Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jobban kötődik a kutyám más...

Jobban kötődik a kutyám más kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos, kan kölyökkutyám. Igyekszem minden nap foglalkozni vele (játék, tanítás, séta) és kutyaoviba, aztán iskolába járunk. Mivel ha elutazunk olyan helyre, ahová nem tudjuk vinni, kerestem neki egy panziót. Nagyon klassz és napköziként működik. Azért, hogy megszokja, rendszeresen járunk napközibe (heti 1 nap), volt, hogy ott is aludt. Imádja, egész nap bandázik, játszik. Ennek nagyon örülök, csak azt sajnálom kicsit, hogy szemmel láthatóan nem örül túlzottan, ha érte megyek. Egy gyors szimat és lankadt csóválás, de inkább menne vissza, sőt, ki kell tessékelni oda, ahol várom. Otthon, reggel, mikor találkozunk, örül és ha hazamegyek is, na nem olyan elsöprően, de örül. Más kutyáknak, haverjainak annyira, hogy nyüszít, visít örömében. Ez azért lehet, mert még nagyon kölyök?

2017. dec. 11. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Inkább azért, mert a kötődését, nevelését nem igazán a megfelelő módon csináljátok. Nagyon jó, hogy szeret más kutyákkal lenni, de az a normális, hogy a gazda az első, a gazdát figyeli és választja mindig a másik kutya helyett.

A jó hír, hogy ezt neveléssel 100%-ban lehet fejleszteni, alakítani. Első kutya?

2017. dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem első! Több is volt már, de náluk nem volt ilyen, pedig egyszer volt két testvér-kutyám, a nagymamámnál laktak, heti egyszer találkoztam velük, majd' kibújtak a bőrükből és azon versengtek, melyikük járjon a kedvemben. Mit ajánlasz a nevelésével kapcsolatban?
2017. dec. 11. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Ahány oktató és kutyás, annyi metodika van erre. Nálam egyrészt van egy erős elvárás, szabályrendszer a kutyáim életében. Amit mondok, azt meg kell tenniük azonnal. A saját döntési joguk itt igen kicsi, maguktól saját akciókba nem kezdhetnek. Tehát bármilyen szituációban is vannak, az én irányításomat kell elfogadniuk és keresniük. Akkor mehet el tőlem, ha én engedem neki, ha behívom, azonnal jönnie kell, letiltásnak és minden irányításnak mennie kell egyből, visszakérdezések, szelektív süketség és egyéb próbálkozások nélkül.

A másik oldala pedig, hogy akarjanak velem lenni, velem együttműködni és dolgozni. Kettőnk közül nekik kell sokkal jobban akarniuk a velem való kontaktot. Legyen meg ehhez mind a külső, mind a belső motivációjuk. Tehát a tőlem származó játék és jutalomfalat, még a száraz táp is, érjen annyit, hogy azt válassza a macska, kutya, őz, stb helyett. Tudjanak csak rám figyelni minden más ingert kizárva. De főleg (és én ezt tartom mindig a kulcsnak), én magam tudjam a kutyát megfelelően motiválni, minden segédeszköz nélkül is a saját belső energiámmal vagy lelkesedésemmel.

2017. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
tul sokat hordod kutyák közé. a kutyaovit felejtsd el.
2017. dec. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nincs semmi meglepo ebben. Most nyilik ki neki a vilag, tapasztal meg egy csomo dolgot. Mivel a kutya a fajtarsaival tud a legjobbakat mokazni, nyilvan oket is fogja preferalni.


Kicsit kevesebbet vidd kutyak koze es a fennmaradt idot toltsd vele. Semmi gondod nem lesz.

2017. dec. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 EvaSz86 ***** válasza:

Hát...lehet, hogy lefognak pontozni, de én nem látok ebben semmi problémát. Először is, kölyökkutyáról van szó, ha csak 6 hónapos, akkor gondolom csak 3 max. 4 hónapja van melletted. Az, hogy napközibe hordod meg oviba az szuper, mert a szocializáció nagyon fontos ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen, de ettől függetlenül, neked is mindennap a sétákon kívül legyen vele játékidőd, amikor csak ti ketten játszotok, ilyenkor tanítgatnod is kell. Az, hogy neked nem örül annyira...ez nem feltétlenül igaz...először is, egy kutya mindig sokkal jobban tud játszani egy másik kutyával...ráadásul, nagyon sokan pont azzal küzdenek, hogy mikor hazaérnek a kutyusuk folyamatosan ugat, és ugrál, annyira "örül"...pedig ez a fajta "öröm" nem kizárólag azt jelenti, hogy végre hazaért a "gazda"...hanem pont jelentheti azt is, hogy a kutyus képzeli magát "falkavezérnek"...az ideális az, amikor a gazdi hazaér, és a kutyus szépen csendben farokcsóválva várja, amíg a gazda oda nem hívja magához...

