Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanitani a...

Hogyan tudom megtanitani a kutyámnak hogy mindig oda jöjön hozzám?

Figyelt kérdés
Nekem egy kuvaszom van elég makacs de még kölyök 10 hónapos! Nagyon furfangos.Valahogy mindig megérzi hogy van-e nálam jutalom falatka.Ha nincsen akkor nem hajlandó odajonni hozzám ezért sétáknál csak pórázon mehetek vele.(Nagy füvas rèszen is) mert félek hogy nem jon vissza. Egysze már volt rá példa hivtam és szaladt előlem!😡😩 Van valami őtletetek házi praktika rá hogy megtanulja? Előre is köszi

2017. dec. 23. 09:05
 1/5 anonim válasza:
Először jutalom falattal hívtam oda és megdicsértem (megsimogattam és mondtam neki hogy okos) aztán pár ilyen próbálkozás után jutalomfalat nélkül tettem meg és amikor oda jött akkor ugyan úgy megdicsértem.Ezt gyakarolni kell vele.A későbbiek folyamán mikor hívod akkor már nem kell megdicsérni érte.
2017. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudja, hogy van nálad falat? Esetleg látja vagy a viselkedésedből sejti meg? Az lenne a lényeg, hogy ne tudja Az elején kis távolságról kell gyakorolni, aztán egyre nagyobbról, közben zavaró ingereket is bevetve. Jutifalit, adj neki de.ne minden alkalommal. Viszont a hatalmas dícséret, dögönyözés, nyünnyögés ne.maradjon el! A kutyusnak a világ legjobb dolgának kell éreznie, hogy odamegy hozzád. Ha nem akar, soha! ne Te menj felé, hanem fordíts hátat és kezdj el futni, közben hívd a kutyát. Ha még így is gondolkodik csinálj valamit ami felkelti az érdeklődését, adj ki vicces hangot, csapkodjnankezeddel...tök mindegy, csak keltse fel annyira az érdeklődését, hogy oda akarjon menni megnézni. Ami nagyon nagyon fontos, hogy bármilyen nehéz volt is behívni soha! ne büntesd meg. Hiszen ha megvered vagy leszidod , bolond lesz legközelebb odamenni hozzád.
2017. dec. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó. A kutya ki tudja szagolni, hogy van e nála jutalomfalat vagy sem
2017. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi akkor most indulok gyakorolni
2017. dec. 23. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Magához, hogy megtanulja mit jelent a hívás, rengeteget segít a jutalom. De ahhoz, hogy be tudd hívni bárhol azonnal, le tudd hívni idegen emberről, kutyáról, macskáról, szagokról, ivaros kant tüzelő szukáról, ahhoz kell egy erős szabály is. Ha nem tudod hogyan hozz be szabályt, akkor viszont keress fel kiképzőt, kutyaiskolát.
2017. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!