Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a jelei annak, ha a kutya...

Mik a jelei annak, ha a kutya a "falkavezér", és hogy lehet átvenni a falkavezér szerepet?

Figyelt kérdés

Milyen jelei vannak? pl: megugat téged vagy mi?

És milyen módszerekkel lehet átvenni tőle. pls jeleket és indokokat is írjatok



2017. dec. 4. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Nem hallgat rád, nem tudod kontrollálni, behívni, letiltani zavaró, nem kívánt vagy veszélyes viselkedésekről, nem figyel rád, stb.

És normális, következetes, kemény neveléssel lehet ezt helyre hozni. Ebben nincsenek trükkök.

2017. dec. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Én úgy tudom, hogy az is annak a jele, hogy el mer tőled szökni. Normális esetben a falkavezér szabja meg, hogy mikor mentek sétálni, mert ő jelenti a védelmet meg mert ő a főnök. Ha a kutyád úgy gondolja, hogy nélküled is boldogul akkor az rossz jel.


Ha nem hallgat rád, se parancsszavaknál (természetesen, ha sose tanítottak neki semmit akkor hiába kiabálják neki, hogy lábhoz), sem semmi másnál.


Szerintem az is tiszteletlenség egy kutya részéről, ha beleeszik a kajádba, el akarja előled enni. Mi ezt sose tanítottuk külön a kutyánknak, mégsem próbált meg eddig egyszer sem bele enni az ételünkbe, sőt ha a macskák megpróbálják elzavarja őket. (Nem agresszívan, csak pl. arrébb tolja őket az orrával vagy ellökdösi.) Akár a szoba közepén is hagyhatnám. Ha én úgy döntök, hogy adok neki belőle és odanyújtom neki, elé rakom akkor már elfogadja.


Ha nem engedi be a vendégeidet, agresszív velük. Ez azt jelenti, hogy ő akarja eldönteni, hogy kit enged be a portára és kit nem, függetlenül attól, hogy az anyukád jött vagy egy házaló akárki. Nyilván a falkavezér dönt ezekről.


Ha kisgyerekkel agresszív, ellenséges. A falkában a farkasoknál csak a vezérnek lehettek utódai, tehát ha te gyereket hozol a házhoz (mindegy, hogy a tiéd vagy másé) azt úgy kell kezelnie, mintha a tiéd lenne. Normális esetben ezeknek az utódoknak a megvédése a cél, ha agresszív vele akkor valószínűleg nem tart téged vezérnek.


Mivel, csak a falkavezér szaporodhat ezért, ha pl. megpróbálja meghágni a lábadat (vagy bármi mást) az is a dominancia jele.


Ha utcán, séta közben agresszív más kutyákkal, emberekkel. Úgy érzi, hogy neki kell megvédenie téged, tehát gyengébb vagy nála.


Szerintem ezt fölösleges leírnom, de ha megharap szerintem az egyértelmű.


Általában kicsi kutyáknál szoktam ilyen problémát látni, mert nem kutyaként vannak kezelve, csak tutujgatva és csak olvadoznak, hogy jajj, Fifike, hogy védi a gazdit, hogy szexel a cipőmmel, stb. Következetesen kell nevelni, ha nem akarod, hogy felmenjen az ágyra akkor soha nem szabad neki megengedni. Máskülönben nem érti, hogy egyszer miért szabad, amit máskor meg nem. Én ha leszidom akkor a grabancát szoktam megfogni közbe. Nem szorítom meg, nem cibálom, de azért érezhetően elkapom, hogy tudja, én vagyok a főnök. A mi kutyánk nem valami domináló típus, sose volt az ezért nem kellett ilyen dolgokról leszoktatni. Ebben nem nagyon tudok tanácsot adni.

2017. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Az hogy egy kutya neveletlen nem azt jelenti, hogy teljes mértékben ő irányít, csupán úgy van vele, hogy ezeket a dolgokat megengedi neki a gazda. Szóval attól, hogy lopkod, nem jön vissza egyből, sokat ugat nem feltétlenül nem te vagy a vezér.

Akkor viszont már nagy baj van, ha pl. elengednéd a kutyát, és egyáltalán nem követne, nem akarna melletted maradni, hanem elmegy a fenébe a saját feje után. Vagy pl. lehetetlen bármiről letiltani, mert nem érdekli a véleményed, nem érdekli, hogy te mit engedsz meg és mit nem.


Átvenni a vezér szerepét és nevelni nem egyszerű, meg kell találni a bizalmat, amihez idő és türelem kell.

2017. dec. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
ÁÁÁ, a kettes tökéletesen leírta :))) Korrekt!
2017. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
A kettessel én pont nem értek egyet. Nagyon sok múlik azon, hogy mi az elvárás a kutya felé, milyen munkára van. Ennek fényében a kettes által leírt több pont is butaság. Egyszóval ennyire nem kell kisarkítani a dolgokat.
2017. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A kutyám 7 hónapos és kinti kutya (természetesen ha nagyon hideg lesz bejöhet, de nem az egész lakásban járkálhat, amúgy nagytestű).