Egyébként ahogy írtad is, még nagyon kölyök, 3-4 hónap után ne várd azt, hogy a "kútba ugorjon" érted. Nekem van egy 1,5 éves kan kutyusom, aki két hónapos korában került hozzám...4 hónapja örökbe fogadtam egy szuka kutyust (aki azóta már ivartalanítva lett) ő most 1 éves. Nálunk az a felállás, hogy a kan kutyus odáig van értem, nyilván mivel H 24 együtt vagyunk, mivel itthon dolgozok, folyamatosan velem volt, velem nőtt fel. A kislány viszont sokkal jobban ragaszkodik a kan kutyusomhoz...persze hallgat rám, behívható, szófogadó, de inkább a kisfiú figyelmét keresi, nem az enyémet, a kisfiúval érzi igazán jól magát, olyanok mint két testvér, együtt is alszanak összebújva. Biztos változni fog még a helyzet, hiszen amint mondtam, még csak 4 hónapja van nálunk...ez még nagyon kevés idő. Szerintem nálad is változni fog idővel a helyzet, és te leszel számára az első...de szerintem teljesen felesleges beszüntetni, vagy csökkenteni azt az időt, amit más kutyákkal tölthet. Ki lett véve az alomból 2-3 hónapos korában...most olyan környezetben lehet kb. mint, amikor megszületett...sok-sok kölyökkutyussal együtt...egyszerűen élvezi ezt a helyzetet.

2017. dec. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat! A kutyaoviban a tükör módszer szerint dolgoztunk. Amikor elkezdtük (4 hónapos volt) még nagyon félt más kutyáktól. El kell,hogy mondjam, hogy nagyon sokat tanultam ott. A szemkontaktus nagyon jó, figyel rám, azonnal behívható (persze jutifalat kell utána), még úgy is, ha nagy mókázás közepén van. De pont így tanítottak ott. A kutyák jutalma a szabad játék volt. A panzió - és a napközi - meg muszáj,mert ott kell hagyjam majd,ha elutazunk. Szóval, mindenki válaszát köszönöm, az első és az utolsó hozzászólás különösen megfontolandó.
2017. dec. 12. 10:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy kutyaoviba vittem a kutyám, első kutya lévén...ha ezt tavaly tudom, nem vittem volna. Ugyan az a helyzet állt fel mint nálad, egyszerűen leszart, csak a másik kutyákkal való játék volt a lényeg neki, és talán még most is. Rájött ott, hogy más kutyákkal szórakoztatóbb a játék mint velem. Pedig mindig vittem sétálni,rengeteget játszottam vele, tanitottam...stb. Most 18 hónapos (német juhász), és talán most kezd ez változni, mert már több kutyával is volt olyan eset, hogy azok behülyültek és megtámadták a játék közben, és nekem kellett megvédenem, mert ő nem tudja hogy már nem játék a játéknak indult dolog. Úgyhogy most kezdem én is azt hogy nem engedem sűrűn kutyák közé, csak a megszokott haverjaihoz. Sokat foglalkozok vele, suliba is járunk. Remélem még jobb lesz mint most.

2017. dec. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hm, érdekes, amit írtál. Igen, amikor már nagyobbak és ivarérettek lesznek, nem igazán fogják tolerálni a többiek a "nyomulást". Most már én is arra gondolok, hogy ez változni fog.
2017. dec. 12. 19:50
 10/13 A kérdező kommentje:
Közben meg arra gondolok, hogy a tenyésztők is együtt tartanak kutyákat, és még sem jellemző ez, mármint én akiket ismertem, ott nem volt, de persze felnőtt kutyákról volt szó. Úgyhogy ez nagyrészt a kölyöklétnek is betudható valószínűleg.
2017. dec. 12. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!