már meg kell válnia tőle, legalább legyen egy kis haszon is belőle.
2017. nov. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%
Lehet én vagyok naiv, de szerintem az eladás alatt csak azt értette, hogy elajándékozza, mert nem tudom elhinni, hogy valaki tényleg azt hiszi, pénzt kaphat egy veszélyes kutyáért.
2017. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az eladásnál ő se úgy gondolta, hogy tízezreket kér érte, csak rosszul fogalmazhatott. Nem őt akarom védeni, csak legyünk reálisak - "eladó egy agresszív, kezelhetetlen, neveletlen, de fajtatiszta és szép csivava" - vajon hányan tülekednének érte? Hmmm...

Aki szerint meg adja vissza a tenyésztőnek, annak megsúgom, én sok olyan tenyésztőt láttam már, aki amint meghallotta, hogy ivartalanítva van a kutya, közölte, hogy ő 100%, hogy nem veszi vissza, szó se lehet róla. :/ Persze nem tudjuk, hogy itt mi a szitu.


Egyébként amit meg lehet próbálni, az tényleg az orvosi kivizsgálás. De én amúgy ha kezelhető is a gond, akkor is elajándékoznám - ha kifejezetten utálom, és nem tudok benne bízni, nem kockáztatnám, hogy egy kisgyerek mellett tartsam. A kutyának is jobb szerető környezetben, mint olyanok közt, akik ki nme állhatják, ezt azért ő érzi.

2017. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Fajtamentokhoz próbáljátok beadni :/

Ők tudnak segíteni

2017. nov. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!