Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dado puppy large breed vagy...

Dado puppy large breed vagy Pro plan? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kölykkutyám.(Labrador)

Szerintetek melyik lenne a jobb táp neki?

Melyiktől lessz szebb a szőre....?

Előre is köszönöm a válaszolóknak!!!!


Összetevők:



Dado:


csirkehús (min. 27%), kukorica, rizs (min. 8%), csirkezsír, cikória (frukto-oligoszacharidok FOS), csirkefehérje kivonat, növényi olaj (Omega-6), halolaj (Omega-3), jukka kivonat, kondroitin és glükozamin, élesztő, kolin klorid, ásványianyagok, természetes vitaminok védett formában és nyomelemek biológiailag hasznosítható formában.


Purina Pro Plan csirke+rizs:


csirkehús (18%), rizs (15%), kukoricaglutén, szárnyasliszt, búza, kukorica, állati eredetű zsiradék (tokoferolok keverékével tartósítva), zabrost, májkivonat, finomított szénhidrátok, cukorrépa-apríték, szárított halfehérje, halolaj, tojáspor, élesztő, kalcium-foszfát, kálium-klorid, nátrium-klorid, ásványi anyagok, előtej, L-lizin, DL-metionin, L-karnitin. Adalékok: réz-szulfát (réz-12 mg/kg), cink-szulfát (cink-180 mg/kg), nátrium-szelenit (szelén-0,15 mg/kg). Antioxidáns: tokoferolokban gazdag természetes anyagok kivonata.

Vitaminok:

A-vitamin: 21000 NE/kg, D3-vitamin: 1600 NE/kg, E-vitamin (α tokoferol): 170 mg/kg, C-vitamin (aszkorbinsav): 70 mg/kg, taurin: 1000mg/kg.

Beltartalmi értékek:

nyersfehérje: 29,0%, nyers olajok és zsírok: 15,0%, nedvességtartalom: 8,5%, nyershamu: 7,0%, nyersrost: 3,0%, kalcium: 1,2%, foszfor: 1,0%


Purina Pupps sensitive:


lazac (23%), rizs (22%), szárított lazacfehérje (15%), kukoricaglutén, állati eredetű zsiradék (tokoferolok keverékével tartósítva), kukorica, hidrolizált májkivonat, cukorrépa-apríték, tisztított cellulóz rost, kalcium-foszfát, kálium-klorid, nátrium-klorid, ásványi anyagok Adalékok: réz-szulfát (réz-12 mg/kg), cink-szulfát (cink-180 mg/kg), nátrium-szelenit (szelén-0,15 mg/kg). Antioxidáns: tokoferolokban gazdag természetes anyagok kivonata.

Vitaminok:

A-vitamin: 21000 NE/kg, <br>D3-vitamin: 1600 NE/kg, E-vitamin (α tokoferol): 500 mg/kg, C-vitamin (aszkorbinsav): 100 mg/kg.

Beltartalmi értékek:

nyersfehérje: 32,0%, nyers olajok és zsírok: 20,0%, nedvességtartalom: 8,5%, nyershamu: 8,0%, nyersrost: 3,0%, kalcium: 1,4%, foszfor: 1,2%


2010. jún. 1. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A Purina lazacostól olyanok az ismerősöm kutyái,mintha ki lennének fényesítve.

Szépek,egészségesek.Most az enyém is ezt eszi :)

2010. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem amstaffom van, acanát eszik, sokkal olcsóbb mint a purina, és szerintem jobb is, én is kipróbáltam a sensitivet, valóban szép volt a szőre, hozzáteszem ugyan olyan mint az acanától, vizont nagyon lefogyott tőle szegény, és ráadásul van benne kukorica, úgyhogy én nem nagyon ajánlom azt, soha nem etetnék többet vele, a dadorol nincxs tapasztalatom, de nálunk az acana lett a number1 :)
2010. jún. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A két márka közül egyértelműen a Pro Plan. Abból is a sensitive. Ha anyagilag mehet, akkor viszont szerintem is Acana vagy Orijen. Nekem ez utóbbi kettő sajnos már drága.
2010. jún. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Acana-tól a kutyám szőre nem szép.
2010. jún. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
minden kutya más úgy ahogy minden ember is... lehet hogy nálatok nem jön be az acana, de az azért nem véletlen, hogy a független kutyatáp vizsgálaton az acana 5 még a purina csak 2 csillagot ért el.
2010. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én labim ette már mindkettőt hosszabbtávon, egyikkel sem volt probléma és mindegyiktől jól nézett ki
2010. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A független táp-vizsgálatnak én is bedőltem, buzgón váltottam orijenre, majd acanára, aztán sürgősen visszatértünk a pro planra, mert az a jó a kutyának. Nekem is nagyon tetszik egy csomó táp, majdnem el is csábulok néha, de aztán győz a józan ész és a tapasztalat. A pro plant nem reklámozzák annyira, mint az acanát, de ettől még nagyon is jó. (A dogfoodanalysis meg egy amerikai oldal, naná, hogy amerikai márkák kerülnek ki győztesnek, a Magyarországon kapható európai márkák közül csomó fent sincs a honlapjukon, mert nem ismerik, nem az van az amerikai boltokban.
2010. jún. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Dado Puppy Large Breed Ocean Fish & Rice tápot.

dehidratált tengeri hal (min. 28%), kukorica, rizs (min. 8%), stabilizált zsírok és olajak, hidrolizált hal protein, cikória (frukto-oligoszacharidok FOS), halolaj (Omega-3), jukka kivonat, kondroitin és glükozamin, élesztő, kolin klorid, ásványianyagok, természetes vitaminok védett formában és nyomelemek biológiailag hasznosítható formában.

26% fehérje, 15% zsír, 4000 Kcal/kg energia tartalom.

Halon kívül más húst vagy állati terméket nem tartalmaz.

Búza, szója, tartosítószer, szinezék mentes.

A kisker ára 14805 Ft, házhoz szállítva.

2010. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!