Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik youtubernél írtam...

Egyik youtubernél írtam kommentbe, h. nem higiénikus, ha a kutya össze-vissza nyalja az arcukat. Nektek erről mi a véleményetek? Egészséges szerintetek?

Figyelt kérdés

a youtuber csaj meg azt mondta, h. az állatorvos szerint milyen jó a kutya nyálja puhítja a bőrt. én madjnem hánytam amikor nyalatják magukat az emberek a kutyával, undorítónak tartom. imádom a kutyámat, de mindig kezet mosok ha megsimogatom/megmasszírozom.

szóval ki hogy áll ehhez? én sztem állatok után igenis kezet kell mosni és nem az arcomat nyalatni velük. bár tényleg az ő bajuk, ha elkapnak vmit.

írtam is érveket, hogy a kutya az utcán simán belenyal más kutya piszkába, és a saját popóját himbilimbijét is nyalja és utána "finom puszikat ad :D tisztára kiráz a hideg ettől, mintha tök igénytelenek lennének ezek az emberek nekem. bár ameddig nem kell velük kezet fognom és a házukba menni, tőlem csinálják. csak ha belegondolok, hogy ezek az emberek felszállnak a buszra vagy bárhova akezükön ott a rengeteg baci, meg akár bélféreg pete is. yuuuuuukkk

nem a youtuber ellen vagyok, csak nekem a higiénia fontos, lehet én mosom többször a kezem mint az átlag :D



2017. dec. 18. 13:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%
Azért elég elenyésző azoknak a betegségeknek a száma, amit állattól el lehet kapni, egy oltott, féreghajtott kutyánál, macskánál meg aztán tényleg minimális az esély, hogy elkapj bármit is. Nem mosok kezet, ha a saját állatomat simogattam, sőt, ha az utcáról érkezek haza, inkább azelőtt mosok kezet, hogy hozzájuk érnék, nehogy én hozzak be nekik valamit, amire mondjuk nincs oltás.
2017. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Ja, amúgy hozzáteszem, én sem vagyok oda azokért, akik belenyalnak az állatuk szájába, és hasonlók, de puszit nyomok a fejükre, és nem fogok minden érintés után kezet mosni. A videóra meg kíváncsi lennék, a legtöbb youtuber állattartási módja elég cringeworthy, függetlenül attól, hogy ki hogy áll a kézmosáshoz és a puszikhoz.

Utolsó voltam.

2017. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%

Én sem puszilgatom a kutyám / macskám, és nem "nyalatom" össze magam velük.

Másrészt nem rohanok a mosdóba minden alkalommal, ha hozzájuk érek - folyton a fürdőbe járkálhatnék:D DE! Ha mégis összenyalnak (pl. jutalomfalat adásakor vagy játék közben), akkor szoktam kezet mosni (szerintem nagyon nem komfortos, ha kutyanyálas az ember:S). Ha csak megsimogatom őket, akkor viszont nem.

2017. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
75%

Nekem bent vannak a kutyák ,kanapéra/ágyra nem jöhetnek fel.

Nem szeretem ,ha arconnyal ,nem is hagyom.

Nyilván ha fözök vagy csinálok egy szenyát megmosom a kezem.

De nem minden simizés után.

Puszit a fejére énis szoktam adni.

2017. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
58%
Én sem mosok kezet kutyázás után. Bent van a lakásban, tisztán van tartva, oltott, féreghajtott, stb. Teljesen más, mint egy kinti kutya, akitől simizés után érzed, hogy koszos a kezed, esetleg látszik is, ha retkes lettél. A nyalakodást viszont nem engedem. Tudom, hogy hol jár a nyelve és nem szeretném az arcomon, de a kezemen sem tudni. Egyedül akkor hagyom, hogy nyalogasson, ha pl állatorvosnál izgul és addig sem a dokira figyel, de utána megmosom a kezem. Egy kannállal evés, szájon nyalás, stb szerintem is undi.
2017. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

