Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Tudom bizonyos fajtákat nagyon meg kell fizetni, de kicsit magasnak gondolom a tenyésztői árakat, tekintve, hogy pályakezdő vagyok még csak,illetve a magas árat sem érzem biztosításnak a kutya egészségét illetően.


Nagyon szeretnék egy kutyát lakásba. Ti kitől, honnan szereztetek emberi árakon kutyust? Privátban is várom a tippeket



2017. dec. 2. 20:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
51%

"állatorvosok nagy része TK bemutatása után írja bele a fajta nevet, jelleg nélkül. "

Az állatorvosok akkor kapták ezt az utasítást, amikor az elhalálozott "állami" fajtaklubok voltak.

Mivel alaposan alá akartak tenni a MEOE-nek, ukászba adták az orvosoknak, fajtát csak az ÁLLAMILAG ELISMERT törzskönyves kutyáknak írhatnak be. Leginkább a rotiknál, német juhászoknál ment ez a szurkapiszka. De lehet, volt még néhány fajtánál olyan fajtaklub, amelyik a MEOEnál maradt és ott törzskönyvezett.

2017. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves yorkink van. 120.000 Ft volt. Kaptunk mellé egy kezdőcsomagot is. Már 5 éves, teljesen egészséges és imádom.
2017. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
13%

5000 Ft, Illatos útról, ennyi a kihozás díja.


A magas ár meg a tenyésztői háttér sem biztosíték, egyik barátom kutyája tenyésztőtől jó vérvonalból minden sz...ra allergiás, állandóan betegeskedik.


Ha nincs konkrét célod a kutyával, akkor menhelyi keveréket javaslok.

2017. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

<Egyes menhelyek eléggé "el vannak tévedve", úgy "válogatnak" a gazdijelöltek között, hogy az már néha megalázó. De rengeteg gazdátlan kutya van, kölyök is, aminek különböző fórumokon keresnek helyet, hogy biztosan találsz olyat, amelyikkel "egymásba szerettek".>



Menhelyekkel volt tapasztalatunk, már végigfutottunk pár kört, és szinte lehetetlen kutyust kapni, ahonnan lehet, ott meg nagyobb összeget kell ott hagyni (több helyen 40-50 ezer forintot) és ez sem garancia arra, hogy egy szaporítástól mentes, egészséges kutyát kapnánk.


Ezért is tettem fel a kérdést, hogyha bárkinek van leinformált ismerőse, aki nem szaporító, de ivartalanítás hiányában becsúszott kiskutya, azoktól szívesen várjuk az információt.


Nem szeretnénk mi sem a szaporítókat támogatni, viszont a menhelyen keresések is sok esetben megnehezítik a kutya befogadását. Többszörös elutasításunk indoka pedig az, hogy albérletben lakunk, még az sem érdekli őket, hogy a főbérlőnk kutyabarát, és engedélyezi a lakásban tartást, úgy vannak vele sok helyen, hogy mi lesz ha elmegyünk, hova megyünk, kidobjuk a kutyát biztos.


Alapból ha elköltöznénk csak olyan albérletet keresnénk, ami állatbarát, másrészt a tervünk, az albérlet után a saját lakás, de ahogy észrevettem ez a menhelyeseket hidegen hagyja, és amint meghallják az albérlet szót, már elástad magad és esélyed sincs jó gazdájának lenni egy szegény kis kutyának.

2017. dec. 2. 21:56
 15/27 anonim válasza:
39%

Annyi kutya van mint égen a csillag, a legtöbb keverék is gyönyörű. Ja és ingyen adják őket. Nem sok értelme van pénzért venni, max ha tényleg egy adott és ritka típus kell.


Nekem pl labrador keverékem van, nagyon szép és ugyanolyan természete van, mint a fajtisztáknak. 2 éve a buszmegállóból szedtem össze egy pici fehér hógolyót, ő is szintén keverék. Úgy nézett ki mint egy kis labrador, azt hittük nagyra nő majd. Hát a francokat. Nem nőtt tovább, így meg olyan mintha örökre kaptunk volna egy kölyköt. Beszarás milyen aranyos :D

2017. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
180.000 tenyésztőtől és 40.000 támogatás fejében menhelyről.
2017. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16%

Esetleg allatok.info?

Milyen fajták állnak közel hozzátok?

