Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kimentenétek a kutyátokat...

Ti kimentenétek a kutyátokat a jeges vízből?

Figyelt kérdés

Lehet látni youtube-on, híradóban olyan felvételeket, ahol a gazdi életét kockáztatva kimenti a kutyáját, aki alatt beszakadt a jég.

Nekem most nincs kutyám, régen volt, gyerek- ill. fiatal felnőtt koromban, hiszen sokáig élt. Nagyon imádtam, leírhatatlanul szerettem tényleg, a mai napig is fáj a halála, bár talán nem is hiszitek mindezeket el, ha most azt írom, hogy én sajnos nem hiszem, hogy megtettem volna érte ezt, hogy belevetem magam a jeges folyóba. Emiatt borzasztóan is érzem magam, iszonyú lelkiismeret-furdalásom is van, valahányszor ilyen felvételt látok. Mert tudom, hogy én nem merném ezt megtenni.

A kutyus nem így halt meg, tehát nem amiatt érzem magam egy fosnak, hogy nem segítettem neki, mert nem erről van szó. Ez csak egy elképzelt szituáció, hogy ha ilyesmi történt volna vele, szerintem csak bőgtem volna a parton. Azóta eltelt jónéhány év, érett felnőtt ember vagyok már, de még mindig úgy gondolom, hogy nem tudnám az életemet adni/kockáztatni a kutyuskámért. Mert benne van a pakliban a hirtelen szívmegállás, ha jeges vízbe megy valaki. Ha igen kicsit esélye lenne annak, hogy ottmaradok, akkor igen, kockáztatnám, de ez a jeges vízből való kimentés, vagy ahol alattad is beszakadhat a jég, elég nagy kockázattal jár.

Tényleg egy rohad éknak érzem magam emiatt.

Lehet, hogy nem is való nekem kutya...? :(


2017. dec. 8. 21:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk történt ilyen, az egyik lékelt részt nem jelölték meg, ami több méteres sugarú körben beszakadt. Nem volt kérdéses, levettem a kabátomat és fejest ugrottam a vízbe. Aztán belecsavartam a kabátomba és együtt ültünk otthon a kandalló előtt a forró fürdő után.


Akkor 18 éves voltam, otthon nem dicsértek meg.

2017. dec. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy elsőre rosszindulatúan hangzik, de ha a kutyám beleesne a jeges vízbe, reménykednék benne, hogy minél előbb elmerül és megfullad, hogy ne kelljen utánaugrani és kimenteni.
2017. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, te aztán nagyon szeretheted a kutyádat...
2017. dec. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A tűzből is.
jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!