A kutyám tisztább mint némely ember, ezen az alapon akkor azon is kiakadsz, ha két ember csókolózik? :D


Amúgy ha nem tudod tisztán tartani a saját kutyád, az a te sarad! Főleg ha a wc-hez meg egy hajléktalanhoz hasonlítod! Szánalmas vagy. Itt hisztizel, mert más embert a tisztán tartott kutyája megnyalt, neked meg gondolom kint rohad a koszban és a bűzben a kutyád, de az már téged nem érdekel! Inkább a saját házad körül sepregess, mert gondolom van mit.


De utálom az ilyen embereket. Mindig az jut eszembe, hogy aki jómódú, tiszta, "luxus" életet él, annál nem is kérdés, hogy a kutya is bent van a házban, mindig frissen kozmetikázott és a gazdi ölében heverészik. A putris bunkó meg kirakja a kutyát, mert büdös, de olyan helyen él az ember saját maga is, hogy a cipőmet se venném le, ha be kéne lépnem...

2017. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Az oltott, féreghajtott, rendszeresen fürdetett, egészséges kutyám nyála szerintem sokkal tisztább, mint egy buszkapaszkodó, tehát nem aggódom emiatt. :)
2017. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
76%
Mi "orr puszizunk" mindig a kutyusommal és párom is :) Puszilgatom a fejecskéjét és van, hogy szájon nyal. 27 éve így élek :) Sok kutyám volt és nagyon szeretem őket :) MÉg élek és soha semmilyen bajom nem volt tőle. Szerintem több baci van egy tömegközlekedési eszközön, mint a kutyákon/ban. :)
2017. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
76%

Oltott, féreghajtott, tisztán tartott kutyám és macskám van. Simán megpuszilom őket. Úgy, mint bármely más családtagomat. Együtt élünk. Nem mosom folyton a kezem, de természetesen étkezésnek ill. főzésnek nem kezdek neki, csak kézmosás után.

A házunk tiszta és rendes, ki nem állhatom a koszt. Nem fogod elhinni, de WC után is kezet mosok :D

Ha a kutya megnyalja az arcom, nem undorodom tőle. Nem mondom, hogy örülök neki, de azért nem kezdek el öklendezni és egyáltalán nem taszít.

Egy dolgot azért még leszögeznék. Embertől kaptam már el mindenféle vírusokat. Az influenza, különböző légúti fertőzések, rota stb. mind emberről emberre terjednek. Kutyától, macskától (saját gondozott állatokra gondolok) soha nem kaptam még el semmit. Természetesen idegen kutyákat én sem puszilgatok.

Egy dologra azért kíváncsi lennék. Hogy tartod a kutyádat, ill. naponta hányszor érsz hozzá, ha utána mindig kezet mosol? Csak kíváncsi vagyok.

2017. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell minden buksisimi után kezetfertőtleníteni, mintha műteni menne az ember.

De az a másik véglet, amit egyesek mondanak, az arcnyalás, szájbanyalás. Azért mert oltott/féreghajtott attól még ez tényleg gusztustalan. Egy kutya nem puszit ad, hanem nyalogat. Sokan felruházzák emberi tulajdonsággal az állataikat. Igen, amikor a videóban felveszik és hagyják hogy orrba szájba szembe nyalja jó hosszan, az valami gusztustalan számomra. Én attól még szeretem az állatokat, hiába nem hagyom ezt. De ha ezt valaki csinálja az ő dolga. Én márhetetlenül leszarom. Gusztustalan, de leszarom. Neked is így kéne tenned, kérdező. Nem kell beleszólni más dolgába, ilyen kommenteket írni neki. Ő nem látja gusztustalannak ezt, szíve joga. Nemnfogja máshogy látni, mert te leírod neki. Főleg ha láthatóan gyerekpótlék is a kutya.

2017. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!