Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti raktok chip mellett a...

Ti raktok chip mellett a kutya nyakörvére bilétát?

Figyelt kérdés
Én gondolkodom, hogy csináltatok neki egyet karácsonyra.
2017. dec. 11. 23:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan biléta van a kutyuson ami egy kis csavaros akármi, és amibe beletettem egy cetlit. Ez szerepel rajta: a kutya hívóneve, a gazdi neve, telefonszáma, címe.
2017. dec. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
én a kutyus helyett magamnak csináltam meg a bilétát, a dögcédula mellett az van az oldaltáskámon ha külföldre megyek
2017. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
na ilyen csavaros kis hengerre irtam a saját adataimat :)
2017. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindkét ebnek csináltattam. Elején a fényképük, hátoldalán pedig: xy vagyok, kérlek hívd a gazdimat és utána a számom. :) Falun lakunk már, egyszerűbb a telefonálás, feltéve, ha valaki veszi a fáradtságot/bátorságot megfogni a kutyát, mint a közelben keríteni valakit, aki tud chipet olvasni.
2017. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan ott hagyjak a kutyat, ha nem latnak rajta semmit, hisz nem elvarhato masoktol, hogy elvigyek a kutyat az allatorvoshoz, csak, hogy megnezessek, hogy bevan-e egyaltalan chippezve. Szerencsere az en kutyam meg soha nem tunt el, de jobb felni, mint megijedni.
2017. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is találtam már pár elkóborolt kutyát és ugyan majdnem mindet sikerült hazajuttatni, de _sokkal_ egyszerűbb lett volna, ha nemcsak egynek, hanem mindegyiknek lóg egy telefonszám a nyakában, ahogy az enyémnek. Ettől még a chip egy remek dolog, de kell a biléta.


Volt egy vicces sztori: egyszer csenget a villanyóraleolvasó, aztán amikor kimegyek, hát hallom, hogy a kutyámmal haverkodik a kapunál és a nevén szólítja, mondom neki, hogy nem gond, örülök neki, de mégis honnan tudja a nevét, erre a nő: Hát ott lóg a nyakán :) Ja mondom, jó szeme lehet, hogy egy ugrabugráló szőrmók nyakában lengedező gravírozott (festés nélkül) bilétáról leolvasta másfél méterről :)

2017. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezővé tenném a bilétát, amin rajta van a gazdi telefonszáma és akár a címe is.

Tavaly szilveszterkor már jóval éjfél előtt hemzsegtek az utcákon a riadt, megszökött kutyák.

Több tucattal találkoztunk egy fél órás séta alatt. Eggyen volt biléta címmel együtt, tettünk egy kitérőt és hazavittük.

A többin hiába volt nyakörv, ha nem volt rajta semmi elérhetőség.

Sajnos ott hagytuk a többi kutyát, nem tudtuk volna buli előtt mindet befogni és chipet olvastatni rajtuk.

Én még macskára is ajánlanám, néhány embernek a mániája, hogyha lát egy cicát, akkor az lehet akármilyen jól táplált és egészséges, az tuti kóbor.

A nyakörv és a biléta azonnal eloszlatja a kétségeket.És ha esetleg baj van,akkor lehet azonnal szólni a gazdinak.

De kutyánál még fontosabbnak tartom, főleg szilveszter idején.

2017. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasznos dolognak találom a bilétát. Az előző kutyámnak volt is, de a mostaninál valahogy elmaradt... :S köszönöm a kérdést és a kommentokat is, mindenképpen kap a kutyám is egyet! Természetesen csip van benne, de igazat adok abban, hogy egy vadidegen nem fogja állatorvoshoz elcipelni "HÁTHA van benne csip..." alapon. Főleg, hogy nagytestű kutyáról van szó, aki idegennek nem fog szót fogadni.
2017. dec. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Jobb lenne ha lenne biléta a kutyákon.


Tavaly télen találtunk egy fiatal jack russelt, ismerős volt, tudtuk hogy van gazdája,mert láttuk már párszor őket a környéken,de hogy merre lakhatnak azt nem.

Egy textil nyakörv volt rajta,de hát persze semmi. Pont kutyát sétáltattunk, nos szerencsére kiképző pórázos volt így egy pórázra kötöttük a két kutyát a másik pórázt meg a jackre raktuk. Húgom felszaladt a kutyákkal,meg vártam a ház előtt és szinte rohantunk a 15 percnyire lévő rendelőbe, úgy,hogy 7 kor zár, 18:46 volt. Szerencsére kutyus együtt működő volt és futott velünk. Nézettünk chipet,persze az sem volt benne.

MI kutyáink nem jöttek ki a jackkel így a lépcsőházban megetettük,megitattuk és gondolkoztunk mi legyen. Kössük ki a lépcsőházba,de mi van ha elrágja a pórázt? Ugatni fog? Ja mert teszem hozzá menhelyek nem fogadták csak másnap reggel tudtak volna érte jönni.

Végül csináltunk róla pár fotót felnyomtam facebookra, apum melóhelyére levittük,szerencsére a kollégája kutyás volt így vigyázott rá. Pár óra rá,hogy felkerült a kép a kutyáról jelentkezett a gazdi :) levittem neki és mondtam chipet rakjanak a kutyába emellett egy biléta sem ártana.

Ezeket meglehetett volna úszni, ha még chipes akkor is.


De tény,hogy az ember segítene,de siet suliba munkába, ha nem kutyás azt sem tudja merre van egy rendelő,hogy chipet nézzenek a kutyába. Mellesleg ha nem chipes akkor mit tud csinálni? Ne menjen munkába hanem próbálja meg elhelyezni a kutyát vhol? Menhelyek sem tudják rögtön bevenni őket.


De ha ott lifeg a biléta és hívja a gazdit azt megtudja még várni esetleg míg oda érnek a kutyáért.

De több óra cécót nem sokan vállalnak be.

2017. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!