Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik youtubernél írtam...

Egyik youtubernél írtam kommentbe, h. nem higiénikus, ha a kutya össze-vissza nyalja az arcukat. Nektek erről mi a véleményetek? Egészséges szerintetek?

Figyelt kérdés

a youtuber csaj meg azt mondta, h. az állatorvos szerint milyen jó a kutya nyálja puhítja a bőrt. én madjnem hánytam amikor nyalatják magukat az emberek a kutyával, undorítónak tartom. imádom a kutyámat, de mindig kezet mosok ha megsimogatom/megmasszírozom.

szóval ki hogy áll ehhez? én sztem állatok után igenis kezet kell mosni és nem az arcomat nyalatni velük. bár tényleg az ő bajuk, ha elkapnak vmit.

írtam is érveket, hogy a kutya az utcán simán belenyal más kutya piszkába, és a saját popóját himbilimbijét is nyalja és utána "finom puszikat ad :D tisztára kiráz a hideg ettől, mintha tök igénytelenek lennének ezek az emberek nekem. bár ameddig nem kell velük kezet fognom és a házukba menni, tőlem csinálják. csak ha belegondolok, hogy ezek az emberek felszállnak a buszra vagy bárhova akezükön ott a rengeteg baci, meg akár bélféreg pete is. yuuuuuukkk

nem a youtuber ellen vagyok, csak nekem a higiénia fontos, lehet én mosom többször a kezem mint az átlag :D



2017. dec. 18. 13:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Igazad van, nem higiénikus, ha egy állat nyalogat és utána kézmosás nélkül éled tovább az életed.

Én nagyon nem szeretem, ha az állataim nyalogatnak, viszont nem szoktam rájuk szóllni vagy jelenetet rendezni, ha ezt megteszik néha-néha.Merthogy valamiért érzik h nekem ez nem tetszik és nem is csinálják.

Nem mosok viszont kezet simi, játék után, pedig tudom h ez nem higiénikus...

Sőtt! A kutyámmal és a macskámmal alszom egy ágyban :D

Szerintem ez max erősiti az immunrendszeremet, évente egyszer-kétszer vagyok cask beteg kb 3 napig.

Buszozás után viszont mindig kezetmosok és itthon cask a saját poharamból iszom, ha vki más iszik belőle, hiába less elmosogatva egy jó ideig nem fogom használni, kivéve ha az állataim nyalogatták össze, mert az nem zavar(de ekkor is elmosogatom).

Mindenkinek megvan a maga kettyója :D


Bőrápolással kapcsolatban pedig csak egy bőrgyógyász tanácsait fogadnám el kételkedés nélkül, más doktorét nem :)

2017. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha a kutyám nyalogat (épp ezért nem is nagyon szokott), mert szerintem is gusztustalan, de nem azért, mert félek a fertőzésektől, csak simán önmagában. És kezet mosni is szoktam, ha alaposabban megsimogatom, egyszerűen érzem a kezemen, hogy nem tiszta és én szeretem, ha az. Ugyanezt elmondhatnám még számtalan tevékenység után, egyszóval szeretek kezet mosni, mondhatjuk. De azzal nem árt tisztában lenni ettől függetlenül, hogy egy egészséges kutya nem igazán veszélyes és egy egészséges ember nem fertőződik meg olyan könnyen. Most nyilván nem az eboláról beszélek, de a szokásos baktériumok és vírusok ott vannak körülöttünk mindenhol és mégse vagyunk folyton betegek. Ettől még kezet mosni jó, a személyes higiénia fontos, de nem kell túlzásokba esni.
2017. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik nyuszim szokta nyalni az arcomat. Puszit nem adok az állatoknak, mert belemenne a számba a szőr. :D Kezet mosok, ha kintről jövök be, és a benti nyuszik simogatása után is szoktam - többnyire. :)
2017. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én se bírom ezt a nyali-falit, ami mostanában divat... Néha játék közben arcon nyal véletlenül, semmi gondom vele, de direktbe nem hagyom.


Bár ahogy látom ez növekvő tendencia. Kb mindenki a kutyájával alszik, ha meg a saját helyén, akkor már állatkínzó vagy és szívtelen. :D


Imádom a kutyám, de azért van ami már nekem is sok.

2017. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
(#22 vagyok) Csak, hogy tényleg világos legyen: ha a kutyám esetleg képen nyal, mert nagyon jó a kedve, az ugyanannyira undorító, mint ha a picur unokahúgom csinálja ugyanezt :) Szóval nem a fertőzésektől félek, hanem egyszerűen nem szeretem ezt a nyalakodást :)
2017. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

tegnap kicsit rage-eltem, sry emberek. de a többség engem igazol. nem vagyok egyáltalán sznob, csak ahogy pöffeszkedett ez a nő/youtuber, kiakasztott, pedig olyan elittnek hiszi magát. nem linkelem be, ezt leszámítva bírom.

napi 2-3szor gyömöszölöm meg a kutyám és eztán is kezet fogok mosni utána. 2naponta masszírozás XD, szóval ő tényleg luxusban él mellettem.

nyílván a bent tartott háziállatok más kategória meg nyílván az emberen múlik az állat körüli higiénia. nekem mind1 ki mit csinál, h takarít, h kezet mos-e vagy sem.

de végülis a gyerekeknek is az az első mifelénk, h tanuljon meg kezet mosni wc-zés után, játszás után, kajálás előtt. nem értem miért nem mos a legtöbb ember automatikusan kezet állatsimi után. nah min1, köszi a válaszokat, már aki konstruktív volt.

2017. dec. 19. 14:42
 27/28 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is igazad van, én is imádom az állatkákat, rendszeresen napi szinten dögönyözök cicákat és kutyát. Még külön "játszóruhát" is cserélek mert annyira belemerülök, hogy egy merő szőr lennék nélküle ami szintén látom másokat nem zavar, de sosem kezdenék más tevékenységbe kézmosás nélkül azután, hogy akár csak megsimiztem a buksiját valamelyiknek. Én is megdöbbenve nézem azokat akik megfogják az állatokat aztán csinálják tovább a dolgukat, akár az evést vagy főzést is. A nyalatásban is nálam a határ az egy pici puszi az állam alá, hogy a szám közelébe se menjen. Nem értem ezt a dolgot sem. Ez nem baci mánia, ez csak ugyanaz a higiénia ami miatt kezet mosok mikor hazaérkezem, vagy miután wc-t használtam.
2018. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
utolsónak jár egy pacsi! :)
2018. jan. 28. 05:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!