Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl korai egy új kiskutya...

Túl korai egy új kiskutya kérése karácsonyra?

Figyelt kérdés
Közeledik a karácsony és vele együtt a szülinapom. 14 vagyok, mindegyik osztálytársam laptopot, iphonet meeg minden ilyen hülyeséget kér. De én valami sokkal ,,értékesebbet" szeretnék. A kutyám alig két hónapja, hogy meghalt. Születésemtől kezdve mindig velem volt.:( Iskolában készülődök a DSD-re(német nyelvvizsgára) és ha szóbakerül, hogy háziállatok a téma elkezdek bőgni és egy osztálytársam sem tud megvígasztalni. Olyan megszokottnak tűnt, hogy minden reggel ott volt a kutyám nekem, hogy úgy érzem nem tudok már kutya nélkül élni. Persze nem hinném, hogy bármely kutya helyettesíteni tudná. De úgy érzem szükségem van újra egy barátra aki a puszta nézésével is meg tud vígasztalni. Viszont olyat hallottam egy kutya halála után meg kell várni amíg elmúlik a gyász, mert ha túl korán jön az új kutya nem fogsz tudni hozzá eléggé kötődni hisz mindig az előzőre fogsz gondolni.

2017. dec. 6. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó mondatoddal megírtad az igazat.

Minimum egy évet kell várnod, míg kihevered, tudod gyászidőszak...

De, ha mégis belevágsz, akkor ne hasonlítsd a régihez, mert nem jön jól ki az új kiskutyus javára az, hogy: Dehát Te nem azt csinálod, mint a Bodri! Jaj, Istenem úgy hiányzik a Bodri!


Ezért én mindig várok egy évet legalább miután meghal egy állatom. (szerencsére ez nem sűrűn előforduló dolog).


De ahogy érzed...

2017. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm a választ! :)

2017. dec. 6. 18:39
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Vagy valami teljesen más fajtát válassz,hogy ne is tudd hasonlítgatni. De én is várnék még a helyedben.
2017. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem értek egyet azzal hogy mindenképp meg kell várni hogy elmúljon a gyász, sokszor az új kutyus segít elmulasztani azt pusztán a jelenlétével, bár nem szerencsés ugyanolyan fajtát választani.


De karácsonyra már szinte biztos hogy nem fogsz kapni tenyésztőtől kutyát, hiszen ott komoly várólisták vannak, nem is beszélve az árakról, nem biztos hogy a szüleid betervezték a büdzsébe hirtelen az ekkora kiadást. Viszont ha menhelyről hozol ott még érdemes lehet próbálkozni, bár ilyenkor karácsony táján nagyon megválogatják kinek adják oda, hogy ne csak hirtelen felindulásból akarjon valaki kutyát ajándékozni.


És ha mégis meglesz a kutyus karácsonyra, a legfontosabb: ne ajándékba kapd, hanem közösen válasszátok ki, látogassátok meg és hozzátok el a kutyust!

2017. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél évvel az előző után jött a kutya, mégis - 6 év után is - összehasonlítgatom őket. Pedig más fajtájúak.

Szóval, ahogy, és amikor biztosan érzed, amikor felelősen felkészülsz rá (!!!), az egy év gyászidő egy baromság :)

2017. dec. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értek egyet az elsővel.


Emberfüggő, valaki tényleg úgy érzi, hogy várnia kell, nem képes új kutyát befogadni.


De ha te és a családod, kedves Kérdező, nem éreztek így ("olyat hallottam") akkor abszolút semmi probléma, szerezzetek nyugodtan kutyust :)


Ismerősöméknek Westie-je volt, szegényt el kellett altatni. Most vettek egy másik kutyát, szintén Westie, imádják :)


Nyilván nem pótolhatja az igazit, és nem is szabad ugyanannak a kutyának gondolni. De ezt te is leírtad, hogy nem lehet helyettesíteni.


Szóval szerintem hajrá, szerezzetek egy blökit, és aranyozzátok be egymás életét :)

2017. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy várni kell.

Én a kutyám halála után 1 héttel hazavittem egy kiskutyát. (Kövezzetek meg, de így volt.)

Nekem konkrétan ő segített abban, hogy "túléljem".

ÉS:

Nem baj, ha összehasonlítod őket. Hazudik, aki azt mondja, nem hasonlít. Csak óriási különbség van az között, hogy "Bezzeg a Buksi sokkal ügyesebb volt, mint a Kormi.", vagy "Jaj, tényleg a Buksi is csinált ilyeneket, csak ő nem zoknit rágott, hanem papucsot, ő utálta a sípolós játékot, a Kormi meg imádja", stb...

Van különbség a kétféle összehasonlításban, ugye?

Ha úgy érzed, jöhet a kutya, akkor kérj!


Egy év gyászidő, istenem! Gyászolni csak így lehet? Igazi képmutatás...

2017. dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell érezned. Nekem kb. 1 év kellett, mire úgy éreztem, szeretnék egy másik kutyát az előző halála után. De ez nem előírás, ha te úgy érzed, már most szeretnél egyet, képes lennél vele törődni, felnevelni stb., akkor nem kell várnod sokáig vele. Hallgass a szívedre.
2017. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a te személyiségedtől függ. Mert lehet, hogy folyton az előző kutyához hasonlítanád az újat, elszomorodnál, akárhányszor ránézel, és nem tudnád annyira szeretni, mint a régit, de az is simán megtörténhet, hogy az új kutyus segít túljutni a gyászidőszakon.

Viszont egy tanácsot fogadj meg: karácsonyra nem jó ötlet kutyát venni. Karácsonykor azért a legtöbb családnál nagy a nyüzsgés, rokonokhoz jövés-menés, nem éppen egy ideális szituáció egy épp hogy a családba csöppent kölyökkutyának, akinek valószínűleg még nincs meg a teljes oltási sorozata. Persze, ha esetleg felnőttet fogadnátok örökbe, akkor az oltásos dolog nem vonatkozik ide, de attól még ő sem biztos, hogy jól viselné a karácsonyi forgatagot.

2017. dec. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kutyánk halála után egy héttel besétáltunk egy menhelyre és elhoztunk egy kiskutyát. Legjobb döntés volt, amit hozhattunk
2017. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!