Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Tudom bizonyos fajtákat nagyon meg kell fizetni, de kicsit magasnak gondolom a tenyésztői árakat, tekintve, hogy pályakezdő vagyok még csak,illetve a magas árat sem érzem biztosításnak a kutya egészségét illetően.


Nagyon szeretnék egy kutyát lakásba. Ti kitől, honnan szereztetek emberi árakon kutyust? Privátban is várom a tippeket



2017. dec. 2. 20:59
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)


Még várom bárki véleményét, ha esetleg megmozgatja a téma... :)

2017. dec. 3. 15:27
 22/27 anonim ***** válasza:
12%

A leg megfizethetőbb és legjobb megoldás az örökbefogadás. Vannak kifejezett fajtamentő egyesületek, ha kifejezetten egy bizonyos kutyafajtát szeretnél. 15.000-30.000 Ft körül mozog egyesület függvényében, az oltások és ivartalanítás miatt.

Ha ragaszkodsz a kölyök kutyához akkor csak tenyésztőtől. A szaporított kutya nem mindig lesz olcsóbb. Hosszú távon nem mindig jársz jobban.

Ha mindenféleképpen ilyesmiben gondolkodsz és "olcsón" akarod, akkor olyan "hobby" tenyésztőt keress, akihez el tudsz menni, látod a szülőket, látod a tartási körülményeket, és csak oltásokkal, és az oltásokat bizonyító oltási könyvel hozd csak el a picit, 8 hetesen. Ezek a kutyák ugyan nem lesznek szűrve a fajtára jellemző öröklődő betegségekre, így lutri, de még mindig jobb mint a szaporító, aki a kezedbe nyomja a kiskutyát egy parkolóban vagy a belvárosban valahol, meg pár üvegcsét hogy ezeket az oltásokat kapta eddig.

Az ár fajtától függ. Ha tenyésztőtől vásárolsz akkor népszerű kistestű fajták 80.000-200.000 Ft között, de lehet több is tényleg teljesen fajta függő! Megfelelő tartási körülmény, fajtára jellemző betegségek szűrése, származási lap (törzskönyv), kornak megfelelő oltások, szerződés, chip, és sok esetben kezdő kaja csomag. Ezen kívül a tenyésztőt bármikor keresheted ha bajod van, vagy valamiben elbizonytalanodtál a nevelés, tartás kapcsán, szívesen lát el tanácsokkal.

Otthoni szaporítótól kb. 50.000-80.000 Ft ez is fajta függvénye. Oltás és minden nélkül lehet olcsóbb, de azt el kell felejteni.

Kinek mit jelent amúgy az emberi ár.... Azt javasolnám, hogy kezd el félretenni azt a pénzt amit egy hónapban a kutyára szeretnél költeni, és fél vagy egy év múlva már bátran nézelődhetsz a tenyésztők között, és válogathatsz.

Ha én vennék mostanában kutyát akkor a kedvenc fajtám fajtamentő szervezetét keresném fel.

Sok sikert!

2017. dec. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ingyen volt es keverekek.
2017. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
a Német Juhászom 50-ven ezer ft volt de csak azért mert ismerősünk amugy 80 let volna a testvére is annyi volt a tesója rendőrkutya lett külföldön a másikat ő egy shitzu őt20 ért és rokon szóval azért.
2017. dec. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Cavalier King Charles Spániel, tenyésztőtől 120.000 forint volt, de bevallom, meg se kérdeztem az árát, csak amikor már a szerződést írtuk. 15 éve szerelmem a fajta, kifejezetten ebből a kennelből szerettem volna a kicsit, bármit megadtam volna érte, hiszen a társam, családtagom lett.

Van a családban egyébként mentett kutyus kettő is, ugyanolyn édesnek tartom őket, mint a saját fajtatiszta kutyámat, nem ez a mérvadó.

Viszont ha van szerelem-fajtád, akkor tedd meg érte, hogy rendes tenyésztőtől veszed a kicsit :)

2017. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak fogadott és örökölt kutyáim voltak eddig, soha nem adtam pénzt értük.

A mostanit megdicsértem az előző helyén, hogy milyen jól néz ki - egy hét múlva szóltak, hogy ha kéne, akkor vigyem, mert nekik sajnos úgy alakult az élet, hogy nem tudják vállalni (a kisebbik gyereknek tiszta kelés a keze-lába a kutyaszőrtől) - szóval így van egy most kb 10 hónapos kutyám. Kettőt örököltem korábban, egyet ismerőstől vettem át anno, szintén ingyen.

Aztán volt még egy, ő az utcáról sétált be hozzám, hogy ő mától itt lakik, sajnos nagyon öreg és beteg is volt, ő egy héten belül elpusztult, pedig az orvosok mindent megtettek érte. Chip persze nem volt benne, nem is kereste senki, azóta se.

2017. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Egy kis törpe uszkárunk volt régen, akkoriban, mikor a kenyér kilója csak 11 forint volt. 11 000-ért vettük (a szüleim vették). Az apja a kutyusnak világgyőztes is volt, és sokszoros nemzetközi bajnok. Angliából származott, de Mo.-on élt. Bár 12 000-ért adták el a többi testvérét, már nem emlékszem, hogy miért engedtek egy ezrest az árból.

Manapság mennyi egy kiló kenyér? 180-200 Ft talán? Nem tudom, de fel vagyok készülve egy húzós árra. Bár igaz, régen sokkal kevesebb fajta kenyeret lehetett venni, mint ma, manapság ennélfogva az árban is elég nagy a szórás.

Én nagyon szeretnék előbb-utóbb egy törpe uszkárt megint.

2017. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!