2017. dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
280 ezer kb, Euróban. Perzsa agár külföldről. 2 évesés imádjuk, nagyon ritka itthon.
2017. dec. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 EvaSz86 ***** válasza:
100%
110 ezer volt az első yorkiem tenyésztőtől. A második kutyusomért 50 ezeret fizettem az előző gazdájának, hogy elengedje, kislány yorkie (azóta ivartalanítva lett), az a barom kint tartotta az udvaron...egy yorkie-t...esőben/hidegben, télen/nyáron...ismerősök szóltak, és úgy mentem érte. Ő nagy valószínűséggel szaporítótól volt, bár az előző gazda állította, hogy tenyésztőtől vette. Karácsonyi kutyus volt a gyerekeknek, de miután megnőtt, már csak zavarta őket, ezért "kitelepítették" az udvarra...mikor megláttam, bármennyit képes lettem volna fizetni érte, hogy elhozzam arról a helyről. Végül 50 ezerben egyeztünk meg. Viselkedés problémás kutyus volt. Mára mindkét kutyus gyönyörű, okos és mintha testvérek lennének...elválaszthatatlanok. Nincs annál jobb érzés, mikor tudod, hogy jobb helyet biztosítasz egy kis léleknek.
2017. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy egy tenyésztőnél sincs 100% garancia arra,hogy nem lesz beteg viszont sokkal jobbak az arányok.


Míg tenyésztőnél mondjuk 20 kutyából 1 lesz beteg addig a szaporítónál 20 ból 10 biztosan beteg lesz.


Mellesleg egy jó tenyésztő figyel minden szűrésre,megfelelő etetésre,higiéniára.


És nem csak az egészségügyi szempontokat kell előtérbe helyezni hanem a kutya idegrendszerét is,ugyan is a legtöbb szapis kutya ideggyenge. Bachatod ha a kutyád egészséges,de agresszív vagy éppen egy falevéltől is maga alá pisil.


Tenyésztőnél jó idegrendszer az minden kölyöknél fellelhető,persze vannak kicsit félénkebb egyedek,mert hát azért nem gépekről beszélünk. De nincs olyan nagy kontraszt. Egy kicsit félősebb kutyát lehet magabiztossá tenni még. De egy nagyon félősét nem, szapiknál átlag a két véglet.


Mellesleg nem tudhatod milyen fajta lesz a kutya.

Egy kerti Fifinél aki tüzel majd látják,hogy jajj boxer az apa, Fifi meg labrador. Aztán mondjuk a kutyák bundás fekete jószágok lesznek,mert Fifikének voltak még udvarlói. Megveszed kicsinek mint boxer labi mix és lesz belőle egy kau jellegű kutyád.


Ez a háznál nem szaporító csak becsúszott almok sem garancia mindenre. Főleg azért,mert sokan fajtákkal sincsenek tisztában aztán 6 hetesen elpasszolják őket,mert akkor picik nem látszik annyira mi lesz belőle,laikus gazdi jelöltek meg veszik mint a cukort és mikor nő nő a kicsike rájönnek,hogy bazira nem az a fajta aminek vették.



Én mindig azt mondom ha nincs célod a kutyával pl kiállítás,vadászat,agility stb akkor egy menhelyi keverék is jó lehet.

Ha nem adnak menhelyen,mert albiban laktok akkor érdemes lenne az Illatos úton megpróbálni illetve ha a tulajtól hoztok egy nyilatkozatot talán az is segítene.


Viszont ha van fajta elképzelésed akkor bizony gyűjtögess. Nem a kutya vétel ára a legdrágább.

Ha nagy testűt szeretnél akkor annak 15-20 kg kutyatápra havonta szüksége van 10-20 ezer/hó akkor kullancs elleni védekezés, ha kozmetika igényes fajta akkor 2 havonta minimum elkell vinni egy nagytestűnál az 7-10 ezer ft/ alkalom. Akkor a hirtelen balesetekről betegségekről ne is beszéljünk.

Bár nem csak a nagyok vannak sok pénzbe a kicsik is.


15 éves 5 kg-os kutyámra 30 ezret hagytam a dokinál 2 hét alatt. Ebbe benne volt az oltás,vese funkció nézése, vesetáp. Plusz kapott egy enyhe bélgyuszit ezért szurira kellett vinni. Netről rendeltem neki vese tápot,mert fogyóban van plusz gyomorkímélőset,meg egy gyomorkímélős rc konzervet is. Szóval 2 hét alatt 30 ezer.



Én bele szerette egy fajtába Orosz fekete terrier 180-250 ezer ft környéken mozog az áruk itthon. Inkább gyűjtök és lesz egy fajtatiszta küllemre jellemre az a kutyám amibe bele szerettem. Illetve egy jó agyú jó idegrendszerű. 45-50 kg-os kutyánál egy gáz idegrendszer az sz-p--s..Illetve fontos,hogy dp mentesek legyen a szülők,mert egy dp műtét 200 ezer ft környékén van egy láb...


Szóval jól gondold meg honnan veszel kutyát, ez a családnál hopp becsúszott alomban is lehetnek dp-s egyedek.

2017. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!