Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Adjam el?

Mit tegyek? Adjam el?

Figyelt kérdés

Nos, mindig is nagykutyás voltam. Mikor 5 éve vettem egy csivavát az elég nagy vátás volt. Mindenki azt mondta hogy patkánykutya meg idegbeteg meg táskakutya. Egyébként fajtatiszta, törzskönyves tenyésztőtől vettem. Rajta kívül még egy argentín dogom van.


6 hónapos koráig minden jó volt. Ügyes, okos, tanulékony, barátságos... volt... Aztán 1 hónap alatt agresszívvá és kezelhetetlenné vált. Semmi nem változott, nem értettük. Kiképzőket hívtunk (eddig 9-et) de azóta sincs semmi hatás. Mindent kegpróbáltunk. Mindent és mindenkit támad, semmit se tudok vele csinálni. Kinti-benti kutya.. Ráadásul a másik kutyámtól el kellett zárni, mert mindig megtámadta a kis törpe...


Mindenki azt mondja, hogy esélytelen.. Én már megutáltam, szerintem teljes mértékben gazuk vlt a barátaimnak... nem tudok vele semmit kezdeni. Már fél méterről is támad.. Úton van a pici baba, és a feleségem kiadta, hogy vagy a csivava, vagy ő.


Van még ötletetek? Vagy adjam el? Na de hogyan? Ki akar egy totál közveszélyes kutyát?



2017. nov. 23. 15:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg a falkából kizárással próbálkoztatok már?
2017. nov. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Tudom már sok kiképzővel találkoztál, de próbáld meg őt, hátha: [link] valahol van az oldalon egy kontakt, egyszer már válaszolt nekem emailban (amíg volt csivim).
2017. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy egészségügyi probléma áll a viselkedése hátterében, egy alapos kivizsgálást megérne. De ha már "megutáltad" és kisbabátok is lesz, akkor tényleg jobb lenne, ha megválnátok tőle.

Beszélj a tenyésztővel, ha rendes, akkor visszaveszi. Ha nem, akkor meg fordulj a fajtamentőkhöz. Az eladást nem tudom, hogy gondoltad, pénzt nyilván nem lehet kérni egy kezelhetetlen, agresszív kutyáért. De még elajándékozni is felelőtlenség, ezért kellene átvevő szervezetet találni, ahol rehabilitálni tudják. Mivel fajtatiszta, így jobbak az esélyei.

2017. nov. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Már volt kivizsgálás :/ Falkából kizárás, pozitív visszajelzés, Cesar Millan módszerek (igen, tudom, valószínűleeg nem ért semmit, de na :D ) e nyakörv hogy gyorsan felsoroljak párat...


A különböző rosszindulatú hozzászólások íróinak pedig üzenem hogy borzasztóan sajnálom szegény kutyát, mert tudom, hogy neki is nagyon rossz.... és nem áll szándékomban hasznot húzni rajta. Nem is értem miből szűrték ezt le??!! Szerintem ti alapvetően rosszindulatúak vagytok! Mi lesz a következő? Hogy szaporítani akarok két ivartalan kutyával? :D


A normális válaszokat pedig köszönöm!

2017. nov. 24. 07:09
 25/35 A kérdező kommentje:
Szerencsére megoldódott. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy átvállalja, a chip át íratás meg van :) Remélem ő több sikerre viszi, mint mi :)
2017. nov. 26. 14:36
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg, hogy ismerősöd halad-e vele, lesz-e változás.
2017. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Sajnos megtámadott egy kisgyereket és el kellett altatni :(
2017. dec. 2. 13:34
 28/35 anonim ***** válasza:
62%
Az durva. :( Bár kíváncsi vagyok, hogy került a veszélyes kutya gyerek közelébe?
2017. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
50%
Azért ez nagyon furcsa, mert ha megtámodott valakit és sérülés van akkor két hétig tilos elaltatni a kutyát, ha esetleg veszettség jelentkezne az kiderüljön. Kedves kérdező miért kell hazudni?
2017. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
33%
Durva sztori, a hírekben a helye. Szegény családnak el kellett altatnia a gyermekre támadó vérengző csivavát miután 15 kiképző nem bírt vele....... végül kiderült hazudták a dolgot, hogy végre megszabaduljanak a tehertől. Tudom, a rosszindulat:D
2017. dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!