Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Adjam el?

Mit tegyek? Adjam el?

Figyelt kérdés

Nos, mindig is nagykutyás voltam. Mikor 5 éve vettem egy csivavát az elég nagy vátás volt. Mindenki azt mondta hogy patkánykutya meg idegbeteg meg táskakutya. Egyébként fajtatiszta, törzskönyves tenyésztőtől vettem. Rajta kívül még egy argentín dogom van.


6 hónapos koráig minden jó volt. Ügyes, okos, tanulékony, barátságos... volt... Aztán 1 hónap alatt agresszívvá és kezelhetetlenné vált. Semmi nem változott, nem értettük. Kiképzőket hívtunk (eddig 9-et) de azóta sincs semmi hatás. Mindent kegpróbáltunk. Mindent és mindenkit támad, semmit se tudok vele csinálni. Kinti-benti kutya.. Ráadásul a másik kutyámtól el kellett zárni, mert mindig megtámadta a kis törpe...


Mindenki azt mondja, hogy esélytelen.. Én már megutáltam, szerintem teljes mértékben gazuk vlt a barátaimnak... nem tudok vele semmit kezdeni. Már fél méterről is támad.. Úton van a pici baba, és a feleségem kiadta, hogy vagy a csivava, vagy ő.


Van még ötletetek? Vagy adjam el? Na de hogyan? Ki akar egy totál közveszélyes kutyát?



2017. nov. 23. 15:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%

29: ha a kutya oltott, akkor nem lehet veszett, tehát el is altathatták. Nem hiszem, hogy ez a szabály oltott kutyára is vonatkozik. Egy pici gyerekben azért egy csivava is kárt tud tenni, nyilván nem akkorát, mint egy nagytestű kutya.

Viszont még mindig nem értem, hogy került gyerek közelébe, ha tudták róla, hogy emberre támad? Ha valóban felkészültek voltak egy problémás, agresszív kutya nevelésére, akkor hogy hibázhattak ekkorát? És miért altatták el rögtön, ha valóban az volt a cél, hogy rehabilitálják, ha lehet? Tudtommal nem kötelező ilyenkor elaltatni, csak veszélyes kutyaként lesz nyilvántartva.

2017. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
50%
Az altatást kérő lapon nyilatkozni kell, hogy 14 napon belül nem harapott, nem karmolt meg embert. És akár oltva van, akár nincs ezt a 14 napot kötelező kivárni. És csak azután lehet altatni. Nekünk az elmúlt években 4 kutyánk jutott erre a sorsra, és mindig ezt magyarázta az orvos. Négy különböző helyen, és ahogy utána olvastam most ez több helyen le van írva. Szóval kedves kérdező vegyél vissza.
2017. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
?????
2017. dec. 4. 16:17
 34/35 A kérdező kommentje:

Miért hazudnék én? Ez az igazság.


Ha nem tetszik, nem feltétlen kell kommentelni...

2017. dec. 4. 16:17
 35/35 anonim ***** válasza:
62%
Én elhiszem, amit írsz, csak pár dolog nagyon nem kerek.
2017. dec. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!