Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyusomat...

Hogy tanítsam meg a kutyusomat játszani?

Figyelt kérdés
Fél éve fogadtunk örökbe egy 2 éves kistestû kutyust . Nem nagyon törödtek csórival. Mi vettünk neki labdát, játékokat probáltunk is vele játszani jutalmazni (nem nagyon tetszettek neki a jutalom falatok se) de nem nagyon mutat érdeklôdés ezek iránt . Megtudom-e még tanítani játszani és ha igen akkor hogyan kezdjek neki ?

2017. dec. 4. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdj el a játékokkal egyedül játszani, a kutyára ne figyelj. Szórakozz nagyon jól, lássa rajtad hogy szerinted az a világ legfantasztikusabb dolga :D

Akár "veszekedhettek" is a játékokért a többi családtaggal, húzkodhatjátok egymásól, mintha tényleg érdemes lenne versengeni érte

A miénk egy idő után érdeklődni kezdett utána :)

2017. dec. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, hogy inkább filozofikus beállítottságú. Olvass fel neki Arisztotelészt vagy Platónt, hátha az intellektuális dolgok jobban érdeklik.
2017. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi fél évesen hoztuk el a kutyánkat egy olyan helyről, ahol nem volt vele foglalkozva. Borzasztó koszos volt, megfürdettük és gondoltam adjunk neki egy jutalomfalatot, hogy pozitív legyen neki a dolog. De nem tudta mi az és 3 napig mindenhova vitte magával és azzal aludt, mire rájött, hogy amúgy ehető. Kutyatápot sem ismerte fel elsőre, rá kellett kenni a szájára. Játékok sem érdekelték, nem tudta mi az. Én mindig belepakoltam az ágyába, próbáltam vele játszani, de kb. úgy nézett ki, hogy beletettem a szájába aztán, ha én megfogtam, hogy húzzuk akkor el is engedte. Aztán talált magának plüssöket, azokkal elvolt, de nem tudom mennyire számít játéknak, hogy kitépkedi a szemüket, aztán a sarokba hordja. :D Azokat kezdtük neki dobálni és az úgy tetszett neki, aztán a kötelekre kattant rá. Azt minden formában és mennyiségben lehet neki venni. Igaz, a mién még kölyök volt, könnyebb volt rávenni.


Van valami, amit szeret vagy magának talált? Ha csak egy 50 éves papucsot talált, ami szimpatikus neki, akkor azzal próbáljatok játszani. Utána hátha nyitottabb lesz másra is.

2017. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!