Harap, de szerintem csak játszásiból, ertmost nőnek a fogai és mindig kell valami, hogy a szájába legyen.

Idegen területen követ ha elengedem, de ismerten már nem mindig (persze ez séta közben van, ha otthon a kertben vagyok akkor mindig követ)

Felugrál, amikor megyek haza

Másik kutyát ha lát nincs gond, nem is érdekli, nem ugatja.

Amikor sétálni megyünk akkor mindig húz, amikor úgy gondolja elkezd harapni és felugrálni, amikor hazafele tartunk akkor is ugyanezt csinálja.

A kaját mindig úgy adom neki, hogy leül lerakom és majd ha mondom, hogy mehetsz akkor kezd el a kajához menni.

Amikor sétálunk akkor is leültetem majd én megyek ki előbb és ő jöhet majd újra le és bezárom az ajtót

2017. dec. 4. 18:51
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

#5 Senkit nem érdekel te kivel értesz egyet.

Itt mindenki az egyéni véleményét írja le!


Egyébként, én meg a te véleményedet nézem semmibe, ez van ;)

2017. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem itt mindenki válasza hasznos. Köszönöm a válaszaitokat.

Különösen a 2. válaszoló válaszát, hogy így megfogalmazta nekem .:)

2017. dec. 4. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, erre csak azt tudom momdani, hogy igazán kár, hogy kisgyerekek szülői felügyelet nélkül írhatnak ide.


Kérdező, ezek a viselkedések azért vannak, mert hagyod a kutyának. Ráhagyod, nem várod el tőle, hogy ne ugráljon, húzzon. Amíg ténylegesen nem állítod le a nem kívánt viselkedéseket, addog nyilván ő sem fogja ezeket abba hagyni. Itt kezdődik a követketetesség.

2017. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

2. vagyok. Én elsősorban a hobbikutyákról írtam, akiket kedvtelésből tartanak, mint pl. mi is. Egy terelő kutyánál egyértelmű, hogy nem kell a gazdi 5 méteres körzetében maradnia, mert akkor nem tudná végezni a dolgát. Egy őrző kutyának meg nem kell megvárnia, hogy beengedi e a gazdája az illetőt, mert az a dolga, hogy ne engedje be és ha kell, meg is harapja. De szerintem én elvárhatom a kutyámtól, hogy ha hozzánk kijön egy szerelő akkor be tudjam engedni és ne akarja mindenképp elzavarni, csak mert neki idegen. Nyilván minden kutya más és nem kell véresen komolyan venni, amit írtam. Én így tudom, nekünk eddig be is vált, de ki lehet javítani, ha valami nem úgy van. Mindenki ismeri a kutyáját és el tudja dönteni, hogy mit miért csinál. Olyat is hallottam már, hogy ha pl. nem engedi, hogy megfésüld az is annak a jele, hogy nem téged tart a főnöknek, de ezt én is túlzásnak tartom.


Mivel itt kölyökről van szó nem kell véresen komolyan venni, ha játékból bekapja a gazdi ujját vagy belemerül a szaglászásba és messzebb megy, mint szeretnénk, de ha pl. túl erősen harap vagy túl messze megy azt jelezni kell neki, különben honnan is tanulná meg, hogy meddig fér bele, amit csinál. Szerintem normálisan kutyát nevelni, csak akkor lehet, ha az elismerte, hogy felette állsz a rangsorban, máskülönben nincs oka hallgatni rád. Természetesen ettől még családtag és szeretjük, de vannak szabályok, amiket nem lép át, ha téged tart a főnöknek. Itt nem a felugrálásra, és a virág kiásására kell gondolni, az tényleg nevelés és foglalkozás kérdése, hanem pl. hogy nem bírálja felül, ha te beengeded az anyukádat. Ezek nem várhatók el egy olyan kutyától, aki csak addig látja a gazdáját, amég elé löki a napi maradékot vagy leszidja, ha rosszat tett. Ahhoz, hogy falkavezérnek tekintsen úgy is kell viselkedni. Akkor is kell nevelni, de sokkal egyszerűbb, mintha magasról tojik a fejedre, ha valami érdekesebbet lát. Kölyöknél arra kell figyelni, hogy ne engedj meg neki valamit, csak mert cuki és nem nagy kár, ha felnőtt korában már nem tűrnéd el. (A mi kutyánktól azért szabadult meg az előző gazdája, mert mindent összerágott és idegesítő volt hogy folyton ugat. Egy éve még boldogan mutogatta nekem a videót, ahogy a kis kutyi a cipőjével küzd majd mikor nagyobb lett kirakták az udvarra a többihez nulla foglalkozással. Aztán persze a kutya a hülye. Nálunk csak a saját cuccait rágta szét és sosem ugat fölöslegesen, mert sokat játszunk és foglalkozunk vele.)

2017. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!