Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktatok ruhát adni a...

Ti szoktatok ruhát adni a kutyátokat, ha hideg van?

Figyelt kérdés

Elsősorban a lakásban tartott kutyákra gondolok. Nekünk rövid szőrű, kistestű, keverék kutyánk van. Nem tűnik úgy, hogy fázna, de én azért szoktam rá adni ruhát, mert nem dús a szőre (néhol a bőre is kilátszik, olyan kevés) és attól, hogy nem vacog még lehet, hogy fázik. Sokan azt mondják, hogy fölösleges, mert van neki szőre, de akkor is bent van a 20-25 fokban akkor csak nem jó neki kijönni a mínuszokba, nem? De lehet én gondolom rosszul. Szórakozásból nem szoktam öltöztetni, csak hosszabb sétákhoz, ha hideg van. (A kutyát nem zavarja a ruha.)


Ki mennyire tartja ezt fontosnak?



2017. dec. 21. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyusunk nagyon fázós, pedig hosszúszőrű, viszont kicsi, rövid lábú. Ő szereti a kutyaruhákat, mindig megörül, ha előveszem, gondolom összeköti a sétálással, ami jó dolog. Ruhában is vacogott ma kint, szerintem sem jó neki hirtelen kimenni a mínuszokba, jó ötlet ruhát adni rájuk.
2017. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Kistestű kutyáknál szerintem fontos is a ruha! Persze nem divatolásból. De azért a 20-25 fokos lakásból kimenni a -5 fokba, azért 25-30 fok különbség egyik pillanatról a másikra. Ráadásul ők közel is vannak a talajhoz, a hasuk a jéghez/hóhoz érhet, könnyen megfázhatnak. Én kötött pulcsit vagy kívül vízálló, belül pamut kabátot szoktam adni a kutyámra ha el van borulva, fúj a szél, esik az eső/hó, tehát ha zord idő van. Őt nem zavarja, én meg nyugodtabb vagyok tőle, inkább ez mint állatorvoshoz menni.
2017. dec. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze :)


Nekünk se esik jól a kellemes 25 fokból kimenni a -10be... Nemhogy kabát nélkül.


Persze még a rövidszőrű kutyáknak is van valamennyi védelmet adó szőre, de az hőszigetelésre alkalmatlan. Viszont a nagytestű és rövidszőrű kutyák éppen ugyanúgy fáznak télen, mint egy kistestűek (csak nyilván a hasuk nem ér bele a hóba :D) pl múltkor láttam egy gyönyörű dobermannt reggel sétálni, de szerencsétlen kutya remegett, majd megfagyott. Nem hiszem el, hogy ezt nem látja a kutya gazdája, de gondolom egy dobira nem menő ruhát adni :(


Szóval mindenképpen hasznos a kutyaruha télen. Nekem egy csivava keverékem és egy öreg törpe pincserem van. Ilyen időben már mindkettő fázik, ezért kabátot adok rájuk (belül bélelt, kívűl vízlepergető). Sőt, van hogy az öreg még egy pulcsit is kap a kabát alá, mert baromi fázós. Enyémek olyan 5 fokban kezdenek "öltözködni", bár akkor még csak egy kötött pulóvert kapnak. :)

2017. dec. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En nem adtam sose rajuk ruhat egy esetben oltoztettem az elozo kutyusomat amikor megoregedett es fazott. Addig nem volt baja a hideggel sose reszketett tehat ha nem fazik mem kap kabatot. A mostani kutyam meg is gyulladna dus szore van nagyon tavaly -20 fokba nem reszketett :D ugy kellett folrangatni.
2017. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!